Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego szuka w powiecie tarnobrzeskim miejsca dla uchodźców?

Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego w Tarnobrzegu pyta samorządowców z terenu powiatu tarnobrzeskiego, o obiekty służące do zbiorowego zakwaterowania uchodźców. Dokument opublikował w mediach społecznościowych europoseł PiS Dominik Tarczyński.

„Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego w Tarnobrzegu zwraca się z prośbą o wskazanie, czy na terenie państwa gminy występują obiekty budowlane służące do zbiorowego zakwaterowania uchodźców. Proszę o wskazanie adresów i zarządców w/w obiektów” – czytamy w dokumencie

Radny Nowej Dęby, Tomasz Wolan wystosował do burmistrza interpelację, w treści której wyraził sprzeciw ewentualnej relokacji uchodźców.

W nawiązaniu do pisma dotyczącego wskazania miejsc dla uchodźców wystosowałem interpelację wyrażająca nasz sprzeciw! Jeśli tak wygląda nowoczesny rasizm to owszem jestem rasistą, ale nie wstydzę się tego! Uśmiechnięci niech wskazują własne adresy dla przyjęcia tych inżynierów, doktorów i mechaników o śniadej karnacji!  – napisał T. Wolan.

Odpowiedzi w tej sprawie udzielił starosta tarnobrzeski:

W związku z pojawiającymi się w lokalnych i ogólnopolskich mediach informacjami dot. pisma PINB.071.6.17.2024 z dn. 08.07.2024 r., Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego w Tarnobrzegu informuję, że ww pisma zostały skierowane do urzędów miast i gmin, TYLKO I WYŁĄCZNIE w związku z rutynowymi działaniami dotyczącymi inwentaryzacji obiektów wymienionych w Ustawie z dnia 12 marca 2022 r. o pomocy obywatelom Ukrainy w związku z konfliktem zbrojnym na terytorium tego państwa, jak również w związku z tym, że w dniu 1 lipca 2024 r uchylony został art. 13 ww ustawy i warunki finansowania przez wojewodę zakwaterowania obywateli Ukrainy zostały opisane w artykułach 12, 12a i 12b ww Ustawy. Zmiany, o których mowa powodują konieczność uzupełnienia informacji o ww opisanych obiektach przez wojewodów w całym kraju. – wyjaśnia P. Bartoszek.

Subskrybuj
Powiadom o
62 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Janusz
3 dni temu

Do lasu z nimi niech zbierają grzyby z kibicami

Jogi
3 dni temu

Chcieliście PO to macie

smile
2 dni temu
Reply to  Jogi

Jak widać po komentarzach, wszyscy kochają Uśmiechniętą Polskę i Trzecią Nogę…..:))))))))

Eldorado
3 dni temu

Wszyscy zwolennicy Tuska, celebryci i niebiorący udziału w referendum powinni teraz zgłosić się podać metraż domów i mieszkań i w zależności od powierzchni gospodarstwa otrzymać adekwatną liczbę uchodźców.

Mieszkaniec
3 dni temu

Gdyby Tarczyński nie ujawnił planów PO to dopiero jak by nam tu kryminalistów z niemiec TUSK zakwaterował to byśmy się dopiero dowiedzieli. A P Bartoszek to co ma mówić jak za pan brat z Tuskiem jest czyli 3 droga do nikąd. Dali się ludzie omamić Tuskowi to teraz mają prąd dwa razy droższy niż na zachodzie, zakłady pracy upadają i o to szwabom chodzi, bo szparagi Tusk rwał nie będzie tylko tacy jak my za łyżkę ryżu

Ćeći
3 dni temu
Reply to  Mieszkaniec

Trzecia droga… do katastrofy Polski.

Zbigniew
3 dni temu

Przecież remontowali budynek szkoły na dekutowskiego dla ukraincow Tyle lag stoi pusty Czyżby znowu chcieli w niego pakować pieniądze Zapytać się byłego prezydenta on tam kwatery organizował

Eduszo
3 dni temu
Reply to  Zbigniew

Budynek przeznaczyć na mieszkania dla wojska bo w Nowej Dębie ich brakuje

Gwalbert
16 godzin temu
Reply to  Eduszo

Wiewiórki donoszą że budynek zostanie wyburzony a teren sprzedany

Jjjbrae
3 dni temu

Jak to?

Olek
3 dni temu

Wszyćkie mundre z uśmiechniętej platformy i ich wyznawcy muszom tera wzić do swego domu po 2 inżynierów i jednego lekarza ,tak was rudy guru powiedzioł.

Mieszkaniec
3 dni temu

Jestem absolutnie oburzony postawą lokalnego szefa Platformy Obywatelskiej, Norberta Mastalerza. Jak można siedzieć z założonymi rękami i nic nie robić, gdy mieszkańcy Tarnobrzega domagają się jasnych odpowiedzi w sprawie miejsc dla uchodźców? Panie Mastalerz, gdzie Pan jest? Czy naprawdę chcecie razem z Tuskiem sprowadzić uchodźców do naszego miasta? Dlaczego nie ma żadnych wyjaśnień ani konkretów? Jako lider PO powinien Pan działać, a nie chować się w cieniu. Mieszkańcy mają prawo wiedzieć, co planujecie i jakie będą tego konsekwencje dla naszej społeczności!!!!????

Olek
3 dni temu
Reply to  Mieszkaniec

A na co liczyłeś że się was bedą pytać o zdanie, oni mają w du..e ludzi i bezpieczeństwo rodzin, dzieci itd….

Pilot śmigłowca
3 dni temu
Reply to  Mieszkaniec

Helikopter dba o swoją d…. a nie o innych d…y.

Łogier
3 dni temu
Reply to  Mieszkaniec

Ja myśle że pan Norbert zgłosi swoje domki do tego programu 😉

Propozycja
3 dni temu

Dom Ochojskiej,Holland, Tuska, Różyczki Thun, to są idealne miejsca dla tzw. uchodźców szukających swojego miejsca na ziemi. Do nich należy wysłać pisma z zapytaniem ilu przyjmą obcych pod swój dach.

Angelka Makrelka
3 dni temu
Reply to  Propozycja

I lokalnemu politykowi, Bartoszkowi należy do chaty przywieźć obcych. Niechaj mu rodzinę ubogacają kulturowo. I jego samego też.

Telewidz
3 dni temu
Reply to  Propozycja

Z Róży taka róża jak ze mnie tulipan.

Odp
3 dni temu

Sz.panie Inspektorze, w naszych małych miejscowościach nie ma miejsc dla nachodzców bo pomagamy już Ukraińcom , Nie będziemy płacić na nierobów których chcecie nam tu na głowę sprowadzić , jeśli już dajcie przykład i weźcie po 10 tych magistrów na swoje luksusowe posesje. Nie pozdrawiamy z Nowej Dęby.

Prawda
3 dni temu
Reply to  Odp

Ten kraj wymiera jest coraz więcej starszych osób a chętnych rąk do pracy w tym kraju coraz mniej więc jaki ma wpływ w ciągu 12 miesięcy ZUS z pracowników pochodzenia polskiego a jakie pobiera wynagrodzenie Tusk w ciągu miesiąca postawy i nie mówię o dodatkach itp a jak mają remontować budynki które się do tego kwalifikują więc niech Niemcy dają większą kwotę euro to liczba ludzi się zwiększy ale polska upadnie jak mur w Berlinie to mnie nie interesuje bo mieszkańcy tego kraju dokonali wyboru

Franek
3 dni temu

Czytam te wpisy pod artykułem i myślę sobie: dziwne, nic nie mówili w mediach, że z Tworek uciekło ostatnio aż tylu pacjentów…

Ania
3 dni temu
Reply to  Franek

Życzę ci abyś doświadczył towarzystwa w tych zacnych panów w swojej okolicy, jak cie okradną lub zniszczą auto to zmienisz zdanie i mimo wszystko oby tylko na tym poprzestali kolego, bo nie wiesz o czym mówisz jak nie mieszkałeś w pobliżu tej zacjen młodzieży co to ciągle szuka swojego miejsca na ziemi i nie może znaleź.

Proktolog
3 dni temu
Reply to  Franek

A Ty biedaku dalej tam tkwisz ??? Wyrazy współczucia !!!

Wizjoner
3 dni temu
Reply to  Proktolog

Jak Frania ubogacą kulturowo odtylcowo to trzeba mu będzie odbyt leczyć.hehe

łysy
3 dni temu
Reply to  Wizjoner

Może franiu to lubi ? Cholera go wie

Liczydło
3 dni temu
Reply to  Franek

Co drugi człowiek na ziemi jest głupi. Ty jesteś ten drugi.

hurra
3 dni temu

Smutasy mają problem z wprowadzonym przez nich samych prawem. Nieźle.

ODYSEUSZ
3 dni temu

Przyznawać się kto w ostatnich wyborach zbojkotował referendum i oddał swój głos na koalicję 13 grudnia. Głosując ponosicie odpowiedzialność za swój wybór dlatego proponuję na początek po 1 inżynierze i 1 doktorze wziąć pod swój dach i zapewnić im z własnych środków wikt i opierunek !

ciapaci-do-peowcow
Ania
3 dni temu
Reply to  ODYSEUSZ

To głosowali te pseudo uczone,że to oni niby takie swiatłe są, a te z PiSu to ciemniaki, z tą róznicą że te ciemniaki wyczuli już dawno ryżego i jego bajki a te ucone nadal nie….

ORMO-wiec
3 dni temu

Ja już wyciągam białe siedemdziesiątki z pawlacza. Będe gumował nimi czarne dupska inżynierów.

John
3 dni temu
Reply to  ORMO-wiec
ryzy
23 godzin temu
Reply to  ORMO-wiec

bedzieszs siadol ormowcu?

S, ZERODMIESCIE
3 dni temu

TO NIECH ICH ZAKWATERUJE U SIEBIE W DOMU,

Iwona
3 dni temu

.. tragedia, czytając forum tylko upewniłam się o prostocie, nietolerancji, wrogości, zawiści i najgorszych cechach jakie może mieć człowiek i dotyczy to tych „prawdziwych”, „prawie i sprawiedliwych” „katolików”. Brak słów …ale jak ktoś ma kompleksy to wini wszystkich naokoło i wylewa jad… pozdrawiam kolebkę pis…

John
3 dni temu
Reply to  Iwona

Oj biedna Iwonko, myśl tak nadal jak każe ci tvn, daj przykład niedobrym ludziom , weź 5 doktorów do siebie na chatę,wiesz bedą cię leczyć…..

Big Black Cock
3 dni temu
Reply to  Iwona

Jesteś jedyną tolerancyjną osobą w tej okolicy. Przyjmiesz mnie i moich siedmiu braci?Jesteś na to gotowa?Kozy jakieś Iwonko u ciebie som?Gdybyś nie dawała rady???

Pytania dla niemyślącej
3 dni temu
Reply to  Iwona

Ino paczeć jak cie ubogacą kulturowo.
– Gdzie twój mózg? Jeśli go masz to pomyśl: gdzie obcych umieścić? Polacy nie mają gdzie mieszkać a im kwatery chcesz dać za darmo?
– Skąd brać kasę na ich utrzymanie? Oni nie będą pracować.
– Czy będziesz mogła wyjść wieczorem a potem za dnia z domu? Chodzą jak wilcze watachy i takie same mają spojrzenia.
– Co zrobisz i kto ci pomoże kiedy zostaniesz napadnięta Co zrobić ma państwo, jeśli się rozmnożą jak króliki? Następnych utrzymywać?

Z obserwacji mimo woli
1 dzień temu

Te co te wypowiedź minusują majom niesprawne mózgi.

Erosoman
3 dni temu
Reply to  Iwona

Pewnie lubisz wielkie czarne fallusy i dlatego myślisz tym co masz między nogami.Dla kogo tu być tolerancyjnym???Dla tych młodych byków z torbami pełnymi nasienia dla takich jak ty pustoków?Ubranych tak że mnie nie stać na takie ciuchy chociaż pracuje,wiesz dlaczego???Płace rachunki a oni sie ślizgają albo na handlu prochami,ludźmi albo już później mają więcej socjalu niż ja moge uczciwie zarobić.Spierdalaj Iwona daleko stąd.

Erosoman
3 dni temu
Reply to  Erosoman

Chyba że chcesz za jakiś czas zostać ogolona na zero.

wizjoner
3 dni temu
Reply to  Erosoman

Raczej będzie wydup…ona

Alf
22 godzin temu
Reply to  Iwona

Takich ciemnych i zacofanych mamy i mieliśmy mieszkańców. Nie przypadkiem Galicja była najbiedniejszym i najbardziej zacofanym regionem. Tak do dziś zostało. PIS dalej gra na lękach i głupocie. Żadnego emigranta na oczy nie widzieli i boją się czego nie znają. Ale dalej wierzą ,że Niemcy nam zazdroszczą

Bob Marlej
3 dni temu

Wpuście wreszcie tych ludzi! Kim są ustali się później – jak mawiał klasyk. Myślę, że nasz akwen pomieści jeszcze wielu podróżników bez względu na to czy są z Koprzywnicy czy z Sudanu. Mamy już Ukraińców więc dlaczego by nie rozdupczyć tego kraju do końca. Miejscowy grajek rege nie musiałby latać po świecie by nagrać filmik z murzynami. Miałby swoich na miejscu. Zapewne nagraliby jakiś fajny klip promujący miasto i jezioro. Pan radny Wolan mówi coś o śniadej karnacji. Panie Tomaszu, ma Pan lustro? Bo gdybym Pana nie znał to bym mógł bym pomyśleć, że ma pan na imię Omar, Malik lub Jamal. Swoją drogą zazdroszczę wieśniakom z Dęby takiego radnego co potrafi walnąć pięścią w stół. Popatrzcie na naszych melepetów. Boją się własnego cienia, nikomu nie chcą się narazić. Smucą się jak radny Malinka. Pani Cebula lubiła przydymić (cebula dymka) ale zbyt grzecznie i merytorycznie. A ja bym chciał żeby ktoś darł ryja i robił gównoburze jak radny Wolan. Bez owijania w bawełnę. No dobra, już grubo po 8 więc czas na spacer do żabki po małe co nieco by świat nabrał kolorów.

Chłop z mózgiem
2 dni temu
Reply to  Bob Marlej

„Wpuście wreszcie tych ludzi! Kim są ustali się później – jak mawiał klasyk”

To mówiła jakaś opętana, miłosierna baba, podobno polityk. Bez wyobraźni , następna.

lokopolo
3 dni temu

Ludzie opanujcie się, przecież chodzi o to że od 1 lipca przestali wypłacać pieniążki tym którzy mieli uchodźców z Ukrainy u siebie w domu. Ukraińcy mieli sobie do tego czasu znaleźć zakwaterowanie a jeśli komuś się nie udało to nasze państwo organizuje zbiorowe miejsca zamieszkania minimum dla 10 osób z Ukrainy. W Ustawie jest wymóg że jeśli zbiorowe miejsce zamieszkania jest przeznaczone dla 20 lub więcej osób to musi przejść kontrole przeprowadzane między innymi przez Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego i o to w tym piśmie chodzi to wszystko. A tutaj pewnie krzyczą najbardziej Ci którym pieniążki zabrali

Bob Marlej
3 dni temu
Reply to  lokopolo

Z ustawami to jest tak, że jak się ma większość to się je zmienia. Jak już będzie baza lokali dla uchodźców to wystarczy w ustawie zapisać że przeznaczona jest dla „potrzebujących” bez względu na pochodzenie. Trzeba wogóle nie pić alkoholu by w tym smutnym jak radny Malinka kraju wierzyć jakiejkolwiek władzy. Czarów-marów z OFE już nie pamiętasz? Jedną ustawą zabrali ludziom pieniądze. I żeby było jasne. Dla mnie bez znaczenia czy rządzi ryży czy kaczor. Renta alkoholowa jak była niska za PiS tak jest niska za PO.

Erosoman
3 dni temu
Reply to  Bob Marlej

Jest dokładnie tak jak piszesz-renta jest za niska.

Bob Marlej
3 dni temu
Reply to  Erosoman

Wydali na uchodźców to ni ma na renty. Ciekawe czy gęś Pipa polubiłaby przybyszów z południowego Sudanu? Bo przybysze gęś polubiliby bez wątpienia. W sosie żurawinowym.

Widzący
3 dni temu
Reply to  lokopolo

Jesteś nastêpny ślepy albo nie umiejący czytać lub bez wyobraźni.

Franek
2 dni temu
Reply to  lokopolo

No to nie rozumiem, skoro jest tak jak piszesz, to dlaczego Inspektor nie pisze tego w swoim piśmie, albo starosta w wyjaśnieniach, tylko tłumaczą, że chodzi o zwykłą inwentaryzację… a skoro chodzi o inwentaryzację, to dlaczego nie napisali o tym w piśmie? Ktoś ewidentnie tu coś kręci…

Franek
2 dni temu
Reply to  lokopolo

Podaj swój adres, prześlemy Inspektorowi

Z obserwacji mimo woli
1 dzień temu
Reply to  Franek

Franiu nawrócileś się. Dużo wyżej twoja wypowiedź była w innym kierunku nastawiona.

Pomysłowy
2 dni temu
Reply to  lokopolo

Mi nie zabraki bo mi nikt kasy nie dał. I nie podobają mi się pomysły jakichś relokacji. Jedyna relokacja dla obcych to wysłanie ich tam skąd przybyli. Jeśli nie określą kim są to załadowć na tratwy wywieźć na ocean wręczyć kompas, i wskazać im kierunek wiosłowania do swoich ojczyzn.

Chłop z mózgiem
2 dni temu
Reply to  lokopolo

Najlepiej wykorzystać szkoły dla ciapatych. A dzieci nasze polskie na bruk wyrzucić.

Nienormalność
2 dni temu

Żenada Po PSL ko SLD UE co wy nam normalnym robicie

Proszę
2 dni temu

Dajcie ich uśmiechniętemu Darkowi i jego przyd

dystans
2 dni temu

w komentarzach guanoburza a przecież to zwykła urzędnicza procedura zapoczątkowana ustawą sprzed dwóch lat dla Ukraińców, wtedy nikt się nie rzucał

Chłop z mózgiem
2 dni temu
Reply to  dystans

Od tego się zaczyna, potem już się tak machina rozpędzi, że już jej nie zatrzymiesz. Zatryb to.

Makrelka
2 dni temu

To ja naważyłam piwa w Europie, to ja zaczęłam proces rozwalania Europy, a Wy musicie to piwo wypić. Teraz jestem na emeryturze i mam się dobrze, a Wy się martwicie obcymi.

Muhamed
1 dzień temu
Reply to  Makrelka

Ładne miasto, ładne kobiety, ładne jezioro – ja chcieć tu mieszkać!

ryzy
23 godzin temu
Reply to  Muhamed

to miasteczko jest ladne ? no prosze cie

Ada
1 dzień temu

Niech pan inspektor weźmie ich sobie do domu.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
62
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content