Rusza zgłaszanie projektów do Tarnobrzeskiego Budżetu Obywatelskiego 2025

Od środy, 17 lipca mieszkańcy Tarnobrzega mogą zgłaszać swoje propozycje do kolejnej edycji Tarnobrzeskiego Budżetu Obywatelskiego. Zwycięskie projekty realizowane będą w roku 2025. Pula pieniędzy przeznaczonych na ich realizację wynosi ponad 1 mln 940 tysięcy zł.

Projekty można składać od 17 lipca do 30 sierpnia 2024 r. w trzech kategoriach:

  • Kategoria ogólnomiejska (pula środków wynosi 1 041 084,00 zł)
  • Kategoria osiedlowa (pula środków wynosi 850000,00 zł);
  • Kategoria miękka (pula środków wynosi 50.000,00 zł)

Po raz pierwszy w TBO pojawiły się projekty tzw. miękkie. W tej kategorii zgłaszać można projekty, których wartość szacunkowa nie przekracza kwoty 50.000 zł, o charakterze:

  • prospołecznym, oznaczającym działania przynoszące korzyść konkretnym kategoriom społecznym mieszkańców, rozwiązując ich obiektywne problemy;
  • kulturalnym, oznaczającym działania polegające na tworzeniu, upowszechnianiu i ochronie kultury, kierowane do wszystkich mieszkańców lub konkretnych kategorii społecznych mieszkańców;
  • edukacyjnym, oznaczającym działania prowadzone poza systemem oświaty, związane z prowadzeniem szkoleń, korepetycji, zajęć praktycznych, teoretycznych i warsztatowych, kierowanych do konkretnych kategorii społecznych mieszkańców;
  • Sportowym, oznaczającym działania związane z podnoszeniem sprawności fizycznej oraz doskonaleniem umiejętności ruchowych.

Jakie projekty można zgłaszać? Jakie wykraczają poza założenia TBO? Kto i w jaki sposób może zgłosić projekt do TBO? Szczegółowy regulamin przeprowadzania Tarnobrzeskiego Budżetu Obywatelskiego  oraz jego harmonogram znajdziecie Państwo tutaj: https://um.tarnobrzeg.pl/budzet-obywatelski-2025

info: UM Tarnobrzeg

Subskrybuj
Powiadom o
22 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Eldorado
3 dni temu

Proponuję położyć nawierzchnię asfaltową na Wale Wiślanym od Tarnobrzega do Sandomierza, aby stworzyć trasę rowerową.

Odp
3 dni temu
Reply to  Eldorado

Jak będzie to sprawiało frajdę ludziom stawiajcie co chcecie ale jak nie to po co psuć gorzej niż kest

Odp
3 dni temu
Reply to  Odp

Jest

Jaa
2 dni temu
Reply to  Eldorado

Wał wiślany nie jest własnością miasta Tarnobrzega.

Mieszkaniec
3 dni temu

Łukasz Nowak gorąco zachęca do udziału w Budżecie Obywatelskim, ale czy ktoś zauważył, że jego jedyną 'działalnością’ w mieście są organizowane potańcówki, pikniki i tańce? Czy to naprawdę jest pomysł na jego prezydenturę? Hulanki i swawole zamiast konkretnych działań? Jego wyborcy powinni się poważnie zastanowić, czy to jest to, na co liczyli.”

Spoko spoko...
3 dni temu
Reply to  Mieszkaniec

Spoko, jest już następne działanie,sprawa budżetu obywatelskiego. Nie od razu Kraków zbudowano.

Andrzej
3 dni temu
Reply to  Mieszkaniec

Oczywiście, że mieszkańcy liczyli na rozwój, wizję i otwarcie nowych perspektyw, a póki co dostają tanią rozrywkę. Najbardziej niepokojące jest jednak to, że Łukasz Nowak związał się koalicją z Norbertem Mastalerzem, który jest uważany za najgorszego prezydenta w historii Tarnobrzega. Mastalerz stał się koalicjantem i przyjacielem Nowaka, co wróży dla miasta katastrofę. Takie duet z pewnością nie przyniesie niczego dobrego.

Magura
3 dni temu
Reply to  Andrzej

Po pierwsze -prezydent musiał z kimś zawrzeć koalicję. Widzisz w istniejącym układzie w Radzie Miasta lepszą alternatywę?A po drugie -wy nie doceniacie p.Mastalerza. Przy wszystkich swoich przywarach ,robi też pożyteczne rzeczy.A po trzecie -układ ten nie wróży źle dla miasta, tylko dla pana Nowaka.Ale to dopiero wyjdzie z czasem.

Bob Marlej
3 dni temu
Reply to  Magura

Ja doceniam Dj’a Mastiego. Potrafi wykręcić dobre show. Wiadomo, że jest egoistą bo myśli o sobie a nie o mnie, ale potrafi mnie rozbawić koniem nad bajorem i tym podobnymi występami. Dobry z niego herbatnik.

Brrr
2 dni temu
Reply to  Magura

A cóż takiego ten Mastalerz zrobił dla Tarnobrzega, że jest taki niedoceniany ? Znów zaczyna się lansowanie – zdjęcia z Euro itp. To chyba priorytetowe jego zajęcie. Zabawo trwaj. Miał już szansę zabłysnąć nawet jako Prezydent a wyszło jak to mawiał Siara: „Gówno w błyszczącym dresie”

Nauczyciel
3 dni temu

Tak się zastanawiałem i może coś związane z obronnością typu wojskowy ośrodek szkoleniowo-kondycyjny dla młodzieży i dorosłych gdzie mogli by się nauczyć podstaw wojskowości

Czarno to widzę
3 dni temu
Reply to  Nauczyciel

Szkoła nr 5 ul. Dekutowskiego. To był materiał dla Strzelca, Myśliwych, OTK organizacji paramilitarnych, ale skoro sam belfer poprzedni prezydento o to nie zadbał, to teraz już nie ma co marzyć o takim ośrodku. Tym bardziej, że u steru jest PO, a oni mają w planie i już robią zwijanie państwa polskiego. Firmy padają, lotnisko centralne będzie w Berlinie, Obcych już ściągają etc… Koniec Polski już blisko.

Nauczyciel
3 dni temu

W szkole na korytarzu mlodzież miałaby ćwiczyć taktykę pola walki, czołganie, rzucanie granatem, pozoracja pola walki z użyciem świec dymnych itp ? Temat jest o budżecie obywatelskim a nie polityce rządu Tuska

Mondry
3 dni temu
Reply to  Nauczyciel

Jeśli jesteś faktycznie nauczycielem to się nie błaźnij.Zajęcia są najpierw w ławce szkolnej, na olacu przy szkole, a potem w terenie.

Odp
3 dni temu

Akurat Berlin narzeka że kupują tańsze jabłka w Polsce niż i siebie no jak polski lot był by tani to ludzie by nie latały rayanerem lub wizzarem a ziemia jest dla każdego dla tego celu powstała ale ludzie są coraz groźni niż wachta wilków w lesie a już człowiek jest porównany do zwierzęcia a może jest podobieństwo z hieną tyle w temacie

Fik
11 godzin temu

Budynek szkoły nr 5 ma niszczeć, żeby obniżyć wartość nieruchomości. Niewłaściwie utrzymanie obiektu budowlanego Wstyd i hańba.

Bob Marlej
3 dni temu

Ja jestem za tym aby cały budżet obywatelski i miejski przeznaczyć na nasz akwen wodny z widokiem na komin. Ileż można czekać na obiecanego Posejdona czy tam Neptuna zatopionego w naszej perełce podkarpacia? Kiedy wreszcie powstaną kosztowne iluminacje ? Może nowy burmistrz, Pan Nowak zajmie się wreszcie realizacją tych istotnych dla dalszego zadłużenia tzn rozwoju spraw? Turyści z Koprzywnicy i Jadachów narzekają, że co roku nad bajorem to samo a po prażonej cebulce dodawanej do serwowanych nad tarnobrzeskim Bajkałem odbija im się bardziej niż mnie tudzież mi po hektolitrach harnasia. Dość marazmu, dość bylejakości. Dość tumiwisizmu. Czas na Posejdona czy tam Neptuna. To będzie taki nasz miś. Miś na miare naszych możliwości.

Zrzut-ekranu-14_qO9rcl
Bob Marlej
3 dni temu
Reply to  Bob Marlej

Chodziło mi o prażoną cebulkę dodawaną do naszego dania narodowego czyli kebabów które serwuje się nad falami tarnobrzeskiego Bajkału. Mam nadzieję, że pan redaktor zajmie się tym tematem i ustali skąd jest ta cebulka i dlaczego jest ona podawana klientom.
I jeszcze jedno. Proponuję aby część tego budżetu przeznaczyć na ponowne zatrudnienie tego radnego co się bodajże w tamtym sezonie najął do sprzątania bajora. Co by nie mówić o tej sytuacji to mam już dość łażenia bosą stópką po kapslach od piwa. Jak doskonale wiecie ja pacierza i harnasia nigdy nie odmawiam, ale nie przyszłoby mi do mojego zapijaczonego łeba żeby wywalać puszki do wody. Tymczasem wieśniaki zza Wisły wrzucają kapsle do wody. Ja jeszcze rozumiem, że śmiesznie jest jak jakiś rozwydrzony najduch się skaleczy albo pchlarz z którymi łażą na plaże. Ale mi też zdarzyło się wdepnąć w kapsla. Co ja mam buciki do pływania sobie kupić? Jeszcze chwila i szkła będą w naszym Bajkale. Pała i zimna woda na tych przygłupów którzy nie potrafią po sobie posprzątać. Panie burmistrzu Nowak. Weź pan najmij tego radnego, niech sprząta te kapsle.

Julek radny
2 dni temu
Reply to  Bob Marlej

A co ten radny już nie zamyka kibli nad jeziorem?

Monika dziewczyna ratownika
11 godzin temu
Reply to  Julek radny

Zwolnili go z tego zaszczytnego obowiązku

John
2 dni temu

Może lepiej będzie jak lampy bedą swiecić w nocy tak jak należy w okresie jesienno zimowym, bo egipskie ciemności wszyscy pamiętamy, więc dobrze by było zabezpieczyć odp kwotę na to, niż wydawać kasę na gówno projekty z których korzysta może kilkaset osób, a potem wszyscy płaczą że ciemno, a co ma być jak wszystko poszło na ścieżki rowerowe.

Serbinów kosz
11 godzin temu

Serbinów czeka na nowe kosze do gry bo nie można wrzucić do kosza oraz na nową nawierzchnię chodników, bo można zęby wybić.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
22
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content