Zakaz przejazdu tranzytem przez centrum Tarnobrzega? Radny pyta o taką możliwość

Radny Tarnobrzega Robert Niedbałowski złożył interpelację, w której pyta o możliwość wprowadzenia zakazu przejazdu tranzytem przez centrum miasta. W piśmie radny wskazuje, że problem dotyczy przede wszystkim samochodów ciężarowych przewożących szkło.

Po tablicach rejestracyjnych widać, że nie są to podatnicy, którzy łożą na utrzymanie i remont dróg w mieście – argumentuje R. Niedbałowski.

Pełna treść interpelacji radnego:

W związku z zauważonymi licznymi przejazdami przez centrum Tarnobrzega samochodów ciężarowych z rejestracją TSA, między innymi firmy przewożącej szkło i w ten sposób rozjeżdżające drogi w centrum i omijające drogę obwodową, która to właśnie dla takiego transportu została zbudowana, zwracam się z zapytaniem czy nie należałoby na rondzie w Zakrzowie i przy stacji Orlen postawić znak zakazujący przejazdu tranzytem przez centrum miasta. Po tablicach rejestracyjnych widać, że nie są to podatnicy, którzy łożą na utrzymanie i remont dróg w mieście„.

24.28-1

Subskrybuj
Powiadom o
98 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
hurra
3 dni temu

Słusznie! Nie tylko NSG sobie robi skrót ale i ciężarówki jadące na trasie Mielec-Stalowa Wola. Rzeczywiście odcinek od Zakrzowa do grzyba powinien być wyłączony z tego rodzaju ruchu.

jan
1 dzień temu
Reply to  hurra

Ta jebana Huta uratowała wam życie, a teraz? Teraz na nią plujecie! Ona jest waszą matką! To ona uratowała wam życie!

Prawda
1 dzień temu
Reply to  jan

Masz rację w 100%, gdyby nie huta w Sandomierzu i Chmielowie, gm. Nowa Dęba, to w Tarnobrzegu jedynie praca byłaby w kilku szkołach, urzędzie, szpitalu i komendzie. Wiadomo reszta dojeżdża do pracy w Stalowej, Mielcu i Gorzycach, bo w Tarnobrzegu, bida z nędzą, ale tłuste koty tego nie dostrzegają !

Cycu
3 dni temu

Brawooo!!! W końcu ktoś pomyślał…

Nauczyciel
3 dni temu

Sądzę że to dobry pomysł. Zresztą w tym celu powstała obwodnica żeby wielkogabarytowe pojazdy nie jeździły przez centrum miasta

Kierowca RT
3 dni temu
Reply to  Nauczyciel

Obwodnica !!!! Ty to nazywasz obwodnicą. Ta droga w niczym nie przypomina obwodnicy, a przejście dla pieszych w środku lasu, to już majstersztyk na miarę Tarnobrzega!!! Ja się nie dziwię, że wszyscy omijają, tą drogę jadąc przez centrum, gdyż to droga przez mękę. Ronda ciasne, że ciężko przez nie przejechać zestawem, co rusz rowerzyści, których ciężko ominąć ze względu na linie ciągle i pełno dzikiej zwierzyny na drodze. Takiej obwodnicy nie spotka się nigdzie w okolicy, a nawet całej Polsce.

Nauczyciel
3 dni temu
Reply to  Kierowca RT

Po pierwsze proszę tu nie zwracać się do mnie per „ty” bo nie jesteśmy kumplami spod budki z piwem a po drugie oficjalnie jest to obwodnica miasta

Rożek waflowy
3 dni temu
Reply to  Nauczyciel

Wstyd. A nie obwodnica, obwodnica na miarę ojców sukcesu. Dziadostwo.

Obiektywny
3 dni temu
Reply to  Nauczyciel

Przerost formy nad treścią masz? Uważasz, że jak masz nick nauczyciel to już jesteś najmądrzejszy? To nie obwodnica tylko zwykła wąska droga. Już było pisane na ten temat na tym forum.

Kierowca RT
2 dni temu
Reply to  Nauczyciel

Żałuję szanowny panie, że „Ty”,napisałem z dużej litery, ale takie mamy zasady pisowni. Dużą literą piszemy zaimki odnoszące się do osób, do których się zwracamy. Okazując im szacunek używając form: Ty,Twój, Wy itd. Nie wiem w czym kierowcy i ludzie „spod budki z piwem”, są gorsi od nauczycieli. Ale tak, to już jest z nauczycielami „ My jesteśmy z bardzo uprzywilejowanej grupy”. Proponuję zmień NICK na „pan nauczyciel”.

Chłop z mózgiem
2 dni temu
Reply to  Kierowca RT

Proponuję „jaśnie Pan nauczyciel”.

Chłop z mózgiem
2 dni temu
Reply to  Nauczyciel

Może mamy się zwracać „jaśnie Pan nauczyciel”?

Rożek waflowy
3 dni temu
Reply to  Kierowca RT

Masz rację, wstyd to nazywać obwodnica, z każdej strony brakuje 0,5 metra w ramach oszczędności, które poszły na premie lub inne głupoty.

Obiektywny
3 dni temu
Reply to  Rożek waflowy

Brakuje 2 x 2 metry z lewa i z prawa jezdni.

mieszkaniec Tarnobrzega
3 dni temu
Reply to  Kierowca RT

sporo osób korzysta z tego przejścia, więc wypaliło 🙂

Ken
2 dni temu

Tam powinna być przynajmniej kładka już na etapie projektowania, kiedyś z tej drogi korzystało wiele osób, a nie takie przejście dla pieszych.

Asdf
2 dni temu

Chyba zające i sarny tam przechodzą , a tych rond to już więcej się nie dało wcisnąć ? macie jakąś manie z tymi rondami , 3 ronda na odcinku 100 metrów po przejechaniu tego toru przeszkód kręci się w głowie

Tarnobrzeżanin X
1 dzień temu
Reply to  Kierowca RT

Niestety inwestycje drogowe są projektowane i co gorsza zatwierdzane pod hasłem „byle by były zgodne z przepisami” a, że w praktyce nie spełniają swojej podstawowej funkcji to już tam mało kto się interesuje. Może się mylę, ale miasto nie może od tak sobie wprowadzać zakazów na drogach wojewódzkich. Ale chyba odcinki ul. Sikorskiego i ul. Sienkiewicza w dużej mierze „straciły” ten status na rzecz pseudo-obwodnicy. Pomysł ograniczenia uważam za słuszny. Szkoda tylko, że te ulice są już „rozjeżdżone” i nadają się do remontu.

niestety....
2 dni temu
Reply to  Nauczyciel

niestety ale ta obwodnica jest obarczona wadami technicznymi. Nie da sie wprowadzić takiego obowiązku

Ewa
14 godzin temu
Reply to  niestety....

Gdyby tak było to nie zostałaby odebrana. Bzdury piszesz czlowieku

Prawda
10 godzin temu
Reply to  Ewa

Ta droga to „MIŚ”, rodem z Barei na miarę rządzących w poprzedniej kadencji, naczelnik Trzeciak i biednego miasta Tarnobrzeg 😉

Alf
3 dni temu

Dobre sobie . Ta waszym zdaniem obwodnica ma szerokość pasa ruchu 2,35 metra. Tymczasem drogi powiatowe mają według obecnych standardów pasy po 3 metry. Tak więc po kolejnych odchudzeniach powstała droga z pasami i odpadającymi krawężnikami bez gwarancjj o standardach uliczek osiedlowych. Już widzę jak czynniki nadrzędne wyrażą zgodę na takie fanaberie. Idąc tym tokiem rozumowania to zostawmy możliwość wjazdu do centrum tylko dla mieszkańców miasta. Nie przejdzie.

ODYSEUSZ
3 dni temu

Bardzo dobra inicjatywa- wyprowadzić ciężki ruch kołowy na obrzeża miasta przecież po to powstała obwodnica !

Mieszkam obok
3 dni temu
Reply to  ODYSEUSZ

Nie wiem dlaczego po otwarciu obwodnicy nie postawiono znaków zakazu przejazdu samochodów ciężarowych, taka była m.in. idea jej budowy. Bardzo dobra inicjatywa, popieram! Obwodnica powstała żeby mieszkańcy okolic Sikorskiego, Warszawskiej i Sienkiewicza mieli ciszej i mniej spalin.

Odp
3 dni temu
Reply to  Mieszkam obok

Raczej to nie jest możliwe bo główne ulice czyli Sienkiewicza jest oblegana przez różne auta o nie tylko o Rtm rejestracjach

Odp
3 dni temu
Reply to  Odp

W centrum miasta parkują 3 województwach na rejestracjach TSA potem TOP i na końcu Tki i TOS To jest świętokrzyskie teraz mamy lubelskie Czyli lbl i lub i na samym końcu podkarpackie czyli rst i rmi i tutaj jest mowa o ulicy Mickiewicza i Kwiatkowskiego w każdych godzinach dnia i nocy i jest sporo darmowych parkingów ale nie będę wymieniał miejsc bo pan R Niedbalowaki.zna te miejsca w mieście

Nauczyciel
2 dni temu
Reply to  Odp

Intryguje mnie co to jest za rejestracja RTM

Odp
2 dni temu
Reply to  Nauczyciel

Tbg-u miasto

Propozycja do przemyślenia
3 dni temu

Tak na marginesie:
na fotografii powyższej, za murem parku dzikowskiego widoczny jest trawnik.
Zamiast na skarpie za parkiem, gdzie trzeba będzie wyciąć drzewa, może warto pomyśleć/przemyśleć czy fotovoltaikę zamontować właśnie za murem na terenie parku.

Nasrane
3 dni temu

nie róbmy gówna, tam jest park dla mieszkańców i można przy dobrym dofinasowaniu coś zrobić dla ludzi a nie dla zysku prywaciarzy

ORMO-wiec
3 dni temu

ECO niech sobie stawia panele w Opolu lub w Niemczech,bo to w połowie niemiecka firma-zyski idą w dużej części tam.

ORMO-wiec
3 dni temu
Reply to  ORMO-wiec

Właściciele mają wille daleko stąd więc w dupie mają nasze drzewa i ogólnie estetyke krajobrazu Tarnobrzega.

Erosoman
3 dni temu
Gdybyśmy mieli wcześniej normalnego włodarza  to ten zakaz powinien zostać wprowadzony wraz z otwarciem tej niby obwodnicy.Bo śmierdziuchy Tiry jadą całą noc przez środek miasta. 
Mat
2 dni temu
Reply to  Erosoman

Dziś koło godziny òsmej rano przejechał przez centrum miasta tir nie wiem co miał ma przyczepie wyglądało jakby trzodę a smród był taki że babka jadąca przede mną na rowerze zwymiotowała ja i moi towarzysze postanowiliśmy przeczekać aż się rozejdzie, no i jechaliśmy 10 minut później w smrodzie od krzyżówki Sikorskiego,Wyspiańskiego,Kopernika do samej Wisłostrady takie są efekty jazdy tirów przez miasto nocą hałas w dzień hałas plus smród dlatego popieram Radnego Niedbalowskiego by wprowadzić zakaz. A co do malkontentów debatujących na temat uwarowań technicznych obwodnicy jak by ją nie nazywał jest odciążeniem centrum miasta i tyle w temacie bo po to została wybudowana i może nazywać jak chce byle nią jeździły ciężarówki wszystkie

Julek radny
2 dni temu
Reply to  Mat

Przeczytaj ostatni wpis dotyczący zakazu, a dowiesz się jakie jest stanowisko Urzędu Miasta

Sikorskiego
3 dni temu

Ciężarówki na obwodnicę a na przejściu dla pieszych przy Sikorskiego postawić sygnalizator bo nieraz widziałem jak zakute łby przejeżdżają z prędkością powyżej 50km/h tuż przed pieszymi na pasach. Kiedyś znowu tam dojdzie do tragedii

Niezbyt zadowolony.
3 dni temu
Reply to  Sikorskiego

Potwierdzam

Helga
3 dni temu
Reply to  Sikorskiego

Raczej fotoradar

Janusz
1 dzień temu
Reply to  Helga

Oj jak by tu postawili radar to mieli by tu żniwa

rowerowy
3 dni temu

Chcieliście pseudo-obwodnicy, to ją macie. Nie sprzeciwialiście się kiedy na ulicach w mieście powstawały pseudo-drogi rowerowe, to otrzymaliście standard tarnobrzeski również na obwodówce. Nie sprzeciwiajcie się kładce do jeziorni, to dostaniecie i ją, również wykonaną po tarnobrzesku.

Chłop z mózgiem
2 dni temu
Reply to  rowerowy

Dostaniemy kładkę rowerową betonową zamiast drewnianej.

piotr
3 dni temu

Ja też nie chcę pojazdów ciężarowych na os Wielowieś i Sielec przypominam że te osiedla też znajdują się w Tarnobrzegi i oczywiście na os Nagnajów. Również nie chce pojazdów ciężarowych które dostarczają towar do biedronek itp
Pomysł radnego jest w skali IQ ponad średnią

Standardy niskie
3 dni temu
Reply to  piotr

Pominęli was w ramach taniości – wstyd i hańba, że ktoś przeforsował tania wersję obwodnicy. A Pieniądze poszły na idiotyzmy. Niech teraz rozbudowują ja w kierunku Sandomierza, Chmielowa i Stalowej W.

Route 66
3 dni temu

Od strony Zakrzowa w kierunku Centrum droga powinna być całkowicie zamknięta, a jak ktoś będzie chciał wjechać do centrum, to przez rondo w Sobowie, rondo przy Skłodowskiej, lub za wiaduktem, ewentualnie przy Grzybie, bo niestety w Kopernika już się nie da, gdyż jak powiedziała naczelnik Trzeciak ( sam minister tego zjazdu i wyjazdu na Kopernika zakazał ), tylko to dobre, bo minister nie wiedział chyba, gdzie jest Kopernika w Tarnobrzegu. Ale tak, to już jest, jak na naczelnika infrastruktury drogowej zatrudniło się kadrową z Nowej Dęby. Teraz wszyscy chyba przejrzeli na oczy i widzą, że nie jest to żadna obwodnica, tylko zwykła partanina w niczym nie przypominająca drogi obwodowej. Dobrym przykładem w okolicy jest obwodnic Grębowa, a trochę dalej Iłży, które z jednej strony są zamknięte całkowicie dla ruchu i tam wszystko funkcjonuje, jak trzeba.

Odp
3 dni temu
Reply to  Route 66

No to pan Ł Nowak trafił na taki czas że miasto będzie teraz dokładało do wyremontowanych dróg a jak wspominasz o ulicy Kopernika tam ma powstać drugi wzorzec autobusowy w mieście więc tam ronda nie wybudują ale parę metrów za wiaduktem już powstaje nie ma dobrego policzenia jak kiedyś to było a nie wiem kto jest Głowno dowodzącym ministrem dróg i turystyki

S, ZERODMIESCIE
3 dni temu

BARDZO DOBRE ZAPYTANIE, SRODMIESCIE TARNOBRZEGA NALEZY ODCIAZYC OD CIEZKIEGO RUCHU, DRUGI PROBLEM TO GLUPKI NA MOTORACH, KTORZY W GODZ NOCNYCH MOCNO HALASUJA MIN. NA ALEI WARSZAWSKIEJ, SIKORSKIEGO, SIENKIEWICZA, I INNYCH. GDZIE WTEDY JEST POLICJA?

Policja
3 dni temu

Śpimy.W nocy sie śpi a nie nasłuchuje jeżdżących motorów.

Śpioch
3 dni temu
Reply to  Policja

Motorów silniki budzą śpiących. Wariaci szaleją nocami.

Komendant
3 dni temu
Reply to  Śpioch

Co jo ci chłopie poradze jak mie sie też w nocy chce spać.W polu robie za dnia bo teściu goni.Żniwa za pasem,chociaż na zmianie se oddychne.Być człowiekiem.

Maja
3 dni temu

Problem w tym że te głupki w dzień też szaleją np. na Sikorskiego

tomasz
3 dni temu

na „obwodnicy” przydał by się znak zakazu wjazdu dla rowerów, juz jeden śmiertelny wypadek był… . To samo Wisłostrada juz dawno powinien być tam znak zakazu dla rowerów. ścieżka rowerowa od cmentarza do schroniska, a zdarzają się rowerzyści którzy jada ulica.

Kolarz-amator
2 dni temu
Reply to  tomasz

Powiem tak: choć lubię jeździć rowerem to na obwodnicę nawet nie wjeżdżam. Są ciekawsze trasy więc po co kusić los

Pomidor
2 dni temu
Reply to  tomasz

Ludzie mylą tą obwodnicę ze ścieżką rowerową i stąd tylu rowerzystów na niej.

Chłop z mózgiem
2 dni temu
Reply to  Pomidor

Rowerzyści jadą tylko tymi odcinkami, gdzie nie ma tzw. drogi technicznej czy jak ją tam zwal. To równoległa droga do obwodnicy i tylko od ronda ul. M.Curie Skłodowskiej do ronda z którego zjeżdża się w kierunku Sobowa.

Asdf
2 dni temu
Reply to  tomasz

Przepis stanowi że tam gdzie przy drodze jest ścieżka rowerowa rowerzyści mają obowiązek korzystać ze ścieżki rowerowej jest sankcjonowane mandatem

Bob Marlej
3 dni temu

Ja bym zakazał przejazdu przez centrum Tarnobrzega wszystkim wieśniakom zza Wisły. Jak widzę rejestrację TSA to wiem, że wszystko może się zdarzyć. I choćbym jechał po 10 tatrach mocnych to dostaje szybkiego otrzeźwienia. Generalnie zakazałbym ruchu samochodowego w centrum miasta. Bylibyśmy pierwszym zielonym miastem w Europie. Byłoby to zwieńczenie naszej głupoty: wpakowanie milionów w dołek z wodą i gospodarcze harakiri w postaci eliminacji aut. Nie pozdrawiam i nie zapraszam do dyskusji.

ORMO-wiec
3 dni temu

Zakaz i tylko zakaz!!!Wtedy MY stoimy na rondzie obok grzyba i widzimy co sie dzieje-jeśli jedzie przez miasto to kolczatka i wpierdol gumami,jeśli jeszcze coś podskakuje to kula w potylice.Nie widze innej opcji rozwiązania tego problemu.Trzech,czterech zakończy jazde w zaroślach po Polmozbycie i gwarantuje że już żaden z tych „zawodowych kierowców”nie odważy sie przejechać bez centrum naszego Tarnobrzega.

Bob Marlej
3 dni temu
Reply to  ORMO-wiec

Tarnobrzeg dla Tarnobrzeżan. Na rogatkach powinny stać patrole i sprawdzać paszporty kowidowe (czy już zaszczepiliście się 15-stą dawką jednodawkowej, 100% bezpiecznej i przebadanej szczepionki przeciwko SARS-COV2 by chornić siebie i innych?), oraz paszporty wydane przez władze Republiki Tarnobrzeskiej. Tarnobrzeg powinien ogłosić autonomie. Jesteśmy całkowicie niezależni od władz warszawskich, bruskelskich, moskiewskich i tych z Waszyngtonu. Mamy jezioro i nic nam więcej do szczęścia nie potrzeba. Byle tylko wieśniaki zza Wisły nie miały tutaj wjazdu. Ciul z ich jabłkami i ziemniakami. Sami sobie własne wyhodujemy.

ORMO-wiec
3 dni temu
Reply to  Bob Marlej

Jest dokładnie tak jak mówisz,a jakby któryś zza Wisły próbował chociaż pare jabłek w reklamówce dla ciotki przemycić-to wyrok na siebie podpisał.Nie można im luzować bo na głowe by ci weszły.

raczej
2 dni temu
Reply to  ORMO-wiec

wiselka nie trzymaj z tymi ormowcami

raczej
2 dni temu
Reply to  Bob Marlej

galu wyhodowac to se mozesz zupke z szyszek i wiewiorek

Max
2 dni temu
Reply to  Bob Marlej

Miasto bez kroplówki z Warszawy przetrwa tyle co Republika tarnobrzeska

raczej
2 dni temu
Reply to  Max

pochwal sie godlem swojej republiki galu

tsa
2 dni temu
Reply to  Bob Marlej

Bob podobno twój zawód wyuczony to stolarz bo non stop strugasz wariata

Bob Marlej
3 dni temu

Przepraszam za delikatny off-topic ale muszę zapytać. Kiedy wreszcie przeczytamy coś o Ice Kingu albo o tym w żółtych portkach od gęsi Pipy? Brakuje mi pozytywnej energii bijącej od naszych tarnobrzeskich celebrytów. Panie Redaktorze, może jakiś wywiad z nimi?

Tuptup
2 dni temu
Reply to  Bob Marlej

Przecież wiesz ze tylko polityczne tematy rozgrzewają to forum..Inne ciekawsze tematy po prostu nie opłaca się poruszać dlatego tak rzadko goszczą na tym forum

Bob Marlej
2 dni temu
Reply to  Tuptup

Połączmy przyjemne z pożytecznym. Ice King niech będzie z PiS, ten w żółtych portkach PO i wrzucić obu do oktagonu. Popatrzymy który którego wyjaśni. Ice King zapewne zniszczy pasące gęsi masą, ale miłośnik kaczek może nadrobić szybkością. Pani Ruda mogłaby nosić te tabliczki z numerem rundy. Galę komentował by Walt a rege grajek robiłby tło muzyczne. Mastalerz na koniu zabawiałby publiczność. Radnego Malinki nie wpuszczamy bo swoim smutkiem zarazi wszystkich dookoła i spierdzili impreze. Kupimy mu pół litra żeby siedział w domu.

Bob Marlej
2 dni temu
Reply to  Bob Marlej

*zniszczy pasącego gęsi masą – miało być

ŚPIESZĘ Z ODPOWIEDZIĄ
2 dni temu

Śpieszę z odpowiedzią panu Niedbałowskiemu. DOPÓKI OBWODNICA NIE SPEŁNIA STANDARDÓW , czyli nie posiada pasów pobocza na odcinku rondo Sikorskiego-rondo Skłodowskiej Curie oraz całościowo ma zmniejszoną szerokość ,to jest poniżej 3,5 na jeden pas, ta obwodnica NIE NADAJE SIĘ na ruch tranzytowy. Nie można zmusić kierowców ciężarowek z towarem niebezpiecznym do poruszania się nią, ZWŁASZCZA podczas złych warunków atmosferycznych

Route 66
2 dni temu

Już nieutwardzone żwirowe pobocza się częściowo porozsypywały, tak jak krawężniki na rondach, nie mówiąc o paru miejscach, gdzie tiry zjechały na żwirowe pobocze i prawie leżały w rowie.

żwirowe pobocza
2 dni temu
Reply to  Route 66

Dobrze że przynajmniej miały gdzie zjechać. Jednak na wspomnianym odcinku nie da sie zjechać,a w zasadzie da sie najechac na niezbyt wysoki krawężnik co jest niebezpieczne, podobnie jak w ogóle jazda tą obwodnicą. Aktualnie mamy 3,35m na jeden pas ruchu co było zmierzone i potwierdzone.

Dzikowiak.
2 dni temu

Ogłoszono przetarg na budowę 1 w regionie Aquaparku Stalowa Wola za 3 lata zyska prawdziwą perłę turystyczno- rekreacyjną i po raz kolejny pokazała, że może skutecznie rywalizować z Rzeszowem.

Standardy niskie
2 dni temu
Reply to  Dzikowiak.

W Mielcu jest aquapark

Buszujący+w+ryżu
2 dni temu
Reply to  Dzikowiak.

Na zdrowie. Aquaparki są deficytowe.

Dzikowiak.
2 dni temu
Reply to  Dzikowiak.

Do jeziora w Tbg to i tak nie będzie miało podjazdu, za to dziurę w budżecie pięknie powiększy Ten aquapark to pomnik próżności i bezmyślności lukrecjusza już bardziej przemawiała do ludu wierza widokowa na śmierdzące pławo hehe

Tuptup
2 dni temu

Odkrywcze twierdzenie radnego że po

Tuptup
2 dni temu
Reply to  Tuptup

tablicach rej można stwierdzić kto jest łożacym na utrzymanie dróg skoro od kilku lat nie ma obowiązku zmiany tablic rej

Wieżowiec
2 dni temu
Reply to  Tuptup

Jemu chodziło o ciągniki z naczepą a nie sam.osobowe

Odp
1 dzień temu
Reply to  Tuptup

Ale jaki jest zawód w Polsce który się zajmuje pilnowaniem drug państwowych i nie tylko bo do tego dochodzą chodniki dla pieszych i rowerów i nie widzę tam interwencji aby była kasa na nowe wymiany starych i tak samo jest na drogach radary i odcinki zwalniające i nie wspomnę o progach i w Polsce jest najgorzej więc nie dziwią mnie te komentarze niezadowolenia

Marek
2 dni temu

A co się dziwić , jak piep….rzą się przy tych ekranach , znaków nastawiane nikogo nie ma , a jak są to korki !!!!

Mariusz
2 dni temu

Miala byc obwodnica potem sto rond swiatla ,pasy dla pieszych zmienili na droge obwodowa dla mnie to zwykla ulica tylko z lini politycznej to slabo brzmi

alfred radny
2 dni temu

Ale to już było.

Ulica-sikorskiego-zakaz
Lucas
1 dzień temu
Reply to  alfred radny

I niby nie da się wprowadzić zakazu powołując się na któryś ze wspomnianych w piśmie wyjątków? Ja widzę co najmniej dwa.

lex2
mario
1 dzień temu
Reply to  Lucas

To dotyczy dróg o niedostatecznej nośności, a na ul. Sikorskiego i Sienkiewicza nośność jest.

Lucas
1 dzień temu
Reply to  mario

Polemizowałbym z tym czy jest dostateczna nośność, ale nawet jeśli tak, to zostaje wyjątek określony w ust. 5 art. 41. Tak czy inaczej zakaz jest do ogarnięcia.

lex3
Asdf
2 dni temu

Tak jest! ja bym był za wprowadzeniem całkowitego zakazu wjazdu wszelkich pojazdów z rejestracją TSA i to na teren całego powiatu tarnobrzeskiego

raczej
1 dzień temu
Reply to  Asdf

to samo powinno dotyczyc rta wieskom i rt powinno zakazac sei przekraczania granic naszego powiatu i jazda do warszawy przez szczucin i opole lubelskie

wiesiek furmany
1 dzień temu
Reply to  Asdf

czy w tarnobrzegu som wiezofce?

dystans
2 dni temu

kiedys Norbert już o tym myślał i chciał wprowadzić i… nie przeszło, teraz tez nie przejdzie

Tuptup
2 dni temu
Reply to  dystans

Więcej wiary.Przeciez szef koalicji13 grudnia powiedział że wszystko będzie zgodnie z prawem tak jak on je rozumie.Dotychczadowe działania funkcjonariuszy tej koalicji pokazują że nie ma rzeczy niemożliwych i wszystko można zmienić uchwałą sejmową bo ustawa jak oni to rozumieją niewiele wart akt prawny

Nauczyciel
2 dni temu
Reply to  dystans

Kiedyś nie było drogi obwodowej więc w jaki sposób miałby odbywać się ten tranzyt ? Teraz jest na to większa szans

Jjjbrae
2 dni temu

Stanie w banie

Doktor
2 dni temu

Może należy zadać pytanie czy owa droga nazywana obwodnica jest dedykowana dla samochodów ciężarowych? Ronda wazkie że krawężniki poprzesuwane, szerokość samej drogi też nie daje komfortu jazdy autem ciężarowym, brak poboczy latarnie prawie w samej drodze. Nie wiem kto to projektował ale ta droga powinna zachęcać kierowców samochodów ciężarowych do objazdu miasta. A tym czasem działa wręcz przeciwnie. Przemierzam codziennie Polskę w zdloz i w szerz i tak kiepskiej obwodnicy to jeszcze nie spotkałem.

Nauczyciel
2 dni temu
Reply to  Doktor

Jaja jest taka jest ale mimo wszystko tiry nią jeżdżą

Klops
1 dzień temu
Reply to  Nauczyciel

Skoro jak twierdzisz tiry nią jeżdżą, to o co ten cały szum i po co radny Niedbałowski, bije pianę

Prawda
1 dzień temu
Reply to  Nauczyciel

Z tą obwodnicą jest jak z nauczycielami. Niby jest obwodnica, a większość tirów jedzie przez centrum. Tak samo jest w szkole z nauczycielami, niby są i prowadzą lekcje z dzieciakami, a trzeba brać korepetycje i odrabiać lekcje z dziećmi w domu. I niby wszystko jest, ale bardzo kiepsko funkcjonuje !

Absolwent
1 dzień temu
Reply to  Prawda

Oni celowo tak uczą i uwalają uczniów żeby wykupywać u nich dodatkowe godziny. Na zachodzie takiego czegoś nie ma jak korepetycje a młodzież wykorzystuje ten czas na swój sposób. Belfry to największa roszczeniowa grupa zawodowa – oni myślą że dalej jest PRL

Alf
1 dzień temu
Reply to  Prawda

Moim zdaniem to problem przeładowanych podstaw programowych. Uczy się bzdetów z których może z 20% przyda się w dorosłym życiu. Inna sprawa ,że rodzice chcieliby ,żeby ich dzieci miały pasek i nie były gorsze .Jest presja ogromna Dochodzi to sytuacji gdzie 75 % dzieciaków w klasie ma te paski

Postaw mi kawę na buycoffee.to
98
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content