Droga wyjazdowa znad Jeziora Tarnobrzeskiego będzie zbudowana na nowo

W tarnobrzeskim magistracie rozstrzygnięty został przetarg na wykonanie dokumentacji projektowo – kosztorysowej przebudowy drogi wyjazdowej znad Jeziora Tarnobrzeskiego – ulicy Siarkowej. Na nowo wybudowana będzie również ul Wakacyjna, wiodąca od akwenu w kierunku osiedla Ocice.

Plany wyremontowania właśnie ulic Siarkowej i Wakacyjnej nie są przypadkowe i nie wiążą się jedynie z potrzebą poprawy komfortu użytkowników tych dróg. W przyszłości maja one stanowić cześć tzw. drogi opaskowej wokół Jeziora Tarnobrzeskiego i co najważniejsze, do ich wyremontowania miasto zobowiązało się, podpisując umowę i przekazując w formie darowizny Komendzie Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej działki nad Jeziorem Tarnobrzeskim, pod budowę Podkarpackiego Centrum Ratownictwa. Władze miasta liczą, że w związku z tymi planami, drogi te otrzymają dofinansowanie z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.

Przetarg na wykonanie dokumentacji ulic Wakacyjnej i Siarkowej wygrała jedna firma – FHU KRESKA Krzysztof Buczyński, za kwotę 89 790,00 zł w przypadku ulicy Siarkowej oraz za kwotę 141 450,00 zł, w odniesieniu do ul. Wakacyjnej (na wykonanie każdej z dokumentacji, miasto przeznaczyło po 150 tys.zł).

W ramach zaplanowanej inwestycji na ulicy Siarkowej (długość odcinka objętego opracowaniem projektowym wynosi około 470 mb) planowana jest: przebudowa skrzyżowania typu rondo pomiędzy ul. Siarkową, ul. Żeglarską i ul. Turystyczną – poprawa geometrii i warunków przejezdności, przebudowa nawierzchni ul. Siarkowej – dostosowanie do kategorii ruchu KR-3, docelowa szerokość jezdni 5,5 m, przebudowa zjazdów, budowa drogi dla pieszych i rowerzystów o nawierzchni bitumicznej, budowa zatok autobusowych w razie potrzeby, wykonanie nowej stałej organizacji ruchu

Wakacyjna (długość odcinka objętego opracowaniem projektowym wynosi około 1750 mb): przebudowa ul. Wakacyjnej – dostosowanie konstrukcji do wymogów kategorii ruchu KR-3, docelowa szerokość jezdni 5,5 m, przebudowa zjazdów, budowa jednostronnej drogi dla pieszych z kostki betonowej, budowa drogi dla rowerów dwukierunkowej o nawierzchni bitumicznej, budowa zatok autobusowych w razie potrzeby, wykonanie nowej stałej organizacji ruchu

Subskrybuj
Powiadom o
22 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Optymista
23 dni temu

Siarkowa , Żeglarska i Wakacyjną stykają się natomiast Turystyczna leży po drugiej stronie jeziora to niby gdzie ma być to rondo je łączące

Eryk
23 dni temu

Dalej po taniości. Na jezdni szerokości 5,5m maj się wyminąć autobusy i samochody straży pożarnej? Przecież tam ma być dojazd do centrum szkolenia, lądowiska dla LPR i w sezonie będzie jeździły autobusy komunikacji miejskiej .

Ktoś
22 dni temu
Reply to  Eryk

Zrobią jednokierunkową i po sprawie

Armani
22 dni temu
Reply to  Ktoś

I na jednokierunkowej nie zrobi się zatwardzenie ? Jak karetka będzie w potrzebie to już widzę, jak wszyscy gubimy pampersy na krawężnikach jak będziemy wjeżdżać w szczere pole by zrobić miejsce.

region
22 dni temu
Reply to  Eryk

mala miejscowosc olbrzymie aspiracje

trusia
23 dni temu

Taaak…końcówka lutego. Dokumentacja potrwa ile? Miesiąc najbiedniej. Potem przetarg, oby tylko jeden na wykonanie. Marnie widzę finalizację tych dróg przed początkiem sezonu, czyli na koniec maja.

Quo vadis
23 dni temu

Głupota nie ma granic droga 5,5 m gdzie nas prowadzicie nieudacznicy? Przecież zaraz będzie do przeróbki! Kto wymyśla takie denne projekty. Ktoś to formuje? Kto znowu tania tandeta

Tarnobrzeg moje miasto
23 dni temu

Droga o szerokości 5, 5 m – gdzie nas prezydencie prowadzisz? Jeden zwęził obwodnice drugi zwęził Siarkową. Czy to nie ci sami ludzie na tym trzymają łapę. Czas na zmiany, bo wąskie drogi to wąskie horyzonty. Nie jest to do przyjęcia.

wasyl
23 dni temu

Teraz Siarkowa , kiedyś droga do Kajmowa . A kiedy przy okazji wyremontują przy tej Siarkowej na Klinie Kapliczkę Św . Jana Nepomucena ? miejsce kultu ludzi chodzących tą drogą do kościoła w Miechocinie . Znowu napiszą ,że POKO nie pozwoliło na remont .

Tarnobrzeski sentyment
22 dni temu
Reply to  wasyl

Jeździło się do Babci i Dziadka do Kajmowa tą drogą, tam autobus MKS kończył swój bieg. Piękne czasy przed przesiedleniem. Mała rajska nadwiślańska ojczyzna.

Pasażer MKS-u
21 dni temu

I w tym czasie MKS działał prężnie.

Rowerzysta niedzielny
23 dni temu

Ja pier… znowu uszczęśliwiają rowerzystów drogami rowerowymi w miejscu gdzie ich nie potrzeba.
Jeśli ich nie będzie to można szersze drogi dla samochodów wykonać.

Ludu pracujący Urzędu Miasta i Wsi Tarnobrzeg, zacznijcie słuchac mieszkańców Tarnobrzega !!!!

wasyl
22 dni temu

Samochodem zatruwasz środowisko na jeziorem i tych , którzy przy tej drodze mieszkają . Lepsza droga czy czyste środowisko człowieku od asfaltu .

Pasażer MKS-u
21 dni temu
Reply to  wasyl

Znasz inną drogę wyjazdową znad jeziora, gdzie po obu stronach jezdni nie ma zabudowań? To może podaj propozycję.

Rowerzysta niedzielny
23 dni temu

I znowu robią Tarnobrzeg -bis, tym razem z drogami dojazdowymi.
Nie uszczęśliwiajcie ludzi na siłę drogami rowerowymi na tak krótkich odcinkach dróg. Ciąg pieszo- rowerowy na takim odcinku gdzie ludzie gromadnie wracają z jeziora wiąże się z ryzykiem potrącenia pieszego.

Arek
22 dni temu

Znając logikę tej dziury to remont wystartuje na początku lipca

Relacja
22 dni temu
Reply to  Arek

Dokładnie tak będzie i trzeba będzie z terenu jeziora jechać pod górkę, dalej, by wyjechać ul. Ocicką.

JJJWWPP
22 dni temu

Zacznijcie w czerwcu gdy największy ruch

Arek
22 dni temu

Dla czego dziennikarskie śmieci skasowały mój komentarz?!

Pedał ... od roweru
22 dni temu

Dokonałem inspekcji ulicy 12 listopada, niedawno remontowanej. To ta prowadząca do garaży przy lesie Kamionka. Opinia z inspekcji jest następująca: remont zrobiony. Jest wykonany odcinek asfaltowy (od strony Miechocina patrząc) ale kończy się na wysokości wejścia do ogrodów działkowych (teren ogrodu działkowego po prawej stronie drogi). Do tego miejsca wykonano też chodnik. Też po prawej stronie. Po lewej stronie drogi postawiono lampy uliczne, wykonano rów melioracyjny. Dalej już asfaltu nie położono. Za tym wyasfaltowanym odcinkiem drogi, jest 100 metrowy jezdnia asfaltowa z dziurami położona jeszcze za czasów PRL-u. Na końcu tego fatalnego odcinka zaczyna asfalt nie wymagający remontu. Kończy się na wysokości pierwszego budynku z garażami ( po lewej stronie ). Tu się zaczyna szuter (?)czy jak to nazwać, jakaś polna fatalna droga okalająca teren garaży. Teren za rowem melioracyjnym jest nieposprzątany. Budowa tych rowów wymusiła usunięcia jakichś badyli, krzewów i to nie zostało uprzątnięte. Nasuwają mi się pytania: – Kto ma uprzątnąć teren, czy nie firma zajmująca się remontem? – Znowu trzeba czekać na sprzątanie świata? Dzieci za dorosłych mają posprzątać? Może działkowicze? – Dlaczego nie wyremontowano tego 100 metrowego fatalnego odcinka drogi? Kasy zabrakło? – Czy będzie dalszy etap remontu tej drogi? Jeśli tak to Kiedy? Jeśli ktoś… Czytaj więcej »

rowerowy
21 dni temu

Pisałem przed wyborami, że bez weryfikacji pracy szeregowych urzędników istota urzędu się nie zmieni, niezależnie od tego kto zostanie prezydentem. Jak widać miałem rację. Dlatego niech ci, którzy głosowali na jednego czy drugiego kandydata, nie narzekają teraz na jezdnie 5,5 m itd., tylko delektują się działaniami urzędu, bo żaden kandydat nie głosił w kampanii weryfikacji pracy urzędników.

rozczarowany
19 dni temu
Reply to  rowerowy

niestety to prawda rozczarowałem się Nowakiem

Postaw mi kawę na buycoffee.to
22
0
Would love your thoughts, please comment.x
Przejdź do treści