Na dzień 14 lipca 2025 r. (poniedziałek) na godzinę 16:30 została zwołana XXV nadzwyczajna sesja Rady Miasta Tarnobrzega. Sesja odbędzie się w sali 201 Urzędu Miasta Tarnobrzega, przy ul. Kościuszki 32.
Porządek obrad:
1. Otwarcie sesji i stwierdzenie prawomocności obrad.
2. Przedstawienie i przyjęcie porządku obrad sesji.
3. Rozpatrzenie projektu uchwały oraz podjęcie uchwały w sprawie:
1) zmieniająca uchwałę w sprawie emisji obligacji Miasta Tarnobrzega oraz określenia zasad ich zbywania, nabywania i wykupu, 1-zmieniajaca-uchwale-w-sprawie-emisji-obligacji_3441340
2) zmian w budżecie na 2025 rok, 2-zmiany-w-budzecie_3441341
3) uchylająca uchwałę w sprawie zaciągnięcia kredytu długoterminowego 3-uchylajaca-uchwale-w-spr-zaciagnieia-kredytu_3441342
4. Sprawy bieżące
5. Zamknięcie sesji.
Pytanie do obu prezydentów
Liczba oddających w tym mieście krew maleje jak prezydencji chcą przekonać aby wzrastały i co oni mogą oczekiwać
Maleje bo nie ma punktu sam nie oddaje już kilka lat i nie oddam do póki decydenty, którzy zlikwidowali nie będą się d piekle smarzyć. Likwidatorzy dalej działają.
Zapraszam wszystkich szkodników tarnobrzeskich i nie tylko z Tarnobrzega do swojego kociołka. Zapewniam, że kociołek jest wysokiej jakości + pokrywka. Na wyposażeniu mam tez szufelkę do węgla, widły, węgiel wysokiej jakości.
Ciepełko będzie zagwarantowane
Pytanie do pana Mastalerza
Jest pan fanem kupna terenów nad jeziorem a jakie by pan wyznaczył miejsce aby był spokój i cisza i jakie by finanse były przeznaczone?
Bywszy decydującym ja bym wybudował kibelek za jakiesik 500 000 złociszy. To powinno być miejsce ciszy, wyciszenia duchowego, kontemplacji, medytacji, w trakcie kręcenia rogala. Żadnych w pobliżu motolotni , samochodów, motocykli nie powinno być. Jedynie cisza.
Nad jeziorem należy POstawić tęczę, taką samą, jak na Placu Zbawiciela w Warszawie za 800 tysięcy i będzie super ekstra miejsce do relaksu i kontemplacji ?!
Widzę że berze pan udziałach w różnych spotkaniqch co jest pan wstanie zrobić aby nie mogli nie uczestniczyć państwo zychowie i jakie by pan miał starania dla młodzieży skoro pełni rolę dyrektorów domu dziecka?
Państwo Zychowie to mają pomysl na miasto i krytykują złe decyzje
Tego się nie lubi Zwłaszcza jak się samemu nie ma nic do powiedzenia .
Proszę o podanie np
Ilu młodym stworzyli miejsce pracy i nie tylko
Jak byli radnymi ile w błoto popłynęło pieniędzy za przegrane rozprawy
I teraz najważniejsze gdzie mają miejsce za zbieranie i segregację odpadów co zalegają kubyly i nie tylko wyznaczonych miejscach i tam gdzie jest najwięcej uczęszczających ludzi jak jest sezon mowa o jeziorze i do tego dochodzi rynek na Kwiatkowskiego gdzie ludzie kupują jedzenie i nie tylko
Mam wymieniać więcej miejsc
A i proszę mi pokazać na mapie gdzie by miały być te wody siarczan
Te pytania nie mogą być kierowane do Państwa Zychow
Prezydent Bożek i radni poprzedniej kadencji prowadzili niepotrzebna wojnę z nimi
Wody siarczkowe to pomysł przyszłościowy
Władze powinny się starać aby mieć pewność że ich nie ma
To niejest takie trudne
Władze powiatu Dębica nie odrzucili pomysłu na wody i dzisiaj w Latoszynie maja uzdrowisko
Trochę myślenia nie zaszkodzi.
Jaką niepotrzebna wojnę prowadzili? Przecież były robione odwierty. Sęk w tym, że miasto nie ma takich pieniędzy, żeby zainwestować, chyba że Zychowie mają to do dzieła. Inwestor zewnętrzny, zanim wyłoży pieniądze , musi mieć pewność zysku. A przede wszystkim musi się znależć, wszystko inne to bicie piany i Zychowie to robią.
Oczywiście, że prowadzili. Przegrali w sądzie kilka razy z RIO w sprawie BO, robili wszystko by nie realizować projektu.
Ale nie za swoje pieniądze tylko wyciągali z kasy miasta a teraz są efekty nie ma 5 gwiazdkowych hoteli a nawet nie wspomnę o 1 gwiazdowym kinie
Lepiej gdyby działali w Stalowej Woli, miasto Tarnobrzeg potrzebuje nowych zakładów w Machowie, Sobowie, Zakrzowie, Sielcu a mam wrażenie, se działają na czyjeś zlecenie, blokować inwestycje w mieście. Tarnobrzeg to nie skansen i sanatorium tylko miasto z tradycjami przemysłowymi.
Warto śledzić, co dzieje się na sesji ważne decyzje dla Tarnobrzega!
Ale co się ma dziać ? Przyklepią wszystko ładnie i tyle. Ktoś się spodziewa innych scenariuszy ?
No i co taki zwykły szary mieszkaniec będzie mógł sobie kupić obligacje?
Ale czy taki zwykły szary obywatel będzie chciał inwestować w to co by się opłacało i przyniosło spore dochody
Pierwsze nie ma kina dużego gabaryty dla młodzieży i na randki
Nie ma hotelu nad jeziorem co bym przyjmowało sporo turystów a ten nad Wisłą widać jakim jest stanie
Nie ma dobrych połączeń PKP co by stworzyło nowa linię dla PKS Tarnobrzeg
Są tereny po kopali gdzie mogły by powstać zakład utylizacji śmieci wraz z produkcją energii bo nie widzę propozycji powrotnej aby Chmielów przyłączyć do Tarnobrzega?
W Tarnobrzegu ogólnie nic nie ma poza dołem z wodą wokół, którego również nic nie ma !?
A nie, bo jest. Prócz zalewu:
Som też dróżki zwane rowerowymi. Gdyby ktoś dobrze pomyślał to byłyby wykonane z asfaltu co sobie rowerzyści cenią.
Przez Tarnobrzeg mogłaby przebiegać Wiślana Trasa Rowerowa. Miała być wyznaczona i budowana z programu Blue Valley ale cosik w Rzeszówku nie wyjszło z tego planu.
Czemu nie były zadawane pytania przez reporterów bo radnym spieszyło się na wakacje raczej wszyscy są do zwolnienia bo nie mają pomysowl aby ratować sytuację tylko dogadywać sobie bardzo to słabe jest panie Mastalerz z panem filmikiem i nawet sprzęt się psuje nie jest stać um na nowy
Ilu nowych inwestorów w sierpniu zawita do Tarnobrzega? Szukać terenów inwestycyjnych dla nich!
Tereny po KiZPS przy Zakładowej i Chemicznej gdzie stoją ruiny hal powinny zostać wyburzone a teren sprzedany jakiemuś inwestorowi
To że nie ma terenów inwestycyjnych to jest zwykła ściema
Podobno jest to własność skarbu państwa lecz nie jestem pewny na 100%. Ale się dowiem u źródła bo sam jestem ciekawy
Kiedy wreszcie zajmie się Prezydent działkami pod domki jednorodzinne w Ocicach?
Nikt z obecnych radnych nie podejmuje żadnych działań, które mogłyby przynieść korzyści małego rozwoju przemysłowego dla naszego miasta. Podejmują tylko zwykłe inicjatywy i działania, typu koncerty, zbiórki, spacery, budżet obywatelski /swoje osiedla/, akcje na placu, w remizach i salkach. Są to działania minimalne, promujące ich w mediach lokalnych i w ich własnych społecznościowych. Brak poważnych i odważnych radnych mających pomysły i siły przebicia wyżej, charakternych i przyszłościowych. Bida i stagnacja.
Kiedy ktoś z urzędu miasta odpowiedzialny za zieleń w tej mieścinie ruszy tyłek z samochodu przejedzie się rowerem albo przejdzie po mieście. W wielu miejscach wiszą gałęzie drzew i utrudniaja przejście chodnikiem i przejechanie rowerem po ścieżkach rowerowych. Na przykład koło supeco koło targu
Na Sikorskiego na wysokości wieżowców pół chodnika zajęta przez gałęzie, Które mogą wybić oczy. Niech obibok zajmujący się zieleniom w miescie weźmie się do roboty, bo nikt za niego nie będzie robił!
Tez trzeba usunąć trawę z tzw. dróg rowerowych. Na odcinku do Wielowsi i w Sobowie.
Obligacje to nic innego jak kolejny kredyt . Bierzemy go żeby pospłacać stare i wydłużyć czas spłaty tych obligacji żeby spłacały go kolejne pokolenia. Miasta sięgnęło dna
Prawda, to kolejne zadłużenie miasta, a kreatywni eksperci zadłużają kolejne pokolenia, które tego nie chcą. Kiedy ktoś poniesie odpowiedzialność za wyprzedaż majątku i zadłużanie na głupoty mieszkańców Tarnobrzega?