W Starostwie rozmawiali o wykluczeniu komunikacyjnym

Temat wykluczenia komunikacyjnego wciąż jest żywy, a rozmowy nie ustają. Z tego względu dnia 21 lutego br., w Starostwie Powiatowym doszło do spotkania starosty Pawła Bartoszka i II wicestarosty Wojciecha Śmiecha z prezydentem Tarnobrzega Łukaszem Nowakiem oraz prezydentem Stalowej Woli Lucjuszem Nadbereżnym.

Poruszono temat Kolei Aglomeracyjnej zwanej też Koleją Lasowiacką, której pomysł pierwotnie pojawił się z potrzeby poprawy połączenia wewnątrz czwórmiasta (Tarnobrzeg, Stalowa Wola, Nisko, Sandomierz) oraz polepszenia dostępu do większych miast.

Aktualnie projekt się rozwija i został rozszerzony o następne kierunki takie jak Mielec, Staszów czy Ostrowiec Świętokrzyski, tworząc kolejne połączenia. W planach jest zwiększenie częstotliwości występowania pociągów na trasach i zachęcenie społeczeństwa do korzystania z transportu publicznego.

W celu utworzenia sprawnej sieci komunikacyjnej, nie tylko na trasach kolejowych, zasugerowano synchronizację kolei z połączeniami autobusowymi.

Na etapie planowania przebiegu tras kluczową rolę odgrywać będzie Tarnobrzeg. Stanowić on będzie centrum do którego zbiegać się będą wszystkie relacje:

Tarnobrzeg – Nowa Dęba –  Kolbuszowa – Rzeszów

Tarnobrzeg –  Mielec – Dębica

Tarnobrzeg – Staszów

Tarnobrzeg  – Stalowa Wola – Nisko

Tarnobrzeg – Sandomierz – Ostrowiec Świętokrzyski 

foto&info: Starostwo Powiatu Tarnobrzeskiego

Subskrybuj
Powiadom o
18 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Najwięcej głosów
Opinie w linii
Zobacz wszystkie komentarze
Juzu
3 miesiące temu

Kim jest ten zagubiony facet w środku?

Duch
3 miesiące temu
Odpowiedź do  Juzu

Twoim aniołem stróżem !!!

Sołtys
3 miesiące temu
Odpowiedź do  Juzu

Osiem lat rządził PiS, a Weber był wiceministrem infrastruktury i budowa S74 w podkarpackim nie ruszyła. A teraz pierniczą o wykluczeniu komunikacyjnym. Obecnie wiadomo, że za rządów PO, to inwestycja odłożona na lata !?

region
3 miesiące temu

panie premierze prosze utworzyc centralny wezel sandomierski takie plany byly dosc dyskryminacji sandomierza i ponownej proby podporzadkowania nas pobliskiej malej miejscowosci z duzymi aspiracjami

ODYSEUSZ
3 miesiące temu
Odpowiedź do  region

haha to spójrz na swoje pyci sandomingo – przy dobrym wietrze przeszczałby na wskroś:)

ODYSEUSZ
3 miesiące temu

Pogadali, popili kawusi , zjedli po ciachu i co z tego wynika ? Tzw kącik wzajemnej adoracji zamiast ruszyć w teren.. a skoro mowa o innych miastach Mielec, Dębica, Staszów, Ostrowiec to dlaczego nie ma przedstawicieli tych miast ?

Odp
3 miesiące temu
Odpowiedź do  ODYSEUSZ

Jak jest brany pod uwagę Staszów to jak się będzie można dostać do inny miast np Jędrzejów potem Wolica a na końcu Kielce? To jest pytanie powiatu kieleckiego i nie tylko?

Propozycjonista
3 miesiące temu
Odpowiedź do  Odp

Do Kielc przez Staszów też by się połączenie przydało bo na dzień dzisiejszy jesteśmy odcięci, bez bezpośredniego połączenie kolejowego. Z autobusowymi tez jest kiepsko.

Rozsądny
3 miesiące temu

Nowak tak rozmawia o tym od pół roku i co z tego wyniknęło? To śmieszne, żeby prezydent miasta nawet nie wiedział o remoncie dworca, tylko powtarzał mieszkańcom pisowską propagandę.
”Porozmawiać”, zrobić zdjęcie, wsadzić kumpli na stanowiska w mieście i kadencja zleci.
Serio, jako mieszkańcem mam już dosyć tego pseudo-zarządzania i smuci mnie widoczny upadek tego miasta.

Odp
3 miesiące temu
Odpowiedź do  Rozsądny

No akurat nasz prezydent uczęszczał do szkoły podstawowej nr 2 na ulicy Kopernika i mieszkał na tej ulicy ale wracając do policzenia tej ulicy z dworcowa to jest teraz wielki ścisk bo nie ma miejsca na nic a gdzie będzie drugi dworzec autobusowy i nie wspomnę o parkingach dla autobusów chyba że nad obwodnicą powstanie kolejny wiadukt a koło szkoły wybudują park postojowy a jak będzie to dalej?

Mietek pocięgło
3 miesiące temu

jałowe pieprzenie i tyle, szkoda, że jeszcze nie ujeli w tym wykazie Szczecina, Gdańska i Olsztyna. Juz jesienią była gadka o kolei lasowiackiej, zaraz marzec i dalej czcze gadanie przy kawie i pare fotek dla gawiedzi. Nowak nawet nie jest w stanie u Ortyla załatwić paru kursów regio do Rzeszowa, żeby nie było tak, jak obecnie przerw w kursach od 8. do 15. To o czym my tu w ogóle. To co on mowi to jest sfera jego marzeń.

Magura
3 miesiące temu
Odpowiedź do  Mietek pocięgło

Niech nie gadają. Niech działają. Po owocach ich poznamy. Bo narazie to bardzo mizernie wygląda. Czyżby lans przegranych panów?I mydlenie oczu mieszkańców. Pochwalcie się się jakimś sukcesem,bo narazie to tylko lamentujecie,jak Wam nic nie wychodzi . A tak bardzo chcecie panowie ,,nic nie mogę ”.

Propozycjonista
3 miesiące temu

Co do kolei Lasowiackiej i ilości połączeń z Rzeszowem to najpierw należałoby ustalić jakie są plany kolei co do pociągów relacji Warszawa-Tarnobrzeg-Rzeszów i ewentualnie do Przemyśla. Ponoć są plany zwiększenia ilości takich połączeń. Potem dopiero należy czynić starania o określoną ilość połączeń kolei lasowiackiej. Tak na marginesie, pociąg Warszawa- Przemyśl ma w składzie tylko 4 wagony. Zbyt mało jak na taka długą trasę. Bez wątpienia przydałoby się połączenie nie tylko ze Staszowem ale nawet z Buskiem-Zdrój. Na dzisiaj , by dostać się do sanatorium w Busku-Zdroju to trzeba jechać koleją przez Ostrowiec Świętokrzyski z przesiadką do Kielc, tam się znowu przesiadać na pociąg do Buska. To jazda na około, trwająca kilka godzin, podczas gdy w prostej linii między Tbg a Buskiem jest niewiele kilometrów i podróż mogłaby trwać max do 1,5 godziny. Busko- Zdój jest na Ponidziu a Ponidzie to taka Polska Toskania, raj dla rowerzystów, jak Roztocze. Połączenia z Dębicą wskazane bo jadąc do Krakowa z przesiadką w Rzeszowie (dłuższy i kosztowniejszy przejazd niż przez Mielec) moża dojechać do Dębicy i stąd jest już wiele pociągów na Kraków i dalej. Jedno połączenie Tarnobrzega z Krakowem, pociągiem Hetman, to za mało i na dodatek skład ma 5 wagonów. Zbyt mało.… Dowiedz się więcej »

bruno
3 miesiące temu
Odpowiedź do  Propozycjonista

Masz bus do Staszowa z przesiadką do Buska i po 3 godz jesteś na miejscu.

Propozycjonista
3 miesiące temu
Odpowiedź do  bruno

Do busa rowerka nie zapakujesz.

Mundry
3 miesiące temu
Odpowiedź do  Propozycjonista

Już się jakieś głup[ki znalazły co minusują.

STALOWOWOLSKI
3 miesiące temu

W BIEDRONKOWIE to tylko furmanki i riksze bo w tej osadzie jest wielka bieda !!!

Bambo Dżambo
3 miesiące temu

Powiat powinien starać sie o większą ilość dofinansowanych połączeń autobusowych z Tarnobrzegiem,tak jak jest to w powiecie stalowowolskim.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
18
0
Chętnie poznam Twoje przemyślenia, skomentuj.x
Przejdź do treści