Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

Wystawa Lecha Janiszewskiego pt. „Świętokrzyskie – piękno, skarby i pamięć.”

Luty 4, 2011 7:30 PM
Muzeum Okręgowe w Sandomierzu zaprasza do Saloniku Fotografii Artystycznej na wystawę Lecha Janiszewskiego pt. „Świętokrzyskie – piękno, skarby i pamięć.”

Lech Janiszewski mieszka w Ostrowcu Świętokrzyskim, jest inżynierem elektronikiem i samorządowcem. Od lat fotografuje , a „malowanie światłem” traktuje wyłącznie jako hobby.

Dzięki pracy zawodowej odwiedził ponad 20 krajów i tym łatwiej mógł docenić piękno stron rodzinnych i Polski. Prezentowana wystawa pokazuje szczególny koloryt i charakter Ziemi Świętokrzyskiej. Autor jest świadomy, iż na 23 fotografiach trudno jest ukazać w całej okazałości jej piękno. Dlatego , jak sam to ujmuje „pozostaje wziąć jedynie uchwyconych w chwilę szczyptę przyrody, historii i ludzkie dzieła jako symboli tej ziemi.

Pokazuję więc miejsca symboliczne dla jej bogactw naturalnych- charakterystyczne odkrycia geologiczne, uwiecznione przykłady wieńców dożynkowych jako symboli plonów tej ziemi, tradycji i pracy ludowych artystów. Dołączam fotografie dzieł historycznych kamieniarzy i wytworów starodawnej techniki. Jest też zamknięta w krzyże i kamień historia i losy mieszkańców tej ziemi oraz związana z tym historia Polski.

Nie mogło zabraknąć przykładów śladów dawnej świetności i bogactw – tych , które przetrwały i tych, o których świadczą już tylko ruiny. Zdjęcie papamobile świadczy o naszej historii niedawnej”.

Wystawę można oglądać do 8 maja 2011r.

Źródło: Muzeum Okręgowe w Sandomierzu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>