Tenisiści stołowi IKS Tarnobrzeg wracają ze Słowenii bez medali

Karolina Pęk, Maciek Nalepka i Krzysztof Żyłka nie sięgnęli po mistrzowskie laury w rozegranych w dniach 4-8 maja  Międzynarodowych Mistrzostwach Słowenii „Słowenia Open” 2011 w tenisie stołowym niepełnosprawnych ruchowo.

Mimo to, dzięki dobrym wynikom zawodnicy IKS Tarnobrzeg powiększyli swój dorobek punktowy, będący przepustką do udziału w przyszłorocznej paraolimpiadzie.

Zawodnicy klubu IKS byli członkami 13 osobowej reprezentacji Polski.
Tenisiści rozgrywali zawody indywidualnie i drużynowo.

13 letnia Karoliną Pęk rywalizowała w singlu w klasie 9 i zajęła bardzo dobre 4 miejsce tuż za podium. W półfinale gry indywidualnej przegrała z Mistrzynią Świata z Francuską ClaireMairie 1:3 a w walce o brąz uległa Chince MengLiu 1:3.

W drużynie wraz z Dajaną Jastrzębską w klasie 9-10 zajęły miejsce 5-6. Powiększyła swój dorobek punktowy w rankingu światowym o 580 punktów.

Maciej Nalepka w singlu w klasie startowej 4, w której rywalizował z zawodnikami na wózkach zajął miejsce 5-8. Po zwycięstwie w 1/16 z Rumunem PetruIfrosa 3: 2, przegrał w walce o wejście do pierwszej czwórki turnieju z Francuzem Emericem Martinem 0:3 (zyskał 370 punktów).

Natomiast w rozgrywkach drużynowych w klasie 4 wraz z Krzysztofem Żyłką (zyskał 150 punktów) uplasowali się na miejscu 5-8. Po wyjściu z grupy w walce o czwórkę przegrali z Chińczykami YanZhangiXingyuanGuo0:3.

Kolejne starty zawodników IKS to:

Międzynarodowe Mistrzostwa Holandii Dutch Open 2011 – 13-15 maja Roterdam (Holandia)

Indywidualne Mistrzostwa Polski w Tenisie Stołowym – 20-22 maj Cetniewo

Międzynarodowe Mistrzostwa Słowacji Slovakia Open 2011 – 24-29 maja Piestany (Słowacja)