Łukasz Nowak prezydentem Tarnobrzega. Powyborcze refleksje byłych kandydatów na urząd włodarza miasta

Dokładnie tydzień temu – 21 kwietnia, w wyniku głosowania w drugiej turze wyborów samorządowych, nowym prezydentem Tarnobrzega został Łukasz Nowak, który na tym stanowisku zastąpi Dariusza Bożka.

Co o tej zmianie myślą kandydaci na fotel włodarza miasta, którzy startowali w pierwszej turze? O podzielenie się z nami powyborczymi refleksjami poprosiliśmy Norberta Kolano, Norberta Mastalerza, Grażynę Potańską, Tomasza Stróża i Małgorzatę Zych (kolejność alfabetyczna).

 

Norbert Kolano: „Wynik wyborów był sprawiedliwy. Wygrał kandydat, który dostał od społeczeństwa więcej głosów. Teraz tylko kwestia, czy nowo wybrany prezydent, będzie prezydentem wszystkich obywateli Tarnobrzega? Czy tylko wybranej grupy w mieście?

Dotrzymanie obietnic i zapewnień po wyborach będzie bardzo trudne przez nowego prezydenta, przy obecnym układzie sił politycznych. Jeśli tego nie będzie, to społeczeństwo szybko zweryfikuje obecnego prezydenta, tak jak to miało miejsce z poprzednim”.

 

Norbert Mastalerz: „Wynik II tury wyborów prezydenckich przyjąłem bez zdziwienia, spodziewałem się takiego rozstrzygnięcia. Gratuluję zwycięskiemu kandydatowi, jego kampania, szczególnie ta prowadzona bezpośrednio, wśród mieszkańców, przyniosła dobry efekt.

Najbardziej cieszę się z tego, że po ponad 5 latach Platforma Obywatelska wraca do tarnobrzeskiej Rady Miasta i będzie miała swój silny klub. Tarnobrzeg znajduje się w niezbyt ciekawej sytuacji, problemów przed miastem jest wiele, „trupów w szafie” nie brakuje, więc na pewno będzie to bardzo pracowita kadencja”.

 

Grażyna Potańska: „Wyniki pierwszej tury wyborów prezydenckich w naszym mieście pokazały, że Tarnobrzeżanki i Tarnobrzeżanie oczekują zmian. Wynik drugiej tury wyborów to potwierdził. Gratuluję moim kontrkandydatom udziału w II turze wyborów i gratuluję także Panu Łukaszowi Nowakowi zwycięstwa.

Przy okazji tych wyborów Mieszkańcy liczyli na zmianę i oczywiście zmianę na lepsze. Przed nowym Prezydentem niełatwe zadanie biorąc pod uwagę stan finansów naszego miasta ale mam nadzieję, że Pan Łukasz Nowak temu podoła i będziemy z tej zmiany zadowoleni”.

 

Tomasz Stróż: „Wynik drugiej tury wyborów prezydenckich w Tarnobrzegu nie jest dla mnie zaskoczeniem. Już po pierwszej turze można było wywnioskować, że Tarnobrzeżanie chcą zmian. Fakt ten podkreśla również liczba kandydatów ubiegających się o fotel Prezydenta Miasta Tarnobrzega, co moim zdaniem było manifestem niezadowolenia z dotychczasowej prezydentury.

Gratuluję Panu Łukaszowi Nowakowi wygranej i życzę sukcesów w rozwoju naszego miasta”.

 

Małgorzata Zych: „Po raz kolejny na wynik tych wyborów nie miały wpływu programy wyborcze, ale emocje i szyldy partyjne. Dariusz Bożek nie wykorzystał swojej szansy kredytu zaufania jaki otrzymał od wyborców, gdyż nie osiągnął żadnego spektakularnego sukcesu, który przyczyniłby się do zmiany położenia mieszkańców i zmiany sytuacji gospodarczej w mieście.

Kandydat Nowak nie musiał mieć porywającego programu wystarczyła różnica wieku dzieląca go od kontrkandydata, poparcie PiS oraz rozbicie elektoratu liberalnego i lewicowego na kilku kandydatów, co przy jednoczesnym oczekiwaniu zmiany po 5 ,5 letnich długich, zmarnowanych rządach przez Dariusza Bożka i elit stojących za nim niezdolnych do przełamania stagnacji ekonomicznej miasta przyczyniło się do jego sukcesu wyborczego.

Dariusz Bożek przy politycznym wsparciu PSL Trzeciej Drogi i lewicy oraz przy braku poparcia od PO nie miał szans na zwycięstwo gdyż elektorat liberalny i lewicowy w dużej mierze został zdemobilizowany do pójścia na wybory w II turze o czym świadczy niska frekwencja niespełna 40 %, która sprzyja PiS mającemu bardzo zdyscyplinowany elektorat. Dariusz Bożek nie był w stanie po 5 latach swoich rządów zjednoczyć środowisk liberalnych i lewicowych.

Nie jest więc zaskoczeniem, że wykorzystał to Nowak od początku wspierany przez PiS, którego jedyną konkurencją w walce o głosy byłam ja. W drugiej turze wyborów Nowakowi wystarczyło przejęcie moich haseł wyborczych i programu mimo to, że w takich sprawach jak spalarnia i wody siarczkowe wspólnie prezydentem i radnymi prezentował taką samą linię blokując wody siarczkowe i wspierając budowę spalarni, to w kampanii wyborczej prezentował odmienną linię. Pomimo tego, że komitet Dariusza Bożka wygrał w RM nie potrafił tego sukcesu przełożyć na swój wybór gdyż nie umiał w żaden sposób zaatakować kontrkandydata znaleźć argumentów kontry wobec Nowaka, być może dlatego że przez 5 lat ściśle współpracował oraz rządził ze środowiskiem PiSu. W kampanii skoncentrował się na atakowaniu swoich oponentów wszystkich z wyjątkiem Pana Nowaka.

Po raz kolejny przekonałam się, że dla wyborców nie miały znaczenia moje realne sukcesy i działania jakie prowadziłam w czasie kilku ostatnich lat w bardzo niesprzyjających mi okolicznościach: zablokowanie budowy spalarni, wprowadzenie ochrony lasu zwierzynieckiego, obrona szpitala, starania o sprawy komunikacji a to że nie reprezentuję jednej dwóch niewiarygodnych partii duopolu PiS PO.”

Subskrybuj
Powiadom o
62 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Pisior
22 dni temu

Pani Małgosia lata naprawdę wysoko na szczęście w polityce jest już skończona

Antypisior
21 dni temu
Reply to  Pisior

Zobaczymy co wy potraficie pisowcy. Wygraliście fuksem a teraz co?Kontynuacja układu? Bożek przewodniczącym RM a Kalinka wice? Mieszkańcy zostaną ponownie oszukani?

plotka
21 dni temu
Reply to  Antypisior

a skąd ta plotka
Bożkowi już dajcie spokój i nie ustawiajcie go na funkcjach

Antypisior
21 dni temu
Reply to  plotka

Komitet wygrał wybory do RM, DB jest ciągle rozgrywającym, chyba, że będą tacy radni co go zdradzą, jak przed laty Kurkurkę.

Obserwator
20 dni temu
Reply to  Antypisior

A kto zdradził Kukurke
Czyżby nie jeden z aktywnych radnych razem z Bożkiem

obserwator
22 dni temu

Już zaczynają się mizdrzyć i lizać, bo to może się opłacać. Obrzydliwe to i takie nasze, polskie. Jakoś nie przeszkadza im, że będzie rządził PIS w mieście, które do tej pory jakoś się przed tym broniło.

S, ZERODMIESCIE
22 dni temu

JAK CZYTAM TE SMETNE WYPOWIEDZI TEJ NAWIEDZONEJ ZYCHOWEJ TO NIE WIEM CZY MAM SIE SMIAC CZY PLAKAC, PUSTA KOBIETA,KTORA NIE POTRAFI SIE POGODZIC, ZE PRZY OK 4 PROC ODDANYCH NA NIA GLOSOW DEFINITYWNIE PRZEGRALA, A TARNOBRZEG POKAZAL JEJ , ZE MA JA W 4 LITERACH I BARDZO DOBRZE, WSZYSTKIM RZYGAC SIE CHCIALO NA JEJ WYPOCINY O WODACH SIARCZKOWYCH NIKOMU TU NIE POTRZEBNYCH ALE TEZ TE JEJ SLAWETNE NA CALA POLSKE PRZEPROSINY PUTINA, ONA CHYBA MA COS NIE TAK GLOWA?

Magura
21 dni temu

Pan Nowak wygrał głównie słabością pana Bożka. Każdy z kandydatów atakował ustępującego prezydenta, tworząc bardzo negatywny jego obraz.No i źle dobrani pracownicy p.Bożka,na zasadzie mierny, ale wierny pogrążali go przez całą kadencję. Do tego pycha p.Bożka i buta jego pracowników musiała dać taki negatywny wynik końcowy.

Magura II
21 dni temu
Reply to  Magura

Doskonała diagnoza. Bożek nie sprostał wyzwaniu
Otoczył się marnym doradcami
Na krytykę i uwagę osób mu życzliwych reagował wyparciem krytyki której nie znosił i i oddalenie osób które chciały pomoc bez stolików
Tymczasem hadali ci doradcy To oni decydowali o sprawach miasta ale też o stanowiskach nagrodach i losie innych
To doradcy mieli wiatr i płynęli a Bożek zostal na plaży.
Nowak owi zapowiada się ten sam błąd.
Może jednak wyciągnąć wnioski z porażki Bożka

lewak od urodzenia
21 dni temu
Reply to  Magura

Prezydent Bożek był bardziej widoczny w kampanii wyborczej jednak podziały na centrolewicy,zbyt wielu kandydatów i niska frekwencja są przyczyną jego porażki.
Jak by nie startował Mastalerz, Potańska i Stróż to spokojnie by wygrał wybory

Historyk
21 dni temu

Tak i jeszcze Nowak jakby nie startował. Idąc tym tropem gdyby Bożek startował sam to wybory wygrałby w cuglach;)

Echo Dna
19 dni temu
Reply to  Magura

ale morsował i tańczył po mistrzowsku

Idź do spowiedzi nienawistniku
21 dni temu

Ciebie nie byłoby stać na tak merytoryczną analizę jaką zaprezentowała Małgorzata Zych. Jedyne co potrafisz, to hejt.

Uznanie
21 dni temu

Napisała prawdę i stąd ten atak.

Myślący
21 dni temu

Dokładnie Nie czytają nie słuchają j i nie rozważają ale już wiedzą że Zych to najgorszy kandydat
To prowadzi do własnego stanowiska niekoniecznie dobrego dla miasta. . W demokracj każdy ma głos ale niekoniecznie musi mieć rację
Warto o tym pamiętać

Caps Lock off
21 dni temu

Wyłącz caps locka baranie !!!

Tak myślę
21 dni temu
Reply to  Caps Lock off

Nie wyłączy bo ma problem z pisownią i znakami interpunkcyjnymi.

Mieszkaniec
21 dni temu

Czy ktoś może powiedzieć że wody siarczkowe nigdy nie będą szansa dla miasta
Poczytajcie jakie były losy wid siarczkowych Solec Droj
Tam też byli oponenci latami
Dzisiaj Solec Zdrój zaprasza

Stare Miasto/Serbinów
21 dni temu
Reply to  Mieszkaniec

Kwestię wód siarczkowych trzeba kontynuować bez względu jaka siła rządzi w mieście. Jeżeli geologia pozwala, spina się kalkulacja, to i inwestor się znajdzie. Biznes jest biznesem.

Tak myślę
21 dni temu

i trzeba wykorzystać to co mamy.

Mieszkaniec
21 dni temu

I wszystko jasne Najlepsza kandydatka była Pani Małgorzata Zych
Ocenimy to sprawiedliwie po upływie kadencji prezydenta Nowaka

jan
21 dni temu

A dziadek nic nie powiedział?

KROSNO
21 dni temu
Reply to  jan

Dariusz obraził się na cały świat 😉 siedzi w kącie i płacze … wcześniej zdołał jednak zablokować na fejsbuku wszystkie osoby, które jego zdaniem przyczyniły się do porażki 🙂 (czyli każdego kto śmiał powiedzieć prawdę o jego marnej kampanii i bezczelnym oraz aroganckim zachowaniu )

Boski Spacerowicz
18 dni temu
Reply to  jan

Głośno pryknął i nie powiedział przepraszam… Ale to przecież w jego stylu…

To nie tak Pani Małgosiu
21 dni temu

Pani Małgosiu, Pani mąż kończył klasę matematyczną w tutejszym liceum i Politechnikę Lubelską, może on to Pani wytłumaczy matematycznie. Zdobyła Pani dokładnie 656 głosów tj. 3,77% w pierwszej turze, nijak nie mogła być Pani jakąkolwiek konkurentkom dla któregokolwiek kandydata na Prezydenta miasta. Pan Nowak zdobył w I turze 5.040 głosów. Jak sobie Pani doda do jego głosów z I tury swoje 656 to nijak nie wyjdzie 7.971 głosów w II turze jakie zdobył Nowak. No nie wystarczyło, jakby nie liczyć przejęcie Pani haseł wyborczych (o ile takowe było) przez Nowaka by wygrać wybory prezydenckie. Pani se da spokój już i się nie ośmiesza, jakiejś pracy sobie poszuka. Naprawdę nie ma co się rozżalać, że wyborcy nie docenili Pani sukcesów, może było to dla nich zbyt hardcorowe głosować na osobę, która przeprasza Putina, jakby było mu to do czegoś potrzebne. Pani się chwilę zatrzyma i trochę spraw jednak przemyśli.

Wiktor
21 dni temu

To nie tak,ja,moja rodzina i znajomi mielismy glosowac na panią Malgorzatę.Tylko dlatego glosowalismy na Nowaka bo mial szansę na 2 turę,aby nie stracic glosu i tez obiecywał nie dla spalarni.

Wiktoria
21 dni temu
Reply to  Wiktor

Tym sposobem odebraliście jej szansę i to tylko potwierdza jej słowa, że liczyła się tylko partia a nie działalność na rzecz miasta.

dystans
16 dni temu
Reply to  Wiktor

„ja, moja rodzina i znajomi” razem 1 osoba

Maria
21 dni temu

Ty się też zastanów. Nowak wygrał liczbą zbliżoną do głosów jakie otrzymała w pierwszej turze M Zych. To głosy jej elektoratu dały zwycięstwo Nowakowi, bo głosy Potańskiej I Stróż się rozłożyły a dodatkowo ich wyborcy nie poszli na głosowanie, bo była niska frekwencja.

Nieskomplikowany
21 dni temu

Ja bym chętnie Panią Gosię zatrudnił na stanowisku modelki. Jest szczupła, zgrabna. Figurka na medal. Niejedna kobieta zazdrości.

Gość
21 dni temu

Tylko ta 44 na karku

Mieszkanka 40+
21 dni temu
Reply to  Gość

Wiek to tylko cyfra. Kobieta jest jak wino im starsza tym lepsza bo te młode to nic nie dbają o siebie – 0 aktywności fizycznej

Hodowca baranów
20 dni temu
Reply to  Mieszkanka 40+

i większość, niestety, z nich jest pusta w głowie. Chętnie przyjmę do mojego stada.

Hodowca baranów
20 dni temu

Mowa oczywiście o niektórych młodych.

Echo Dna
19 dni temu

tylko „pustaki” albo folwarczne dziewki, bo te wykształcone i wymodlone są odporne na sex!!!

łysy
20 dni temu
Reply to  Mieszkanka 40+

To powiedzenie raczej sie tyczy facetów bo kobiety po 40tce to już sie sypią jak kamienice na warszawskiej Pradze

Man
19 dni temu
Reply to  łysy

Jeśli kobieta dba o siebie to dobrze się trzymie.
Popatrz w lustro na siebie. Co widzisz? Uysą łepetynę i zapewne brzuch piwny.

Zbyszek
21 dni temu

Po co hejtujesz ją i jej męża. Ona przedstawiła swoją opinię. Jak widać nie masz nic merytorycznego do powiedzenia. Do tego Putin, co to ma wspólnego z tym co zrobiła dla miasta. Putina przeprosiła po chrześcijańsku, miała do tego prawo jako katoliczka. Jak nie potrafisz tego zrozumieć, to chyba do wiary katolickiej ci daleko. To jej sumieniu było to potrzebne. Nowak to powinien jej dziękować, bo na jej hasłach przeciw spalarni i wodach siarczkowych wygrał. Zobaczymy wkrótce czy jest wiarygodny.

Gość
21 dni temu
Reply to  Zbyszek

Przeprosiła przeprosiła na samym końcu. Napisz co wcześniej w związku z tą sytuacją odwalałą

Patrząc z boku beż emocji
21 dni temu
Reply to  Zbyszek

Z całym szacunkiem dla Pani Zych ale jest jedyną mi znaną katoliczką która przeprosiła Putina.To jak nazwać pozostałych katolików którzy tego nie zrobili – gorszy sort katolicki?

Zbyszek
21 dni temu

To jej sumienie nie twoje. Na marginesie, kiedyś T. Blair przeprosił za przystąpienie do wojny w Iraku i niewinne ofiary jakie ona spowodowała. Nie oceniaj innych , bo i ty będziesz osądzony.

Patrząc z boku beż emocji
20 dni temu
Reply to  Zbyszek

Tym wpisem oceniasz mnie.Nie oceniaj innych, bo i ty będziesz osądzony.To zdaje się Twoja złota myśl

Zbigniew
20 dni temu

Nie moja, ale każdy wierzący wie, że czeka go sąd ostateczny. Małgorzata Zych przeprosiła, bo tak jej dyktowało sumienie. Jakie ma to znaczenie czy to Putin czy inny człowiek. Nie powinno się do tej sprawy mieszać polityki. Sądzę, że Blair przeprosił Irakijczyków za niesłuszną wojnę, która pochłonęła ponad 500 tyś ofiar z tego samego powodu, wyrzuty sumienia. Miał odwagę to zrobić. Trudno zrozumieć te ataki na Małgorzatę Zych przecież wyraźnie napisała o swoich motywacjach. Nie macie co jej zarzucić to wykorzystujecie do ataków na nią sytuację w którą PSL zdradziecko ją wplątał. Zaufała ludziom, którzy ją zdradzili. Słowa takich polityków jak Kosiniak, Sawicki i Zgorzelski okazało się, że nic nie znaczą.

Patrząc z boku beż emocji
20 dni temu
Reply to  Zbigniew

Kto jest autorem owej złotej myśli jeśli nie Pan.Nie jest nim zapewne święty Mateusz który pisze o osądzaniu chyba że Pan nie widzisz różnicy między ocenianiem a osądzaniem a zapewniam Pana że jest ona znacząca

Zbigniew
20 dni temu

To stwierdzenie o „hardcorowym głosowaniu” wyjaśnia wszystko.

Robert
20 dni temu
Reply to  Zbigniew

Zbłaźniłaś się Gośka. Ludzie pokazali ci ro przy urnach

Wyborca Małgorzaty Zych
19 dni temu
Reply to  Robert

Dziękujemy Pani Zych za obronę Zwierzyńca, za starania o remont dworca PKP, obronę szpitala i co najważniejsze za zablokowanie budowy spalarni. Wyborcy nie docenili, ale proszę się tym nie przejmować.
Wdzięczność ludzi, wielkość świata –
Każdy siebie ma na względzie,
A drugiego za narzędzie,
Póki dobre – cacko, złoto;
Jak zepsute, ruszaj w błoto.
 A. Fredro

Obatelka
19 dni temu
Reply to  Zbigniew

Przepraszać agresora, który młodych ludzi wysyła na front aby tracili życie i zdrowie i zabijali i ranili Ukraińców też w większości młodych? I po co? Żeby utrzymać się przy władzy absolutnej i żyć w luksusie? On już jest stary i przeżył życie jak król a innych obywateli, którym dopiero ma się na życie , marnuje i tracą przez niego życie . Nie mówię już o ruinach i zgliszczach, o kosztach jakie ponosi całą Europa i świat. Pobudził demony zła na całym świecie i grozi nam chaos a być może w konsekwencji zagląda. Jak w ogóle człowiekowi może przyjść do głowy stawać w obronie takiego potwora?

Obatel
18 dni temu
Reply to  Obatelka

Gdzieś dzwoni ale nie wiesz w którym kościele.

S, ZERODMIESCIE
21 dni temu

DODAM JESZCZE TYLKO TO, ZE ZYCHOWA TAK SIE NADAWALA NA PREZYDENTA MIASTA, JAK JA NA ASTRONAUTE, KONIEC TEMATU JUZ O NIEJ TARNOBRZEZANIE POKAZALI JEJ SRODKOWY PALEC I POWINNA TO USZANOWAC

Głupota nie zna granic
21 dni temu

Ty naprawdę jesteś prymitywnym młotkiem. Napisać taki teks, to trzeba być prawdziwym przygłupem- „pokazali środkowy palec i powinna to uszanować”

Hodowca baranów
20 dni temu

Rzygam już tą wasza polityką.

zawiedziony
20 dni temu

Hm, jeden drugiego się czepia jak to niby hejtuje bo nie jest zwolennikiem niejakiej Pani Zych a może warto zauważyć, że zabrakło choćby grama pokory żeby najzwyczajniej w świecie pogratulować kontrkandydatowi. Za to jest morze wylewanych żali, że wszyscy źli i niedobrzy a ona taka wspaniała. Jakby tak było jak się tej Pani wydaje to zapewne wygrałaby te wybory w cuglach. Niestety jak widać nikt nie docenił tego co ona myśli o sobie. No ale wiadomo, że tylko ona ma rację. Cóż zrobić. A Mastalerz teraz „opłakuje”, że Peło nie było a teraz będzie w radzie. A nie powinien popłakać za lewicą jednak ? No ale gdzie wiatr zawieje … Niestety Kalinka + Mastalerz to tylko strata czasu na radach miasta a nic z tego konstruktywnego raczej się nie urodzi dla tego miasta.

Niezawiedziony
20 dni temu
Reply to  zawiedziony

Kolejny czepialski. Skąd wiesz, że nie pogratulowała. Redakcja pytała o refleksje powyborcze, a nie koncert życzeń. Kobieta w przeciwieństwie do innych, nie potraktowała sprawy zdawkowo, przedstawiła swoją obszerną analizę a takim, jak ty ciągle coś nie pasuje. Nie doceniono tego co „ona myśli o sobie” tylko nie doceniono jej działalności na rzecz miasta. Decydowały preferencje partyjne i tu należy się z nią zgodzić.

Maria
19 dni temu
Reply to  zawiedziony

Nie będzie całkowitej „straty czasu na radach”… – obydwaj radni są odważni w krytyce.

UWAGA:
19 dni temu

Dzisiaj jest święto klasy robotniczej 1 Maja.
I dzisiaj po osiedlu porusza się samochód śmieciarka, zabiera śmieci ze śmietników. Czy kogoś nie popier… . Przecie to święto klasy robotniczej, ludzi pracy.

APEL do el.Presidento, nowego:
Jak święto, to święto i kto żyw, powinien mieć dzisiaj dzień wolny.
Normalny SKANDAL !!!
Trza cóś z tym zrobić.

UWAGA:
19 dni temu
Reply to  UWAGA:

Druga śmieciarka krąży po osiedlu !!!
Umowy na wywóz śmieci powinny Uwzględniać czerwone kartki w kalendarzu.
Czy w dzień 3 maja , też przecie święto, będą zbierać śmieci.

Pierwszy
19 dni temu
Reply to  UWAGA:

Pochlastaj się

Mondry
19 dni temu
Reply to  Pierwszy

Głupek jesteś.

Tarnobrzeg
19 dni temu
Reply to  UWAGA:

Każdy powinien świecić 1 Maja. Niech się świeci 1 Maja.

Maria
19 dni temu

W refleksjach kontrkandydatów, którzy dzielą się spostrzeżeniami, nie było zarzutu braku świadomości mieszkańców. I to jest pozytywne!

Postaw mi kawę na buycoffee.to
62
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content