przesyłki kurierskie

Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

Informacja dla osób zainteresowanych ideą rodzicielstwa zastępczego

Maj 25, 2011 1:14 PM
W ramach promowania idei rodzicielstwa zastępczego w dniu 30 maja 2011 r. (tj. poniedziałek) w godzinach 8.00 – 18.00 pracownicy Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Tarnobrzegu będą do dyspozycji osób z terenu powiatu tarnobrzeskiego, które podjęłyby się pełnienia funkcji rodziny zastępczej. Zainteresowani mogą zgłosić się do Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Tarnobrzegu, ul. Św. Barbary 6, pokój nr 14, telefon: 15 822 13 40.

Istnieje możliwość uzyskania informacji w pozostałe dni w godzinach pracy PCPR (7.30 – 15.30) oraz na stronie internetowej www.pcprtarnobrzeg.pl

“Rodzina jest z życiu oparciem, czymś co chroni, co daje siłę”. Wielu ludzi chce zrobić w swoim życiu coś dobrego i być oparciem dla innych. Często programy telewizyjne, informacje o losach dzieci pozbawionych opieki i osamotnionych skłaniają nas do refleksji i poszukiwania odpowiedzi na pytanie czy i jak możemy im pomóc.

Jedną z możliwości jest rodzicielstwo zastępcze, polegające na przyjęciu do własnej rodziny dziecka, otoczeniu go opieką, troską i miłością. To duża odpowiedzialność i wyzwanie, ale też wielki dar serca dla dzieci, które niekochane i samotne czują się nikomu niepotrzebne i nieszczęśliwe.

Obchodzony 30 maja Dzień Rodzicielstwa Zastępczego od 2006 roku jest świętem ogólnopolskim. Wiele instytucji i organizacji pozarządowych podejmuje działania zmierzające do wspierania i budowania systemu rodzinnej opieki zastępczej.

foto&źródło: www.tarnobrzeski.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>