Informacja dla osób zainteresowanych ideą rodzicielstwa zastępczego

W ramach promowania idei rodzicielstwa zastępczego w dniu 30 maja 2011 r. (tj. poniedziałek) w godzinach 8.00 – 18.00 pracownicy Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Tarnobrzegu będą do dyspozycji osób z terenu powiatu tarnobrzeskiego, które podjęłyby się pełnienia funkcji rodziny zastępczej. Zainteresowani mogą zgłosić się do Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Tarnobrzegu, ul. Św. Barbary 6, pokój nr 14, telefon: 15 822 13 40.

Istnieje możliwość uzyskania informacji w pozostałe dni w godzinach pracy PCPR (7.30 – 15.30) oraz na stronie internetowej www.pcprtarnobrzeg.pl

„Rodzina jest z życiu oparciem, czymś co chroni, co daje siłę”. Wielu ludzi chce zrobić w swoim życiu coś dobrego i być oparciem dla innych. Często programy telewizyjne, informacje o losach dzieci pozbawionych opieki i osamotnionych skłaniają nas do refleksji i poszukiwania odpowiedzi na pytanie czy i jak możemy im pomóc.

Jedną z możliwości jest rodzicielstwo zastępcze, polegające na przyjęciu do własnej rodziny dziecka, otoczeniu go opieką, troską i miłością. To duża odpowiedzialność i wyzwanie, ale też wielki dar serca dla dzieci, które niekochane i samotne czują się nikomu niepotrzebne i nieszczęśliwe.

Obchodzony 30 maja Dzień Rodzicielstwa Zastępczego od 2006 roku jest świętem ogólnopolskim. Wiele instytucji i organizacji pozarządowych podejmuje działania zmierzające do wspierania i budowania systemu rodzinnej opieki zastępczej.

foto&źródło: www.tarnobrzeski.pl

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
function funkcja_dodawania_javascript() { if (is_post ('99994')) { ?> wpDiscuz
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Skip to content