Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

Kolejne samochody strażackie dla tarnobrzeskich OSP

Czerwiec 20, 2011 5:18 PM
Dwa nowe samochody ratowniczo-gaśnicze już wkrótce trafią do dwóch jednostek Ochotniczej Straży Pożarnej w Zakrzowie i Sobowie. Tarnobrzeski samorząd na ich zakup otrzymał dwie promesy na łączną kwotę 240 tys. zł.

- Samochody trafią do jednostek, które bardzo mocno angażowały się w pomoc podczas ubiegłorocznej powodzi i mają najpilniejsze potrzeby wymiany sprzętu na nowszy i sprawniejszy – mówi Edward Szlichta, członek zarządu głównego OSP.

Promesę w wysokości 120 tys. zł na zakup lekkiego samochodu ratowniczo-gaśniczego typu furgon z rąk Prezydenta Tarnobrzega Norberta Mastalerza i Edwarda Szlichty odebrał w Sobowie prezes Witold Kalinka. W Zakrzowie, taką samą promesę wręczono Antoniemu Chwałkowi i Anecie Surowiec.

- Bezpieczeństwo tarnobrzeżan zawsze będzie dla mnie priorytetem. Niektórzy mogą twierdzić, że powtarzam to do znudzenia, ale ci, którzy żyją dzięki umiejętnościom i zaangażowaniu strażaków ochotników, a także dzięki nowoczesnemu i sprawnemu sprzętowi, świetnie rozumieją o czym mówię. Są sprawy, na których nigdy nie wolno nam oszczędzać. I do nich należy bezpieczeństwo. Będę robił wszystko, aby tarnobrzeskie jednostki OSP, a także inne służby ratownicze, dysponowały profesjonalnym i nowoczesnym sprzętem, który nigdy nie zawiedzie i który pozwoli uratować życie i dobytek mieszkańców – mówi Prezydent, Norbert Mastalerz.

źródło: www.tarnobrzeg.pl

Fot. Dariusz Bajor

Na zdjęciu od lewej Wojciech Zioło – komendant miejski OSP w Tarnobrzegu, Witold Kalinka – prezes OSP Sobów, Aneta Surowiec sekretarz OSP Zakrzów, Prezydent Norbert Mastalerz, Edward Szlichta członek zarządu głównego OSP i Antoni Chwałek wiceprezes OSP Zakrzów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>