Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

Ruch jednokierunkowy nad Jeziorem obowiązuje również rowerzystów

Lipiec 16, 2011 8:56 AM
Ruch jednokierunkowy, czyli wjazd wyłącznie od strony tarasu widokowego na teren Jeziora Tarnobrzeskiego obowiązuje zarówno samochody, jak i rowery. Poniżej przedstawiamy argumentację tej decyzji, nadesłaną na adres redakcji przez Dyrektora Kancelarii Prezydenta Miasta, Wojciecha Malickiego.

„Plan organizacji ruchu w tym miejscu przygotowywał zespół fachowców, który wnikliwie rozważał kilka wariantów, w tym także umożliwienie rowerzystom jazdy w obu kierunkach.

Jest oczywistym, że przy wyborze obowiązującego wariantu zadecydowała opinia policjantów – doświadczonych specjalistów od ruchu drogowego, którzy uznali, że najbezpieczniejszym rozwiązaniem będzie ruch jednokierunkowy obowiązujący wszystkich użytkowników ruchu.

Zdajemy sobie sprawę, że nie jest to rozwiązanie idealne, ale biorąc pod uwagę obecny stan infrastruktury komunikacyjnej na jeziorem – najlepsze z możliwych. Bo zdrowie i życie jest najważniejsze.

Informuję również, że Pan Prezydent Norbert Mastalerz postanowił, iż od dzisiaj – osoby niepełnosprawne posiadające tzw. kartę parkingową (czyli uprawniającą do parkowania aut w miejscach dla nich przeznaczonych) są zwolnione z opłaty wjazdowej na teren Jeziora Tarnobrzeskiego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>