przesyłki kurierskie

Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

Już wkrótce zakończy się III etap rewaloryzacji Zamku Dzikowskiego (fotoreportaż oraz video HD)

Październik 14, 2011 6:00 PM
Na Zamku Dzikowskim trwają ostatnie prace prowadzone w ramach III etapu rewaloryzacji. Oficjalna impreza z okazji otwarcia Zamku planowana jest na 21 grudnia br. O pracach wykonanych w ramach III etapu rozmawialiśmy z dyrektorem Muzeum Historycznego Miasta Tarnobrzeg, dr Adamem Wójcikiem.

III etap rewaloryzacji zamku rozpoczął się w lutym 2010r. W ramach prac m.in. przywrócono właściwy wygląd bryły zamku poprzez odnowienie wszystkich elewacji oraz wymianę stolarki okiennej i drzwiowej. Do zwiedzania udostępnione będą historyczne wnętrza parteru: Kaplica,  Biblioteka, Gabinet Antyczny, Toaleta i Sypialnia Hrabiego, Pokój Biały, Pokój Żółty i Sala Sejmowa.

Równolegle do prac, dyrektor Wójcik prowadzi działania zmierzające do odtworzenia Biblioteki Zamkowej. Zgodnie z wcześniejszymi ustaleniami, Biblioteka Jagiellońska przekazała dotychczas w darze dla Dzikowa 560 woluminów różnych wydawnictw z XVIII, XIX i początków XX wieku. Czynione są dalsze starania dla wzbogacenia odtwarzanej biblioteki zamkowej.

foto: Agnieszka Nycz

video: Piotr Morawski

10 Responses to Już wkrótce zakończy się III etap rewaloryzacji Zamku Dzikowskiego (fotoreportaż oraz video HD)

 1. obserwator Odpowiedz

  14 października 2011 at 23:16

  Z tym Zamkiem to będzie jak z tenisistkami, mamy coś fajnego i cennego a niewielu tarnobrzeżan to zainteresuje

 2. Mefisto Odpowiedz

  19 października 2011 at 09:03

  a ja myślę, że jak na otwarciu wystąpi Wojtek Korda to nawet ekipa BBC zjedzie do zamku by to wydarzenie utrwalić dla potomności !

  • NW24 Odpowiedz

   19 października 2011 at 10:51

   Na otwarciu ma wystąpić zespół BABSZTYL

 3. kicia Odpowiedz

  19 października 2011 at 10:54

  O matko, ale będzie hit!!! Z całym szacunkiem dla dr Wójcika – błagam, już dość tej muzyki trącającej nie tylko myszką ale całym stadem myszek!!!

 4. Mefisto Odpowiedz

  20 października 2011 at 09:17

  A ja uważam, że szef zamczyska daje nam dyskretny i obiecujący sygnał abyśmy po Babsztylu śmiałym wzrokiem patrzyli w kierunku Boysów a nawet i Bayer Fulla. Znając dotychczasową konsekwencję czynu twórcy Dzikovi na płaszczyźnie muzycznej jestem w stanie nawet zaryzykować spektakularne wskrzeszenie egipskiej księżniczki (Magda Pańkowska – Shazza) na baszcie w Tarnobrzegu.
  Dodam, że do tej śmiałej wizji upoważnia mnie triumf Wojtak Kordy podczas tegorocznej Nocy Muzeów. Zresztą po obcowaniu z dyskietką odpaloną z bazarowego klawikorda przez Wojtka zaproszenie Babsztyla traktuję jak skok w nad przestrzeń !!!
  Nie będę też krył rozczarowania, że osobiście typowałem duet Krychy Giżowskiej z Bobkiem Mecem bo od lat łazi za mną hit pt. “W drodze do Fontainebleau” i to bardziej niż kultowa pieśń Alki Majewskiej o żaglu i jego nieskazitelnej bieli ale cóż z racji nieopierzonego wieku mogę jeszcze trochę poczekać bo wierzę w moc sprawczą Dyrektora.
  Reasumując rzekł bym tak:
  Ludzie błagam nie kopcie leżącego wszak to tylko dzięki niemu mamy niepowtarzalną okazję dotknąć muzycznych mumii PRL-u.

  A tak zupełnie poważnie to ciężki wstyd, żeby otwarcie obiektu, będącego jedyną wizytówką architektoniczną Tarnobrzega firmowali weselnicy gdy np. za najbliższą miedzą potrafią zaprosić MOŻDŻERA, AUDIOFEELS a ich koncertom towarzyszą tłumy a nie tumany.

  Pytam więc Inicjatora i pokornie proszę o odpowiedź jak wizerunkowo twórczość Babsztyla ma się do otwarcia Dzikowa?
  Czy wybierając się na koncert inauguracyjny mam do smokingu założyć gumofilce czy ubrać krótkie porcięta w kratę i wyeksponować białe skarpety frote?

 5. wnuczkaratującegozpożaru Odpowiedz

  21 października 2011 at 21:58

  Panie Adamie—-dzięki, kawał roboty zrobiony tak efektownie, że doprawdy nie wiem, w której sali zdawałam maturę!
  A z tym Babszylem, to nic dodać do słów etatowego “diabelskiego erudyty”.Pozdrawiam NW24!

 6. obserwator Odpowiedz

  21 października 2011 at 23:53

  Dr Wójcik jest muzealnikiem w pełnej okazałości – jego pasja ma wpływ nie tylko na wykonywaną pracę ale również na gust muzyczny :-)

 7. Tomek Odpowiedz

  22 października 2011 at 14:46

  Nie ma się czego “obawiać” – Babsztyla ani kogokolwiek innego nie będzie, mam info pewne !

 8. Mefisto Odpowiedz

  26 października 2011 at 11:12

  równie dobrze mogą wystąpić podwładni tez robią niezły show pod sceną !

 9. Malwina Odpowiedz

  26 października 2011 at 23:25

  Ludzie bądźcie wyrozumiali dla jesieni życia !
  Większość wykonawców zapraszanych przez Dyrektora Wójcika to artyści po przeszczepach więc gdzie mają sobie dorobić jak nie w Tarnobrzegu. Tylko tu ich jeszcze chcą.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>