IKS Tarnobrzeg zdobywcą Drużynowego Pucharu Polski 2011

Drużyna IKS Tarnobrzeg w składzie Krzysztof Żyłka, Karolina Pęk oraz Maciej Nalepka pod opieką trenera Jacka Lachora wywalczyła w Radomiu Puchar Polski 2011 w Tenisie Stołowym zawodników z rożną niesprawnością ruchową. Zawody rozegrane zostały w ubiegły weekend.

Nasza drużyna pokonała w świetnym stylu wszystkich przeciwników i odniosła ogromny sukces.

INDYWIDUALNIE TEŻ NAJLEPSI

W niedzielę w drugim dniu zawodów nasi zawodnicy zdobyli również dwa Indywidualne Puchary Polski, w turnieju Open mężczyzn grających na wózkach klas startowych I-V bezkonkurencyjny był Maciej Nalepka, który w finale pokonał 3:1 Rafała Lisa Start Siedlce.

W turnieju Open kobiet grających na stojąco klas startowych VI-X zwyciężyła Karolina Pęk, która w półfinale pokonała 3:1 Dajanę Jastrzębską Start Katowice a w finale Martę Marszałkiewicz Start Radom również 3:1.

MULTIMEDALIŚCI

To już 90 medal jaki zdobyli tenisiści stołowi IKS Tarnobrzeg w ciągu sześciu lat startów dla naszego Tarnobrzega.

Przypomnijmy, że 2011 rok to pasmo sukcesów niepełnosprawnych ruchowo tenisistów stołowych IKS Tarnobrzeg. W tym roku zdobyliśmy Drużynowe Mistrzostwo Polski, pięć medali w Indywidualnych Mistrzostwach Polski, Wicemistrzostwo Europy w Chorwacji oraz osiem medali (2 złote, 3 srebrne i 3 brązowe) w Międzynarodowych Mistrzostwach Węgier, Włoch, Holandii, Słowacji, Czech i Rumunii.

Po zawodach prezes IKS Tarnobrzeg Rajmund Zięba powiedział : – Chciałbym serdecznie podziękować trenerowi Jackowi Lachorowi, który fachowo, spokojnie i mądrze poprowadził nasza drużynę i zawodników do tegorocznych sukcesów.

– Dziękuje wszystkim naszym zawodniczkom i zawodnikom za walkę, zdobyte medale i wspaniale sukcesy międzynarodowe i krajowe. Serdecznie podziękowania dla Prezydenta Tarnobrzega, dla Urzędu Marszałkowskiego i sponsorów Zakładowi Obrotu Towarowego Siarkopol SP. z o. o., Firmie Seltar i Intop z Tarnobrzega, Firmie Aksedo z Warszawy za wsparcie finansowe, dla Dyrekcji i pracowników ZSP nr 1, gdzie na co dzień trenujemy. Wasza pomoc przyczyniła się do osiąganych przez nas sukcesów.