IKS Tarnobrzeg zdobywcą Drużynowego Pucharu Polski 2011

Drużyna IKS Tarnobrzeg w składzie Krzysztof Żyłka, Karolina Pęk oraz Maciej Nalepka pod opieką trenera Jacka Lachora wywalczyła w Radomiu Puchar Polski 2011 w Tenisie Stołowym zawodników z rożną niesprawnością ruchową. Zawody rozegrane zostały w ubiegły weekend.

Nasza drużyna pokonała w świetnym stylu wszystkich przeciwników i odniosła ogromny sukces.

INDYWIDUALNIE TEŻ NAJLEPSI

W niedzielę w drugim dniu zawodów nasi zawodnicy zdobyli również dwa Indywidualne Puchary Polski, w turnieju Open mężczyzn grających na wózkach klas startowych I-V bezkonkurencyjny był Maciej Nalepka, który w finale pokonał 3:1 Rafała Lisa Start Siedlce.

W turnieju Open kobiet grających na stojąco klas startowych VI-X zwyciężyła Karolina Pęk, która w półfinale pokonała 3:1 Dajanę Jastrzębską Start Katowice a w finale Martę Marszałkiewicz Start Radom również 3:1.


MULTIMEDALIŚCI

To już 90 medal jaki zdobyli tenisiści stołowi IKS Tarnobrzeg w ciągu sześciu lat startów dla naszego Tarnobrzega.

Przypomnijmy, że 2011 rok to pasmo sukcesów niepełnosprawnych ruchowo tenisistów stołowych IKS Tarnobrzeg. W tym roku zdobyliśmy Drużynowe Mistrzostwo Polski, pięć medali w Indywidualnych Mistrzostwach Polski, Wicemistrzostwo Europy w Chorwacji oraz osiem medali (2 złote, 3 srebrne i 3 brązowe) w Międzynarodowych Mistrzostwach Węgier, Włoch, Holandii, Słowacji, Czech i Rumunii.

Po zawodach prezes IKS Tarnobrzeg Rajmund Zięba powiedział : – Chciałbym serdecznie podziękować trenerowi Jackowi Lachorowi, który fachowo, spokojnie i mądrze poprowadził nasza drużynę i zawodników do tegorocznych sukcesów.

– Dziękuje wszystkim naszym zawodniczkom i zawodnikom za walkę, zdobyte medale i wspaniale sukcesy międzynarodowe i krajowe. Serdecznie podziękowania dla Prezydenta Tarnobrzega, dla Urzędu Marszałkowskiego i sponsorów Zakładowi Obrotu Towarowego Siarkopol SP. z o. o., Firmie Seltar i Intop z Tarnobrzega, Firmie Aksedo z Warszawy za wsparcie finansowe, dla Dyrekcji i pracowników ZSP nr 1, gdzie na co dzień trenujemy. Wasza pomoc przyczyniła się do osiąganych przez nas sukcesów.

WYNIKI

Drużynowy Puchar Polski

1. IKS Tarnobrzeg

2. Start Katowice

3. Start Wejherowo

Open wózki

1. Maciej Nalepka IKS Tarnobrzeg

2. Rafał Lis Start Siedlce

3. Mariusz Czerwiński Start Radom

Open kobiet

1. Karolina Pęk IKS Tarnobrzeg

2. Marta Marszałkiewicz Start Radom

3. Dajana Jastrzębska Start Katowice

foto&źródło: IKS Tarnobrzeg

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Postaw mi kawę na buycoffee.to
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content