przesyłki kurierskie

Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

“Zapiski oficera Armii Czerwonej” w TDK (fotoreportaż)

Kwiecień 19, 2012 9:54 AM
Spektakl na motywach powieści Sergiusza Piaseckiego wystawiony został w Tarnobrzeskim Domu Kultury w ubiegły wtorek 17 kwietnia. W postać lejtnata Michaiła Zubowa wcielił się aktor rzeszowskiego teatru im. Wandy Siemaszkowej Marek Kępiński.

Lejtnat Michaił Zubow wkracza 22 września 1939 roku z armią rosyjską do Wilna. Mający o sobie niezwykle wysokie zdanie Michaił – oficer sowiecki i członek Komsomołu, to w rzeczywistości prosty poddany propagandowej indoktrynacji, żołnierz z kołchozu spod Moskwy, wielbiciel Stalina, który po zajęciu 17 września 1939 r. przez Sowietów części Polski , próbuje pogodzić oficjalną komunistyczną propagandę z zastaną na Kresach rzeczywistością.

W zależności od obowiązujących w danym momencie sojuszy, oprócz Stalina wielbi też jego sojuszników, najpierw Hitlera, a potem przywódców państw alianckich.

Powieść jest psychologicznym rysem typowego przedstawiciela mentalności sowieckiej w czasach stalinowskich, który nie potrafi zdobyć się na samodzielne myślenie, o zmechanizowanym i opartym na strachu posłuszeństwie ideologii bolszewickiej oraz nienawiści do wyimaginowanych „burżuazyjnych” wrogów. Przedstawia również obraz sytuacji ludności polskiej na Wileńszczyźnie i Grodzieńszczyźnie w latach II wojny światowej.

foto: Piotr Morawski

One Response to “Zapiski oficera Armii Czerwonej” w TDK (fotoreportaż)

  1. truskawka Odpowiedz

    19 kwietnia 2012 at 23:27

    Byłam, widziałam, polecam.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>