Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

Korupcja w tarnobrzeskim ośrodku WORD – policja apeluje: Zgłoś korupcję unikniesz kary

Lipiec 6, 2012 12:42 PM

Wydział do Walki z Korupcją Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach od wiosny br. prowadzi śledztwo przeciwko osobom związanym z Wojewódzkim Ośrodkiem Ruchu Drogowego w Tarnobrzegu, jak również ze szkołami jazdy z terenu Staszowa i Tarnobrzega.

Sprawa dotyczy korupcji związanej z egzaminowaniem kursantów na prawo jazdy. Do chwili obecnej zarzuty postawiono łącznie trzem osobom. Dwie z nich zostały zatrzymane przez policjantów, natomiast trzecia zgłosiła się sama do prokuratury.

Podejrzani w zamian za łapówki mieli pomagać w pomyślnym zdaniu egzaminu na prawo jazdy powołując się na wpływy i znajomości. Wszystko odbywało się na tak zwanym styku działalności szkół jazdy i Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Tarnobrzegu. Jedną z zatrzymanych osób jest związana ze szkołą jazdy w Staszowie, druga z zatrzymanych związana jest z ośrodkiem ruchu drogowego.

- Wobec właściciela szkoły jady ze Staszowa postawione są zarzuty powoływanie się na wpływy przy przyjmowaniu korzyści majątkowych. Z kolei pracownik WORD – usłyszał zarzuty przyjmowania lub pośredniczenia w przyjmowaniu korzyści majątkowych – wyjaśnia w rozmowie z portalem NadWisłą 24 Sławomir Mielniczuk, rzecznik kieleckiej prokuratury. – Trzecia osoba to były pracownik WORD-u wobec którego postawiono tylko jeden zarzut – dodaje.

Na razie wobec zatrzymanych osób zastosowano poręczenie majątkowe w wysokości 25, 10 i 5 tysięcy złotych.

Pomimo iż sprawa dotyczy ośrodka w Tarnobrzegu, zajmuje się nią prokuratura w Kielcach. – Wiąże się to z tym, iż to kieleccy policjanci w skutek działań operacyjnych wpadli na trop przestępstwa – wyjaśnia NW24 rzecznik.

ZGŁOŚ KORUPCJĘ UNIKNIESZ KARY

Kielecka policja apeluje o zgłaszanie się osób, które brały bezpośredni udział w procederze. Osoby, które zdawały egzamin na prawo jazdy w WORD w Tarnobrzegu i w związku z tym wręczały korzyści majątkowe egzaminatorom, bądź pośrednikom proszone są o zgłaszanie się do Wydziału dw. z Korupcją KWP w Kielcach.

Informację przekazać można również telefonicznie za pośrednictwem strony internetowej: www.swietokrzyska.policja.gov.pl baner: „ZGŁOŚ KORUPCJĘ”.

Pamiętać należy, że nie podlega karze osoba, która wręczyła łapówkę i o tym fakcie poinformowała organ powołany do ścigania przestępstw, ujawniając wszystkie istotne okoliczności przestępstwa, zanim organ ten o nim się dowiedział.

11 Responses to Korupcja w tarnobrzeskim ośrodku WORD – policja apeluje: Zgłoś korupcję unikniesz kary

  1. MarcinTBG Odpowiedz

    6 lipca 2012 at 12:48

    Ciekawe dlaczego sprawy nie prowadzi rzeszowska policja przecież tarnobrzeg znajduje się w podkarpackim

  2. MG Odpowiedz

    6 lipca 2012 at 14:06

    Zakladam ze sledztwo zaczelo sie od placowki w Staszowie (Swietokrzyckie) a slad doprowadzil do Tbg. Stad Kielce anie Rzeszow jest na tropie

  3. Tarnobrzeżanin Odpowiedz

    6 lipca 2012 at 14:45

    Normalny( a może nie) człowiek oblewa kilka razy egzamin za byle gówno i dziwi się dlaczego jakiś matoł zdaje za pierwszym razem. W naszym kraju raczej szybko nie wyplewimy korupcji.

    • kierowca Odpowiedz

      6 lipca 2012 at 17:06

      Korupcja, korupcją. ja zdałem za pierwszym razem, choć miałem upierdliwego egzaminatora i już wynik wisiał na włosku. A jeżeli ty zdajesz po raz setny, to jak ten co daje w łapę nigdy nie powinniście siadać za kółkiem!!!!!

      • Tarnobrzeżanin Odpowiedz

        6 lipca 2012 at 18:02

        Poczytaj sobie tematy na forach odnośnie upierdliwych egzaminatorów to będziesz wiedział o co chodzi. Może to i dobrze, że łatwo dają prawa jazdy każdemu ale jak tuman posmaruje i “zdaje” za pierwszym razem to nie wpłynie to na poprawę bezpieczeństwa na drogach.

    • MG Odpowiedz

      6 lipca 2012 at 17:59

      Ja zdałem za pierwszym razem i wcale nie uważam się za matoła, więc może nie folguj z wyzwiskami na innych, bo skoro sam nie dałeś rady za pierwszym razem to sam możesz być uznany za… matoła

      • Tarnobrzeżanin Odpowiedz

        6 lipca 2012 at 18:32

        Nie piję do uczciwie zdających za pierwszym razem. Chodzi mi o tych “pewniaków” zdających za pierwszym razem.

    • KIEROWCA Odpowiedz

      6 lipca 2012 at 20:50

      JA ZDALAM ZA PIERWSZYM RAZEM JAKO ”GÓWNIARA” I NIE BYLO LATWO PO MIESCIE ZAMIAST 20 MINUT JEZDZILAM PRZEZ GODZINE NIE POPELNILAM BLEDU I ZDALAM. A CO DO TYCH ”POZADKÓW” TO BARDZO DOBRZE BO JEZDZA LUDZIE CO NIE MAJA ZIELONEGO POJECIA O PRZEPISACH RUCHU DROGOWEGO NO ALE MAJA KASE. JA PRZED PODEJSCIEM DO EGZAMINU POWIEDZIALAM ZCHODZIC DO EGE MOGE PODZAMINU 100 RAZY ALE W ”LAPE” NIE DAM!!!!!!-CHCE ZDAC BO UMIE A NIE BO MAM KASE

  4. Grzegorz Odpowiedz

    6 lipca 2012 at 16:54

    To która komenda prowadzi postępowanie wynika z Regulaminu wewnętrznego urzędowania jednostek prokuratury (prokuratura bowiem, jak wynika z art.298 kodeksu postępowania karnego prowadzi lub nadzoruje postępowanie przygotowawcze). Zasada jest taka, że postępowanie prowadzi prokuratura, na obszarze której popełniono przestępstwo (par. 123 pkt 1 Regulaminu). Skoro najpierw zostało wykryte przestępstwo właściciela szkoły to naturalnym jest podjęcie sprawy przez KWP w Kielcach. Mając jednak na uwadze, że jednym postępowaniem obejmuje się wszystkie inne czyny pozostające w związku z przestępstwem (par. 129 Regulaminu)to KWP w Kielcach objęła również postępowaniem wątek tarnobrzeski.

  5. sm Odpowiedz

    6 lipca 2012 at 17:00

    Powinni też organizację egzaminów sprawdzić. Sytuacja, której jestem świadkiem: idę ustalić sobie termin na egzamin praktyczny na kat. D, autobusy zdaje się tylko w jednym dniu w tygodniu. Termin został mi wyznaczony na 23 maja na godz. 7:30 zaraz po mnie w kolejce na taki sam egzamin przyszedł się zapisać mój kolega z tego samego kursu, dostał termin 2 tygodnie później mimo tego iż pani w okienku oferowała mi termin na 23 i 30 maja. O co tu chodzi? Jak ludzie podchodzą do poprawki, to terminy najbliższe za miesiąc! Rozumiem, że chętnych na kat. B jest sporo, ale na kat. D w ciągu tygodnia podchodzi może 3-5 osób! Egzamin praktyczny trwa około 1,5 h na osobę licząc z jazdą po mieście. Na ten przykład w Tarnowie w WORDzie egzamin można poprawiać dwa dni po oblanym, a Tarnów jest przecież większym miastem i więcej ma zainteresowanych w danej kategorii, w Rzeszowie mniej więcej też tak samo. I pytam jeszcze raz retorycznie: o co tu chodzi?

  6. Fantom Odpowiedz

    6 lipca 2012 at 21:39

    Żyjemy w chorym kraju gdzie nadal większość spraw można załatwić za łapówkę. Co tam egzaminy na prawo jazdy. W służbie zdrowia to dopiero jest łapówkarstwo. Rodzic znajomego zachorował, podczas odwiedzin w szpitalu, pacjenci leżący obok nie ukrywali ile i komu trzeba dać aby opieka była lepsza oraz aby operacja się udała…

    Wszyscy mówią, wszyscy wiedzą komu trzeba dać ale społeczeństwo nie wie jak z tym walczyć. A ręki na lekarza nie podniosą(nie doniosą) bo wiadomo – zdrowie najważniejsze a z lekarzami zacząć…