Korupcja w tarnobrzeskim ośrodku WORD – policja apeluje: Zgłoś korupcję unikniesz kary

Wydział do Walki z Korupcją Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach od wiosny br. prowadzi śledztwo przeciwko osobom związanym z Wojewódzkim Ośrodkiem Ruchu Drogowego w Tarnobrzegu, jak również ze szkołami jazdy z terenu Staszowa i Tarnobrzega.

Sprawa dotyczy korupcji związanej z egzaminowaniem kursantów na prawo jazdy. Do chwili obecnej zarzuty postawiono łącznie trzem osobom. Dwie z nich zostały zatrzymane przez policjantów, natomiast trzecia zgłosiła się sama do prokuratury.

Podejrzani w zamian za łapówki mieli pomagać w pomyślnym zdaniu egzaminu na prawo jazdy powołując się na wpływy i znajomości. Wszystko odbywało się na tak zwanym styku działalności szkół jazdy i Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Tarnobrzegu. Jedną z zatrzymanych osób jest związana ze szkołą jazdy w Staszowie, druga z zatrzymanych związana jest z ośrodkiem ruchu drogowego.

– Wobec właściciela szkoły jady ze Staszowa postawione są zarzuty powoływanie się na wpływy przy przyjmowaniu korzyści majątkowych. Z kolei pracownik WORD – usłyszał zarzuty przyjmowania lub pośredniczenia w przyjmowaniu korzyści majątkowych – wyjaśnia w rozmowie z portalem NadWisłą 24 Sławomir Mielniczuk, rzecznik kieleckiej prokuratury. – Trzecia osoba to były pracownik WORD-u wobec którego postawiono tylko jeden zarzut – dodaje.

Na razie wobec zatrzymanych osób zastosowano poręczenie majątkowe w wysokości 25, 10 i 5 tysięcy złotych.

Pomimo iż sprawa dotyczy ośrodka w Tarnobrzegu, zajmuje się nią prokuratura w Kielcach. – Wiąże się to z tym, iż to kieleccy policjanci w skutek działań operacyjnych wpadli na trop przestępstwa – wyjaśnia NW24 rzecznik.

ZGŁOŚ KORUPCJĘ UNIKNIESZ KARY

Kielecka policja apeluje o zgłaszanie się osób, które brały bezpośredni udział w procederze. Osoby, które zdawały egzamin na prawo jazdy w WORD w Tarnobrzegu i w związku z tym wręczały korzyści majątkowe egzaminatorom, bądź pośrednikom proszone są o zgłaszanie się do Wydziału dw. z Korupcją KWP w Kielcach.

Informację przekazać można również telefonicznie za pośrednictwem strony internetowej: www.swietokrzyska.policja.gov.pl baner: „ZGŁOŚ KORUPCJĘ”.

Pamiętać należy, że nie podlega karze osoba, która wręczyła łapówkę i o tym fakcie poinformowała organ powołany do ścigania przestępstw, ujawniając wszystkie istotne okoliczności przestępstwa, zanim organ ten o nim się dowiedział.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Subskrybuj
Powiadom o
11 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
MarcinTBG
10 lat temu

Ciekawe dlaczego sprawy nie prowadzi rzeszowska policja przecież tarnobrzeg znajduje się w podkarpackim

MG
10 lat temu

Zakladam ze sledztwo zaczelo sie od placowki w Staszowie (Swietokrzyckie) a slad doprowadzil do Tbg. Stad Kielce anie Rzeszow jest na tropie

Tarnobrzeżanin
10 lat temu

Normalny( a może nie) człowiek oblewa kilka razy egzamin za byle gówno i dziwi się dlaczego jakiś matoł zdaje za pierwszym razem. W naszym kraju raczej szybko nie wyplewimy korupcji.

kierowca
10 lat temu

Korupcja, korupcją. ja zdałem za pierwszym razem, choć miałem upierdliwego egzaminatora i już wynik wisiał na włosku. A jeżeli ty zdajesz po raz setny, to jak ten co daje w łapę nigdy nie powinniście siadać za kółkiem!!!!!

Tarnobrzeżanin
10 lat temu
Reply to  kierowca

Poczytaj sobie tematy na forach odnośnie upierdliwych egzaminatorów to będziesz wiedział o co chodzi. Może to i dobrze, że łatwo dają prawa jazdy każdemu ale jak tuman posmaruje i „zdaje” za pierwszym razem to nie wpłynie to na poprawę bezpieczeństwa na drogach.

MG
10 lat temu

Ja zdałem za pierwszym razem i wcale nie uważam się za matoła, więc może nie folguj z wyzwiskami na innych, bo skoro sam nie dałeś rady za pierwszym razem to sam możesz być uznany za… matoła

Tarnobrzeżanin
10 lat temu
Reply to  MG

Nie piję do uczciwie zdających za pierwszym razem. Chodzi mi o tych „pewniaków” zdających za pierwszym razem.

KIEROWCA
10 lat temu

JA ZDALAM ZA PIERWSZYM RAZEM JAKO ”GÓWNIARA” I NIE BYLO LATWO PO MIESCIE ZAMIAST 20 MINUT JEZDZILAM PRZEZ GODZINE NIE POPELNILAM BLEDU I ZDALAM. A CO DO TYCH ”POZADKÓW” TO BARDZO DOBRZE BO JEZDZA LUDZIE CO NIE MAJA ZIELONEGO POJECIA O PRZEPISACH RUCHU DROGOWEGO NO ALE MAJA KASE. JA PRZED PODEJSCIEM DO EGZAMINU POWIEDZIALAM ZCHODZIC DO EGE MOGE PODZAMINU 100 RAZY ALE W ”LAPE” NIE DAM!!!!!!-CHCE ZDAC BO UMIE A NIE BO MAM KASE

Grzegorz
10 lat temu

To która komenda prowadzi postępowanie wynika z Regulaminu wewnętrznego urzędowania jednostek prokuratury (prokuratura bowiem, jak wynika z art.298 kodeksu postępowania karnego prowadzi lub nadzoruje postępowanie przygotowawcze). Zasada jest taka, że postępowanie prowadzi prokuratura, na obszarze której popełniono przestępstwo (par. 123 pkt 1 Regulaminu). Skoro najpierw zostało wykryte przestępstwo właściciela szkoły to naturalnym jest podjęcie sprawy przez KWP w Kielcach. Mając jednak na uwadze, że jednym postępowaniem obejmuje się wszystkie inne czyny pozostające w związku z przestępstwem (par. 129 Regulaminu)to KWP w Kielcach objęła również postępowaniem wątek tarnobrzeski.

sm
10 lat temu

Powinni też organizację egzaminów sprawdzić. Sytuacja, której jestem świadkiem: idę ustalić sobie termin na egzamin praktyczny na kat. D, autobusy zdaje się tylko w jednym dniu w tygodniu. Termin został mi wyznaczony na 23 maja na godz. 7:30 zaraz po mnie w kolejce na taki sam egzamin przyszedł się zapisać mój kolega z tego samego kursu, dostał termin 2 tygodnie później mimo tego iż pani w okienku oferowała mi termin na 23 i 30 maja. O co tu chodzi? Jak ludzie podchodzą do poprawki, to terminy najbliższe za miesiąc! Rozumiem, że chętnych na kat. B jest sporo, ale na kat. D w ciągu tygodnia podchodzi może 3-5 osób! Egzamin praktyczny trwa około 1,5 h na osobę licząc z jazdą po mieście. Na ten przykład w Tarnowie w WORDzie egzamin można poprawiać dwa dni po oblanym, a Tarnów jest przecież większym miastem i więcej ma zainteresowanych w danej kategorii, w Rzeszowie mniej więcej też tak samo. I pytam jeszcze raz retorycznie: o co tu chodzi?

Fantom
10 lat temu

Żyjemy w chorym kraju gdzie nadal większość spraw można załatwić za łapówkę. Co tam egzaminy na prawo jazdy. W służbie zdrowia to dopiero jest łapówkarstwo. Rodzic znajomego zachorował, podczas odwiedzin w szpitalu, pacjenci leżący obok nie ukrywali ile i komu trzeba dać aby opieka była lepsza oraz aby operacja się udała…

Wszyscy mówią, wszyscy wiedzą komu trzeba dać ale społeczeństwo nie wie jak z tym walczyć. A ręki na lekarza nie podniosą(nie doniosą) bo wiadomo – zdrowie najważniejsze a z lekarzami zacząć…

function funkcja_dodawania_javascript() { if (is_post ('99994')) { ?> wpDiscuz
11
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content