Korupcja w tarnobrzeskim ośrodku WORD – policja apeluje: Zgłoś korupcję unikniesz kary

Wydział do Walki z Korupcją Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach od wiosny br. prowadzi śledztwo przeciwko osobom związanym z Wojewódzkim Ośrodkiem Ruchu Drogowego w Tarnobrzegu, jak również ze szkołami jazdy z terenu Staszowa i Tarnobrzega.

Sprawa dotyczy korupcji związanej z egzaminowaniem kursantów na prawo jazdy. Do chwili obecnej zarzuty postawiono łącznie trzem osobom. Dwie z nich zostały zatrzymane przez policjantów, natomiast trzecia zgłosiła się sama do prokuratury.

Podejrzani w zamian za łapówki mieli pomagać w pomyślnym zdaniu egzaminu na prawo jazdy powołując się na wpływy i znajomości. Wszystko odbywało się na tak zwanym styku działalności szkół jazdy i Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Tarnobrzegu. Jedną z zatrzymanych osób jest związana ze szkołą jazdy w Staszowie, druga z zatrzymanych związana jest z ośrodkiem ruchu drogowego.

– Wobec właściciela szkoły jady ze Staszowa postawione są zarzuty powoływanie się na wpływy przy przyjmowaniu korzyści majątkowych. Z kolei pracownik WORD – usłyszał zarzuty przyjmowania lub pośredniczenia w przyjmowaniu korzyści majątkowych – wyjaśnia w rozmowie z portalem NadWisłą 24 Sławomir Mielniczuk, rzecznik kieleckiej prokuratury. – Trzecia osoba to były pracownik WORD-u wobec którego postawiono tylko jeden zarzut – dodaje.

Na razie wobec zatrzymanych osób zastosowano poręczenie majątkowe w wysokości 25, 10 i 5 tysięcy złotych.

Pomimo iż sprawa dotyczy ośrodka w Tarnobrzegu, zajmuje się nią prokuratura w Kielcach. – Wiąże się to z tym, iż to kieleccy policjanci w skutek działań operacyjnych wpadli na trop przestępstwa – wyjaśnia NW24 rzecznik.

ZGŁOŚ KORUPCJĘ UNIKNIESZ KARY

Kielecka policja apeluje o zgłaszanie się osób, które brały bezpośredni udział w procederze. Osoby, które zdawały egzamin na prawo jazdy w WORD w Tarnobrzegu i w związku z tym wręczały korzyści majątkowe egzaminatorom, bądź pośrednikom proszone są o zgłaszanie się do Wydziału dw. z Korupcją KWP w Kielcach.

Informację przekazać można również telefonicznie za pośrednictwem strony internetowej: www.swietokrzyska.policja.gov.pl baner: „ZGŁOŚ KORUPCJĘ”.

Pamiętać należy, że nie podlega karze osoba, która wręczyła łapówkę i o tym fakcie poinformowała organ powołany do ścigania przestępstw, ujawniając wszystkie istotne okoliczności przestępstwa, zanim organ ten o nim się dowiedział.

Subskrybuj
Powiadom o
11 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
MarcinTBG
9 lat temu

Ciekawe dlaczego sprawy nie prowadzi rzeszowska policja przecież tarnobrzeg znajduje się w podkarpackim

MG
9 lat temu

Zakladam ze sledztwo zaczelo sie od placowki w Staszowie (Swietokrzyckie) a slad doprowadzil do Tbg. Stad Kielce anie Rzeszow jest na tropie

Tarnobrzeżanin
9 lat temu

Normalny( a może nie) człowiek oblewa kilka razy egzamin za byle gówno i dziwi się dlaczego jakiś matoł zdaje za pierwszym razem. W naszym kraju raczej szybko nie wyplewimy korupcji.

kierowca
9 lat temu

Korupcja, korupcją. ja zdałem za pierwszym razem, choć miałem upierdliwego egzaminatora i już wynik wisiał na włosku. A jeżeli ty zdajesz po raz setny, to jak ten co daje w łapę nigdy nie powinniście siadać za kółkiem!!!!!

Tarnobrzeżanin
9 lat temu
Reply to  kierowca

Poczytaj sobie tematy na forach odnośnie upierdliwych egzaminatorów to będziesz wiedział o co chodzi. Może to i dobrze, że łatwo dają prawa jazdy każdemu ale jak tuman posmaruje i „zdaje” za pierwszym razem to nie wpłynie to na poprawę bezpieczeństwa na drogach.

MG
9 lat temu

Ja zdałem za pierwszym razem i wcale nie uważam się za matoła, więc może nie folguj z wyzwiskami na innych, bo skoro sam nie dałeś rady za pierwszym razem to sam możesz być uznany za… matoła

Tarnobrzeżanin
9 lat temu
Reply to  MG

Nie piję do uczciwie zdających za pierwszym razem. Chodzi mi o tych „pewniaków” zdających za pierwszym razem.

KIEROWCA
9 lat temu

JA ZDALAM ZA PIERWSZYM RAZEM JAKO ”GÓWNIARA” I NIE BYLO LATWO PO MIESCIE ZAMIAST 20 MINUT JEZDZILAM PRZEZ GODZINE NIE POPELNILAM BLEDU I ZDALAM. A CO DO TYCH ”POZADKÓW” TO BARDZO DOBRZE BO JEZDZA LUDZIE CO NIE MAJA ZIELONEGO POJECIA O PRZEPISACH RUCHU DROGOWEGO NO ALE MAJA KASE. JA PRZED PODEJSCIEM DO EGZAMINU POWIEDZIALAM ZCHODZIC DO EGE MOGE PODZAMINU 100 RAZY ALE W ”LAPE” NIE DAM!!!!!!-CHCE ZDAC BO UMIE A NIE BO MAM KASE

Grzegorz
9 lat temu

To która komenda prowadzi postępowanie wynika z Regulaminu wewnętrznego urzędowania jednostek prokuratury (prokuratura bowiem, jak wynika z art.298 kodeksu postępowania karnego prowadzi lub nadzoruje postępowanie przygotowawcze). Zasada jest taka, że postępowanie prowadzi prokuratura, na obszarze której popełniono przestępstwo (par. 123 pkt 1 Regulaminu). Skoro najpierw zostało wykryte przestępstwo właściciela szkoły to naturalnym jest podjęcie sprawy przez KWP w Kielcach. Mając jednak na uwadze, że jednym postępowaniem obejmuje się wszystkie inne czyny pozostające w związku z przestępstwem (par. 129 Regulaminu)to KWP w Kielcach objęła również postępowaniem wątek tarnobrzeski.

sm
9 lat temu

Powinni też organizację egzaminów sprawdzić. Sytuacja, której jestem świadkiem: idę ustalić sobie termin na egzamin praktyczny na kat. D, autobusy zdaje się tylko w jednym dniu w tygodniu. Termin został mi wyznaczony na 23 maja na godz. 7:30 zaraz po mnie w kolejce na taki sam egzamin przyszedł się zapisać mój kolega z tego samego kursu, dostał termin 2 tygodnie później mimo tego iż pani w okienku oferowała mi termin na 23 i 30 maja. O co tu chodzi? Jak ludzie podchodzą do poprawki, to terminy najbliższe za miesiąc! Rozumiem, że chętnych na kat. B jest sporo, ale na kat. D w ciągu tygodnia podchodzi może 3-5 osób! Egzamin praktyczny trwa około 1,5 h na osobę licząc z jazdą po mieście. Na ten przykład w Tarnowie w WORDzie egzamin można poprawiać dwa dni po oblanym, a Tarnów jest przecież większym miastem i więcej ma zainteresowanych w danej kategorii, w Rzeszowie mniej więcej też tak samo. I pytam jeszcze raz retorycznie: o co tu chodzi?

Fantom
9 lat temu

Żyjemy w chorym kraju gdzie nadal większość spraw można załatwić za łapówkę. Co tam egzaminy na prawo jazdy. W służbie zdrowia to dopiero jest łapówkarstwo. Rodzic znajomego zachorował, podczas odwiedzin w szpitalu, pacjenci leżący obok nie ukrywali ile i komu trzeba dać aby opieka była lepsza oraz aby operacja się udała…

Wszyscy mówią, wszyscy wiedzą komu trzeba dać ale społeczeństwo nie wie jak z tym walczyć. A ręki na lekarza nie podniosą(nie doniosą) bo wiadomo – zdrowie najważniejsze a z lekarzami zacząć…

function funkcja_dodawania_javascript() { if (is_post ('99994')) { ?> wpDiscuz
11
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Skip to content