Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

Nowa Dęba: Dwa nowe parkingi oddane do użytku

Sierpień 27, 2012 5:54 PM

Dwa parkingi: przy ul. Krasickiego i przy ul. Rzeszowskiej oddane zostały do użytku w Nowej Dębie. Inwestycja kosztowała ponad 250 tys. zł.

„Zielony” parking przy ulicy Krasickiego ma za zadanie rozwiązanie problemu samochodów stojących wzdłuż tej ulicy i w ten sposób stwarzających niebezpieczeństwo i dla kierowców, i dla pieszych. Wykonano 50 zatok postojowych, w tym 5 przeznaczono dla osób niepełnosprawnych. Wykorzystano do realizacji tej inwestycji zieleńce, na których posadowiono płyty betonowe ażurowe, które obsiano trawą, zachowując charakter tego miejsca. Oszczędzono także drzewa, w tym aleję kasztanowców. Zadanie zrealizowano za kwotę 117 tys. zł.

Kolejną inwestycją, która zamyka proces zagospodarowania terenu dworcowego w Nowej Dębie, była budowa parkingu na 24 miejsca postojowe przy ul. Rzeszowskiej. Parking ten wykonany został z materiałów i w technologii, w jakiej wykonano główny parking dworcowy oraz parking przy „Stokrotce”. Posiada on także odwodnienie – kanalizację deszczową i oświetlenie zewnętrzne. Zadanie to jest elementem dużego projektu „Poprawa funkcjonalności i wizerunku miasta Nowa Dęba”, który otrzymał dofinansowanie unijne na poziomie 73 %. Ponieważ realizacja zadania kosztowała blisko 160 tys. zł, magistrat liczy na refinansowanie ok. 118 tys. zł.

foto&źródło: UM Nowa Dęba

One Response to Nowa Dęba: Dwa nowe parkingi oddane do użytku

  1. Tarnobrzeżanin Odpowiedz

    27 sierpnia 2012 at 19:52

    Tarnobrzeżanie poczekają na nowe parkingi. Na osiedlach np. Serbinowie jest dramat. Są miejsca ale nie ma chęci i woli aby je zamienić w parkingi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>