Nowa Dęba: Dwa nowe parkingi oddane do użytku

Dwa parkingi: przy ul. Krasickiego i przy ul. Rzeszowskiej oddane zostały do użytku w Nowej Dębie. Inwestycja kosztowała ponad 250 tys. zł.

„Zielony” parking przy ulicy Krasickiego ma za zadanie rozwiązanie problemu samochodów stojących wzdłuż tej ulicy i w ten sposób stwarzających niebezpieczeństwo i dla kierowców, i dla pieszych. Wykonano 50 zatok postojowych, w tym 5 przeznaczono dla osób niepełnosprawnych. Wykorzystano do realizacji tej inwestycji zieleńce, na których posadowiono płyty betonowe ażurowe, które obsiano trawą, zachowując charakter tego miejsca. Oszczędzono także drzewa, w tym aleję kasztanowców. Zadanie zrealizowano za kwotę 117 tys. zł.

Kolejną inwestycją, która zamyka proces zagospodarowania terenu dworcowego w Nowej Dębie, była budowa parkingu na 24 miejsca postojowe przy ul. Rzeszowskiej. Parking ten wykonany został z materiałów i w technologii, w jakiej wykonano główny parking dworcowy oraz parking przy „Stokrotce”. Posiada on także odwodnienie – kanalizację deszczową i oświetlenie zewnętrzne. Zadanie to jest elementem dużego projektu „Poprawa funkcjonalności i wizerunku miasta Nowa Dęba”, który otrzymał dofinansowanie unijne na poziomie 73 %. Ponieważ realizacja zadania kosztowała blisko 160 tys. zł, magistrat liczy na refinansowanie ok. 118 tys. zł.

foto&źródło: UM Nowa Dęba

Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Tarnobrzeżanin
8 lat temu

Tarnobrzeżanie poczekają na nowe parkingi. Na osiedlach np. Serbinowie jest dramat. Są miejsca ale nie ma chęci i woli aby je zamienić w parkingi.

1
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x