Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

Ponad 100 tys. na promocję Jeziora – bieżące miejskie kwestie (video)

Sierpień 29, 2012 12:01 PM

Według wstępnych obliczeń, ponad 100 tys. zł tarnobrzeski magistrat wydał w bieżącym sezonie na promocję Jeziora Tarnobrzeskiego. Łączny koszt akcji promocyjnej wyniósł ok. 230 tys. zł, różnica pokryta została z Funduszu Europejskiego.

Koszty związane z promocją Jeziora Tarnobrzeskiego, brak funduszy na gruntowny remont placówek oświatowych, wciąż nieprzejezdny wiadukt – to część tematów poruszanych podczas wtorkowej konferencji prasowej zwołanej przez prezydenta Tarnobrzega.

Na tę chwilę nie doszło do żadnych ustaleń pomiędzy miastem a firmą Pilkington, związanych z natężeniem ruchu samochodów wielkotonażowych przez Tarnobrzeg. – Jeśli okaże się, że liczba przejazdów tirów między Chmielowem a Sandomierzem będzie powodować jakieś poważne perturbacje będę rozmawiał na ten temat z prezesami. Do tej pory żadne rozmowy nie były prowadzone – wyjaśnia prezydent.

Więcej w materiale video. Zapraszamy

foto&video: Piotr Morawski

5 Responses to Ponad 100 tys. na promocję Jeziora – bieżące miejskie kwestie (video)

 1. spark Odpowiedz

  29 sierpnia 2012 at 13:55

  Kwestia Tesco.
  Wszędzie włoży łapy, pochwali się już wszystkim, co on to załatwi. Efektów nie widać. To wtedy mówi, że to nie jego sprawa.

  Ktoś mu jeszcze wierzy w tym mieście? Niesłowny i niepoważny człowiek

 2. Tomek Odpowiedz

  29 sierpnia 2012 at 14:02

  Dziwi cię to? Jak coś idzie dobrze to zwołuje konferencje prasową i ogłasza wielki sukces a jak idzie coś nie tak to już nie moja sprawa. Propaganda i pijar jak widać to podstawa.

 3. spoko Odpowiedz

  29 sierpnia 2012 at 16:17

  Prezydent miasta jest jednoosobowym akcjonariuszem w spółce akcyjnej (kopalni, TTBS, wodociągach, rejonie dróg itp)i jako taki jest jednoosobowym Walnym Zgromadzeniem , może wprowadzać zmiany w statucie Art. 354. § 1. Statut może przyznać indywidualnie oznaczonemu akcjonariuszowi osobiste uprawnienia. W szczególności mogą one dotyczyć prawa powoływania lub odwoływania członków zarządu, rady nadzorczej lub prawa do otrzymywania oznaczonych świadczeń od spółki.
  § 4. Członków zarządu powołuje i odwołuje rada nadzorcza, chyba że statut spółki stanowi inaczej. Członek zarządu może być odwołany lub zawieszony w czynnościach także przez walne zgromadzenie.
  Kodeks spółek handlowych określa sytuacje, w których wymagane jest powzięcie uchwały przez walne zgromadzenie akcjonariuszy. Oprócz sprawy omówionej powyżej, uchwały WZA wymaga rozpatrzenie i zatwierdzenie sprawozdania zarządu z działalności spółki oraz sprawozdania finansowego za ubiegły rok obrotowy oraz udzielenie absolutorium członkom organów spółki z wykonania przez nich obowiązków.

 4. Szpak Odpowiedz

  29 sierpnia 2012 at 17:01

  Ten,kto wpadł na pomysł zorganizowania konferencji prasowej w miejscu,gdzie przejeżdżają samochody i przez to niewiele się słyszy,zasłużył chyba na nagrodę.Mówić,by nikt nie słyszał i nie zgłaszał pretensji.Dobre…

 5. fi Odpowiedz

  30 sierpnia 2012 at 08:13

  Kultura wymaga aby zdjąć okulary z głowy, panie prezydencie. Drobny kurs dobrych manier by się przydał. Nie wiem pan co to maniery? Czasem mówią o tym dobre wychowanie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>