Ponad 100 tys. na promocję Jeziora – bieżące miejskie kwestie (video)

Według wstępnych obliczeń, ponad 100 tys. zł tarnobrzeski magistrat wydał w bieżącym sezonie na promocję Jeziora Tarnobrzeskiego. Łączny koszt akcji promocyjnej wyniósł ok. 230 tys. zł, różnica pokryta została z Funduszu Europejskiego.

Koszty związane z promocją Jeziora Tarnobrzeskiego, brak funduszy na gruntowny remont placówek oświatowych, wciąż nieprzejezdny wiadukt – to część tematów poruszanych podczas wtorkowej konferencji prasowej zwołanej przez prezydenta Tarnobrzega.

Na tę chwilę nie doszło do żadnych ustaleń pomiędzy miastem a firmą Pilkington, związanych z natężeniem ruchu samochodów wielkotonażowych przez Tarnobrzeg. – Jeśli okaże się, że liczba przejazdów tirów między Chmielowem a Sandomierzem będzie powodować jakieś poważne perturbacje będę rozmawiał na ten temat z prezesami. Do tej pory żadne rozmowy nie były prowadzone – wyjaśnia prezydent.

Więcej w materiale video. Zapraszamy

foto&video: Piotr Morawski

Subskrybuj
Powiadom o
5 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
spark
8 lat temu

Kwestia Tesco.
Wszędzie włoży łapy, pochwali się już wszystkim, co on to załatwi. Efektów nie widać. To wtedy mówi, że to nie jego sprawa.

Ktoś mu jeszcze wierzy w tym mieście? Niesłowny i niepoważny człowiek

Tomek
8 lat temu

Dziwi cię to? Jak coś idzie dobrze to zwołuje konferencje prasową i ogłasza wielki sukces a jak idzie coś nie tak to już nie moja sprawa. Propaganda i pijar jak widać to podstawa.

spoko
8 lat temu

Prezydent miasta jest jednoosobowym akcjonariuszem w spółce akcyjnej (kopalni, TTBS, wodociągach, rejonie dróg itp)i jako taki jest jednoosobowym Walnym Zgromadzeniem , może wprowadzać zmiany w statucie Art. 354. § 1. Statut może przyznać indywidualnie oznaczonemu akcjonariuszowi osobiste uprawnienia. W szczególności mogą one dotyczyć prawa powoływania lub odwoływania członków zarządu, rady nadzorczej lub prawa do otrzymywania oznaczonych świadczeń od spółki.
§ 4. Członków zarządu powołuje i odwołuje rada nadzorcza, chyba że statut spółki stanowi inaczej. Członek zarządu może być odwołany lub zawieszony w czynnościach także przez walne zgromadzenie.
Kodeks spółek handlowych określa sytuacje, w których wymagane jest powzięcie uchwały przez walne zgromadzenie akcjonariuszy. Oprócz sprawy omówionej powyżej, uchwały WZA wymaga rozpatrzenie i zatwierdzenie sprawozdania zarządu z działalności spółki oraz sprawozdania finansowego za ubiegły rok obrotowy oraz udzielenie absolutorium członkom organów spółki z wykonania przez nich obowiązków.

Szpak
8 lat temu

Ten,kto wpadł na pomysł zorganizowania konferencji prasowej w miejscu,gdzie przejeżdżają samochody i przez to niewiele się słyszy,zasłużył chyba na nagrodę.Mówić,by nikt nie słyszał i nie zgłaszał pretensji.Dobre…

fi
8 lat temu

Kultura wymaga aby zdjąć okulary z głowy, panie prezydencie. Drobny kurs dobrych manier by się przydał. Nie wiem pan co to maniery? Czasem mówią o tym dobre wychowanie.

5
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x