Ponad 100 tys. na promocję Jeziora – bieżące miejskie kwestie (video)

Według wstępnych obliczeń, ponad 100 tys. zł tarnobrzeski magistrat wydał w bieżącym sezonie na promocję Jeziora Tarnobrzeskiego. Łączny koszt akcji promocyjnej wyniósł ok. 230 tys. zł, różnica pokryta została z Funduszu Europejskiego.

Koszty związane z promocją Jeziora Tarnobrzeskiego, brak funduszy na gruntowny remont placówek oświatowych, wciąż nieprzejezdny wiadukt – to część tematów poruszanych podczas wtorkowej konferencji prasowej zwołanej przez prezydenta Tarnobrzega.

Na tę chwilę nie doszło do żadnych ustaleń pomiędzy miastem a firmą Pilkington, związanych z natężeniem ruchu samochodów wielkotonażowych przez Tarnobrzeg. – Jeśli okaże się, że liczba przejazdów tirów między Chmielowem a Sandomierzem będzie powodować jakieś poważne perturbacje będę rozmawiał na ten temat z prezesami. Do tej pory żadne rozmowy nie były prowadzone – wyjaśnia prezydent.

Więcej w materiale video. Zapraszamy

foto&video: Piotr Morawski

Subskrybuj
Powiadom o
5 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
spark
10 lat temu

Kwestia Tesco.
Wszędzie włoży łapy, pochwali się już wszystkim, co on to załatwi. Efektów nie widać. To wtedy mówi, że to nie jego sprawa.

Ktoś mu jeszcze wierzy w tym mieście? Niesłowny i niepoważny człowiek

Tomek
10 lat temu

Dziwi cię to? Jak coś idzie dobrze to zwołuje konferencje prasową i ogłasza wielki sukces a jak idzie coś nie tak to już nie moja sprawa. Propaganda i pijar jak widać to podstawa.

spoko
10 lat temu

Prezydent miasta jest jednoosobowym akcjonariuszem w spółce akcyjnej (kopalni, TTBS, wodociągach, rejonie dróg itp)i jako taki jest jednoosobowym Walnym Zgromadzeniem , może wprowadzać zmiany w statucie Art. 354. § 1. Statut może przyznać indywidualnie oznaczonemu akcjonariuszowi osobiste uprawnienia. W szczególności mogą one dotyczyć prawa powoływania lub odwoływania członków zarządu, rady nadzorczej lub prawa do otrzymywania oznaczonych świadczeń od spółki.
§ 4. Członków zarządu powołuje i odwołuje rada nadzorcza, chyba że statut spółki stanowi inaczej. Członek zarządu może być odwołany lub zawieszony w czynnościach także przez walne zgromadzenie.
Kodeks spółek handlowych określa sytuacje, w których wymagane jest powzięcie uchwały przez walne zgromadzenie akcjonariuszy. Oprócz sprawy omówionej powyżej, uchwały WZA wymaga rozpatrzenie i zatwierdzenie sprawozdania zarządu z działalności spółki oraz sprawozdania finansowego za ubiegły rok obrotowy oraz udzielenie absolutorium członkom organów spółki z wykonania przez nich obowiązków.

Szpak
10 lat temu

Ten,kto wpadł na pomysł zorganizowania konferencji prasowej w miejscu,gdzie przejeżdżają samochody i przez to niewiele się słyszy,zasłużył chyba na nagrodę.Mówić,by nikt nie słyszał i nie zgłaszał pretensji.Dobre…

fi
10 lat temu

Kultura wymaga aby zdjąć okulary z głowy, panie prezydencie. Drobny kurs dobrych manier by się przydał. Nie wiem pan co to maniery? Czasem mówią o tym dobre wychowanie.

function funkcja_dodawania_javascript() { if (is_post ('99994')) { ?> wpDiscuz
5
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content