przesyłki kurierskie

Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

Tarnobrzeg: Podopieczni Domu Dziecka spotkali się z fotografami przyrody

Grudzień 11, 2012 9:14 PM

Dwóch lokalnych fotografów przyrody odwiedziło w tym tygodniu podopiecznych Domu Dziecka Stowarzyszenia Przyjaciół Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej w Tarnobrzegu. Od ponad roku w placówce organizowany jest program „Młody Ekolog”.

W ramach programu wychowankowie wraz z opiekunami jeżdżą na wycieczki krajoznawczo-przyrodnicze, odwiedzają miejsca związane z ochroną środowiska, spotykają się z przyrodnikami, segregują śmiecie, pielęgnują ogródek i kwiaty doniczkowe.

- Edukacja ekologiczna to konkretne działanie w środowisku i dla środowiska – tłumaczy w rozmowie z portalem NadWisłą24 jedna z opiekunek. – Poprzez te działania chcemy wśród naszych dzieci kształtować postawy zgodne z etyką ekologiczną, sami przy tym też uczymy się tego typu zachowań – dodaje.

Tym razem z wychowankami placówki spotkali się dwaj fotografowie, Piotr Morawski i Rafał Rozmus, którzy opowiadali o kulisach fotografii przyrodniczej, w szczególności o fotografowaniu ptaków, których “lokalne” gatunki zaprezentowali na slajdach.

- Nie wolno podchodzić do ptaków w gnieździe i tam ich fotografować. Obecność człowieka może po prostu spłoszyć ptaki, które opuszczą to miejsce – opowiadał jeden z nich. – Co ważne takim zdjęciem nawet jeśli złapało się super okaz nie można nigdzie się pochwalić, środowiska przyrodników dyskwalifikują takiego fotografa i jego zdjęcia – dodał.

Po spotkaniu wychowawcy i wychowankowie zobowiązali się do postawienia dwóch karmników, regularnego dokarmiania ptaków i oczywiście fotografowania tychże „obiektów”.

foto: Piotr Morawski

One Response to Tarnobrzeg: Podopieczni Domu Dziecka spotkali się z fotografami przyrody

  1. k Odpowiedz

    12 grudnia 2012 at 01:23

    Brawo Panowie Morawski i Rozmus!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>