Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

Strona internetowa dobra, brak odpowiedzi na maile w języku angielskim – studenci SGH ocenili stronę internetową i kontakt z klientem tarnobrzeskiego magistratu

Grudzień 29, 2012 12:59 AM

W ocenie witryny internetowej Tarnobrzeg uzyskał 8 punktów, w ocenie odpowiedzi na maile w języku polskim zaś 5 punktów. Z odpowiedzią na maila od potencjalnego przedsiębiorcy napisanego w języku angielskim było już dużo gorzej,  urzędnicy w ogóle nie udzielili mu odpowiedzi, o czym świadczy brak punktów przyznanych w tej kategorii. Łączna suma punktów przyznanych Tarnobrzegowi pozwoliła na uzyskanie tytułu “Gminy na 5″ w drugiej edycji rankingu „Dobrych praktyk w obsłudze przedsiębiorstw”.

Badanie przeprowadziło Studenckie Koło Naukowe Przedsiębiorczości i Analiz Regionalnych działające przy Instytucie Przedsiębiorstwa w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie. Badania przeprowadzono metodą tajemniczego klienta. W ten sposób udało się Zespołowi Badawczemu przebadać witryny internetowe oraz kontakt mailowy z niemal 900 gminnymi oraz dzielnicowymi urzędami z terenu całego kraju.

Oceniano w kategoriach:

- witryn internetowych (max liczba punktów 10)
- odpowiedzi na maile w języku polskim (max. liczba punktów 5)
- odpowiedzi na maile w języku angielskim (max. liczba punktów 5)

W drugiej edycji rankingu tytuł Gmina na 5! został przyznany 66 jednostkom samorządu terytorialnego. Najwyższą ocenę obsługi inwestorów osiągnął Bydgoszcz – 18,5 pkt. oraz Kraków 18,5 pkt. Kolejne miejsca zajęły gminy Wodzisław Śląsk, Czechowice-Dziedzice oraz Radlin. Wybrane gminy wyróżniły się wysokimi ocenami witryn internetowych oraz przede wszystkim dobrą odpowiedzią na maile w języku angielskim.

Opracowanie rankingu znajdziesz tutaj

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>