Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

Tarnobrzeg: Wybrano Ósemkę Wspaniałych

Marzec 8, 2013 10:33 AM

Ośmiu Wspaniałych spośród siedemnastu kandydatur wybrała dziś tarnobrzeska Kapituła Konkursu. Są młodzi, nieobojętni na ludzką krzywdę, zawsze gotowi nieść pomoc. Na majowej, uroczystej sesji Rady Miasta, laureaci konkursu odbiorą z rąk Prezydenta Miasta tytuł „8 Wspaniałych”.

W gronie „8 Wspaniałych” znaleźli się: Piotr Wolski, Estera Sagan, Adam Skalski, Maria Tarnawska, Klaudia Chciuk, Katarzyna Lasek, Patrycja Kubicka i Julia Wójcik. Jako kandydatkę do „8 Wspaniałych Polski” kapituła konkursu wybrała Esterę Sagan, która w kwietniu weźmie udział w ogólnopolskich eliminacjach.

Estera Sagan jest uczennicą III klasy Gimnazjum nr 3 im. Por. Sarny w Tarnobrzegu. Oprócz pełnienia funkcji przewodniczącej klasy i pomocy w nauce pozostałym uczniom, jest bardzo mocno zaangażowana w wolontariat i pomoc potrzebującym. Pomaga m. in. w rehabilitacji niepełnosprawnego Michałka, wspólnie z koleżankami z oazy rozprowadza własnoręcznie wykonaną biżuterię, ze sprzedaży której dochód przekazywany jest na misję do Ekwadoru. Często odwiedza także chore dzieci w szpitalu, którym czyta bajki.

Tarnobrzeska „Ósemka Wspaniałych” będzie reprezentować nasze miasto na XIX Finale Ogólnopolskiego Samorządowego Konkursu „8 Wspaniałych”, który odbędzie się w Rzeszowie.

Konkurs „8 Wspaniałych” promuje młodzież, która nie akceptuje brutalności, przemocy i uzależnień, lecz odpowiedzialnie i mądrze kształtuje własne życie oraz bezinteresownie angażuje się w życie społeczne. Pomysł Konkursu powstał na warszawskim Żoliborzu w 1992 roku. Jego pomysłodawczynią i opiekunką jest Joanna Fabisiak. Obecnie w Konkursie uczestniczy 30 miast. Konkurs przeznaczony jest dla młodzieży w wieku od 14 do 20 lat.

foto: Dariusz Bajor

info: UM Tarnobrzeg

One Response to Tarnobrzeg: Wybrano Ósemkę Wspaniałych

  1. iwatbg Odpowiedz

    9 marca 2013 at 10:23

    Gratulacje!!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>