Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

Samuraje walczyli na Zamku Dzikowskim (fotoreportaż oraz video HD)

Kwiecień 9, 2013 6:48 AM

Pokazem sztuk walk samurajów członkowie Oddziału Najemnego Katana Tarnobrzeg przybliżali gościom zamku dzikowskiego Japonię z epok między XVI a XVIII wiekiem. Widzowie mogli nie tylko zobaczyć jak i czym walczyli japońscy rycerze, mogli również przymierzyć zbroje, zobaczyć ówczesne przedmioty codziennego użytku.

Oddział Najemny Katana Tarnobrzeg działa w mieście od roku. – Chcemy przybliżyć Japonię w ściśle określonej epoce, między XVI a XVIII wiekiem, to jest największy rozkwit Japonii pod względem uzbrojenia i sztuk walki – tłumaczy Jacek Kmuk, jeden z założycieli oddziału. – Jesteśmy bractwem a to co pokazujemy to inscenizacja, dlatego każdy kto chce może do nas dołączyć, nie potrzeba żadnych pasów czy danów – dodaje.

Członkowie oddziału trenują 5-6 razy w tygodniu, aby w najwierniejszy sposób odtworzyć techniki walk samurajów. – Pokazywanie japońskiego rycerstwa to bardzo trudna rzecz, to tak jakby przyjechał Japończyk do Polski i uczył górala zbójnickiego – mówi Jacek Kmuk. – Uzbrojenie i zbroje którymi dysponujemy to są repliki, jednak nie odbiegają one od oryginału – dodaje.

Więcej informacji w materiale video. Zapraszamy

video: Agnieszka Nycz

foto: Piotr Morawski

3 Responses to Samuraje walczyli na Zamku Dzikowskim (fotoreportaż oraz video HD)

 1. WIKING Odpowiedz

  9 kwietnia 2013 at 13:30

  brawo dla zapaleńców.tak dalej

 2. Tommy78 Odpowiedz

  10 kwietnia 2013 at 00:09

  Ciekawa inicjatywa. Obejrzałem cały materiał z zainteresowaniem.

 3. alfbenek Odpowiedz

  16 kwietnia 2013 at 15:25

  Troche to dziadowina. Znam się nieco na aikido bo kiedyś trenowałem i delikatnie mówiąc. Beznadzieja i przekłamania.
  Aikido to bardzo młoda sztuka ,jej twórca zmarł w XX wieku,natomiast samurajowie to wiek XIV-XVI. Douczyc się chłopcy i dopiero do dzieła.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>