Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

Tarnobrzeg: KIO odrzuciła protest PMKS. Przetarg jest ważny

Maj 7, 2013 11:07 PM

Przetarg na świadczenie komunikacji miejskiej w Tarnobrzegu był przeprowadzony prawidłowo. Tak orzekła Krajowa Izba Odwoławcza, który w całości odrzuciła odwołanie Przedsiębiorstwa Miejskiej Komunikacji Samochodowej. W efekcie miasto podpisze umowę z nowym przewoźnikiem.

Przypomnijmy, że aktualna umowa realizowana przez tarnobrzeskie Przedsiębiorstwo Miejskiej Komunikacji Samochodowej (PMKS) wygasa 31 maja br. W przetargu na świadczenie usług przewozowych na kolejny rok wzięły udział dwie firmy: wspomniany PMKS i krakowski Polkar. Pierwsza zaproponowała cenę 6 zł za tzw. wozokilometr (w sumie 2,69 mln zł), druga 3,87 zł (w sumie 1,73 mln zł). Wedle komisji przetargowej, obie spółki spełniły warunki określone w specyfikacji przetargowej, dlatego o zwycięstwie zadecydowała cena.

Gdy jednak po ogłoszeniu zwycięzcy przetargu, PMKS zgłosił pewną wątpliwość (dotyczącą referencji konkurenta) magistrat unieważnił wybór najkorzystniejszej oferty. Po trwającym kilka dni dodatkowym zbadaniu i ocenie dwóch ofert na świadczenie komunikacji miejskiej, ponownie zwycięzcą przetargu zostało krakowskie Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe POLKAR. Przegrany, PMKS skorzystał z prawa do złożenia odwołania w Krajowej Izbie Odwoławczej.

Nowy przewoźnik zacznie świadczyć swoje usługi z dniem 1 czerwca. Ceny biletów się nie zmienią, ale od tego dnia będzie obowiązywać nowy wzór biletów a więc “stare” bilety nie będą ważne.

info: UM Tarnobrzeg

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>