Tylko remis OKS Mokrzyszów z Żurawianką Żurawica (fotoreportaż oraz video)

Piłkarze OKS Mokrzyszów zaledwie zremisowali z Żurawianką Żurawica 2:2 (1:1) w meczu 26 kolejki rozgrywek w IV lidze podkarpackiej. Zarówno gospodarze jak i goście toczą między sobą korespondencyjny pojedynek o uniknięcie degradacji do ligi okręgowej. Był to pierwszy mecz Mokrzyszowa, pod wodzą nowego trenera Sławomira Adamusa.

Drużyna z Mokrzyszowa wyszła na prowadzenie w siódmej minucie meczu, po ewidentnym błędzie obrońców Żurawianki, którzy zamiast wybić piłkę po rzucie rożnym, wdali się w przepychankę na polu karnym. Z zamieszania zwycięsko wyszli piłkarze z Mokrzyszowa, piłkę po kilku rykoszetach do bramki wpakował Jakub Uznański. Zaledwie cztery minuty później, w podobnych okolicznościach to gospodarze stracili gola. Tym razem najwięcej zimnej krwi zachował Krystian Biały strzelając płasko w róg obok bezradnego Adriana Lasoty. Kolejnych bramek kibice doczekali się dopiero po przerwie. W 54 minucie piłkarze z Żurawianki przeprowadzili szybką kontrę zakończoną szybkim wyjściem Bogusława Grada sam na sam z Lasotą, którego przelobował i było 2 : 1 dla Żurawianki. Wynik spotkania na 2:2 ustalił cztery minuty później Marcin Stępień. Po rzucie rożnym ponownie zakotłowało się w polu karnym gości, których bramkarz wybił piłkę zbyt krótko wprost na głowę obrońcy Mokrzyszowa.

W kolejnym spotkaniu OKS zmierzy się ze Strumykiem Malawa. Mecz rozegrany zostanie w niedzielę 26 maja w Malawie.

OKS Mokrzyszów – Żurawianka Żurawica 2:2 (1:1)
bramki:
1:0 Uznański 7′
1:1 Biały 11′
1:2 Grad 54′
2:2 Stępień 58′

Mokrzyszów: Lasota – Guściora, Prarat, Haliniak, Lipiec, Łękawski (34’J.Rzepiela), Polit, Uznański, Stępień, Ł.Rzepiela (69 'Dąbek), Paruch.
Żurawianka: Pstrąg – Baran, Korytko(ż), Mazur, Beer – Marek Pawłowski, Mateusz Pawłowski, Jaroch (67′ A. Wardęga), Biały – Łaskarzewski, Grad (82’Kowal)

WYNIKI POZOSTAŁYCH TARNOBRZESKICH DRUŻYN WYSTĘPUJĄCYCH W NIŻSZYCH KLASACH ROZGRYWKOWYCH