Miejska spółka TTBS nawet nie wzięła udziału w przetargu. O czystość i porządek nad Jeziorem Tarnobrzeskim znów zadba firma z Sandomierza

Sandomierska firma Santa Eko podobnie jak w ubiegłym sezonie tak i w nadchodzącym, będzie odpowiadała za utrzymanie czystości i porządku nad Jeziorem Tarnobrzeskim. Do postępowania nie stanęła miejska spółka TTBS, mimo, iż jej prezes w marcu 2023 roku zapowiedział cyt: na pewno będziemy walczyć w przetargu w przyszłym roku(czyli w 2024 – przyp.red).

Do przetargu pn. Administrowanie nieruchomościami, utrzymanie czystości i pielęgnacja terenów nad Jeziorem Tarnobrzeskim wchodzących w skład zasobu nieruchomości Miasta Tarnobrzega wraz z wykonywaniem sezonowych prac, ogłoszonym przez tarnobrzeski MOSiR 19 lutego br., stanęła tylko firma Santa Eko i wygrała postępowanie. Na zrealizowanie tego zadania MOSiR przeznaczył bowiem 950 000,00 zł brutto, oferta spółki z Sandomierza opiewa zaś na kwotę 808 840,62 zł.

SPÓŁKA TTBS NIE STANĘŁA DO PRZETARGU

W sezonach 2021 i 2022 utrzymaniem czystości i porządku nad Jeziorem Tarnobrzeskim zajmowała się miejska spółka TTBS. Dzięki środkom przekazanym z budżetu miasta, zainwestowano wówczas w sprzęt, do utrzymania m.in. czystości nad Jeziorem Tarnobrzeskim. W 2021 roku za ponad pól miliona złotych kupiono m.in. dwa Fiaty Doblo Cargo, mały ciągnik do koszenia trawy, kosiarkę służącą do pracy w trudno dostępnych miejscach na przykład rowach przydrożnych, kosiarkę bijakową, przyczepę, zamiatarkę czy ładowacz przedni do piachu. W 2022 roku za niecałe 70 tysięcy zł dokupiono kosiarkę do koszenia trawy.

To jest sprzęt wysokiej klasy, który codziennie jeździ po jeziorze, dba o trawę, o to aby ta trawa na jeziorze była równa – tłumaczył w sierpniu 2022 roku prezes TTBS-u Łukasz Mędrykowski.

Mimo, iż TTBS dysponował sprzętem i zapleczem kadrowym, w 2023 roku spółka przegrała przetarg na zarządzanie Jeziorem Tarnobrzeskim. W postępowaniu zadecydowało kryterium cenowe, TTBS wycenił swoją pracę na kwotę 897 300,00 zł, zwycięzca przetargu: SANTA-EKO Sp. z o.o (lider) i Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej Spółka Gminy z o.o. (partner), zaproponowało nieco niższą kwotę, wynoszącą 818 622,18 zł.

I choć TTBS przegrało, to prezes Mędrykowski zapowiedział codzienne kontrole a nawet „odbicie jeziora”, w przypadku obniżonego standardu usług. Mówił o tym podczas sesji Rady Miasta, która odbyła się w marcu 2023 roku.

Na pewno będziemy się przyglądali bacznie firmie, która od tego sezonu będzie utrzymywała jezioro. Jeżeli uda się utrzymać porządek i ta firma dokończy sezon, to na pewno będziemy walczyć w przetargu w przyszłym roku (czyli w 2024 – przyp.red). Jeżeli firma nie będzie dotrzymywała jakości świadczonych usług, to na pewno będziemy walczyć, żeby odbić jezioro jeszcze w tym sezonie  – tłumaczył prezes TTBS. – Będziemy codziennie kontrolowali jezioro, aby codziennie ten standard który był utrzymywany przez TTBS do tej pory, był dalej kontynuowany – dodał. ( pisaliśmy o tym w artykule pn. „Jak nie będzie czysto, to odbijemy jezioro jeszcze w tym sezonie”. Prezes TTBS zapowiada codzienne kontrole nad zbiornikiem)

Dlaczego w takim razie spółka TTBS nie przystąpiła do przetargu w 2024 roku? Takie pytanie zadaliśmy drogą elektroniczną prezesowi Mędrykowskiemu w czwartek 18 kwietnia br. Na odpowiedź wciąż czekamy.

BRAK POSTĘPOWANIA PRZETARGOWEGO NA TARNOBRZESKIM BIP-ie

Na koniec ciekawostka, tak jak postępowania przetargowe dotyczące sezonowym zarządzaniem i administrowaniem Jeziorem Tarnobrzeskim w ubiegłych latach znajdują się na stronie „bip.tarnobrzeg.pl”, tak tego ogłoszonego w 2024 roku próżno tam szukać. Zamieszczone zostało na stronie „ezamowienia.gov.pl” – odnośnik tutaj

Subskrybuj
Powiadom o
65 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Młody mieszkaniec
23 dni temu

Cóż…. wystarczy samo nazwisko prezesa i już wszystko jasne. Skoro w tej spółce pracownicy uciekają przed mieszkańcami, to czego się było spodziewać. Niestety już korona z głowy spadła, sodówka się rozgazowała i cyk fajka zmiękła. Zresztą oni tam teraz masowo niszczarki obsługują….

hurra
23 dni temu

Bardzo słuszna koncepcja. PiSiaki będą mieć carte blanche.

Magura
23 dni temu
Reply to  hurra

Nieudolny prezes. Słowa rzuca na pewno wiatr,tylko straszyć umie. Konfliktowy gbur. Czy to to aby nie jest niegospodarność,skoro kupuje sprzęt pod kątem obsługi Jeziora,a masie ogóle nie stara się go wykorzystać i nie przystępuje do przetargu?! Koleś Pana Bożka. Panie prezydencie Nowak proszę pogonić tego pana i zatrudnić kompetentną osobę. Powtarzam -kompetentą a nie kolejnego kolesia.

Zuzia
23 dni temu
Reply to  Magura

Pogonić też szefa Wodociągów Tam audyt
Szefa RDM
Też audyt
Kolrsi zatrudnionych w urzędzie i osoby do obsługi w tych spolakch
A rady nadzorcze do wymiany natychmiastowej
Nowak będzie miał co robić.

siara
23 dni temu
Reply to  Zuzia

I pogonić „zamawiającego” z kitą z Mosiru nie ogarnia niczego. Niech sie wykaże w baranowie

łysy
23 dni temu
Reply to  siara

E nie gadaj bo siłke za jego kadencji wyremontowali i maszyny nowe kupili bo to co wcześniej było to już strach było na tym ćwiczyć

Zuzia
23 dni temu

A taki był mistrz świata

najemca
23 dni temu

Dajce prezesowi już spokój, zajęty był kampanią wyborczą prezydenta. Nie miał czasu na przetargi i inne pierdoły. Odbije jezioro w przyszłym roku a za 5 lat cały Tarnobrzeg toż to fachowiec wysokiej klasy. Skąd oni wzięli tego geniusza?

wieśniak z Tbg
23 dni temu
Reply to  najemca

Ze wsi Tarnobzeg. U nos we wsi tak godajo: co sie martwis co sie smucis, ze wsi jezdeś, na wieś wrócis.

Doda
23 dni temu
Reply to  najemca

Może i morze bałtyckie odbije ten fachura? Kto wie

wieśniak z Tbg
23 dni temu

Nie martwa się tym, Na czynsach se nadrobio zaległości od fnansów.

Babiniec Podlaski i trzy czwarte kiełbaski
23 dni temu

A czy nie jest to czasem już przetarg unijny i dlatego nie ma go na bipie a właśnie na platformie zamówienia?

Modest
23 dni temu

Tak to jest jak się daje nieodpowiednich ludzi na odpowiedzialne stanowiska

Cyrk Monty pythona
23 dni temu

Czas na bardzo głębokie zmiany na stanowiskach kierowniczych zależnych od nowego prezydenta aby nie było zielonych ludzików

WIESLAWA
23 dni temu

Więcej ławek, więcej koszy , brudno jest w ubikacjach , kosić trawę rano a nie jak ludzie przyjeżdżają, więcej policji i Straży. Stawiają samochody na trawie na zakazie Policja się przewozi obok i żadnej reakcji.
Pilnować żeby psy się nie kąpały w jeziorze nagminnie się to dzieje w sobotę i w niedziele rano. Itd itp

Michał
23 dni temu
Reply to  WIESLAWA

A co pies jest brudniejszy od ciebie

Filozofek
22 dni temu
Reply to  Michał

Może być zapchlony, z kleszczami no i nie używa papieru toaletowego po skręceniu kupki 🙂

Filozofek
22 dni temu
Reply to  Filozofek

i d… myje w wodzie jeziornej 🙂

Marzena
22 dni temu
Reply to  Filozofek

Tyś rzeczywiście filozofek ale chyba z koziej wólki

Hodowca baranów
20 dni temu
Reply to  Filozofek

A ludziska się w tej wodzie kąpią :-).
Sr…piesku sr… , bo to jest Twój kraj.
Tyle co ci pozostało, że się wysr… możesz śmiało 🙂

WIESLAW KOWAL
23 dni temu

Oni nie są od kontrolowania innych firm. Niech się zajma brudem w tbg .ścieżki rowerowe czekają na oczyszczenie z piachu Chwasty , śmieci bałagan Jest co robić

Odwiedzający
23 dni temu
Reply to  WIESLAW KOWAL

Przyłączam się do apelu. Podczas ostatnich odwiedzin u rodziny znalazłem czas na spacer po mieście. W mojej ocenie ulice i chodniki są jeszcze bardziej zapuszczone niż podczas mojej poprzedniej wizyty na początku roku. Nie można nawet naprawić kawałka chodnika przy szaletach i to przed wyborami! Przy takich podatkach lokalnych i opłatach za wodę czy śmieci chociaż ciągi komunikacyjne powinny być bez zarzutu.

rowerowy
22 dni temu
Reply to  WIESLAW KOWAL

Dodajmy do tego nowatorską myśl techniczną w ramach robienia dróg po tarnobrzesku. Na zdjęciu przykład z łącznika Skłodowskiej ze Zwierzyniecką – decydent chyba nie mógł się zdecydować czy to przejazd czy przejście.

Messenger_creation_3082404c-a166-4c8f-9e7c-104c5dd53798
Filozofek
22 dni temu
Reply to  rowerowy

Rzeczywiście po tarnobrzesku. Nawet na tak krótkim odcinku zrobiły ciąg rowerkowy !!!
I oczywiście z kostki. Cha cha cha…. Po tarnobrzesku.
Zapewniam, że po niej jeździł nie będę.
Proponuje wypieprzyć z urzędu to towarzystwo kostkowe tarnobrzeskie.

łysy
22 dni temu
Reply to  Filozofek

Szczerze mówiąc to dla mnie jest bez różnicy czy jadę po kostce czy asfalcie ważne żeby ludzie nie chodzili całą szerokością szczególnie młode małżeństwa z bombelkami mimo wszystko nawet na takich deptakach zalecany jest ruch prawostronny

EWELINA
21 dni temu
Reply to  łysy

a nie robi ci roznicy ze na sciezce co chwila sa krawezniki bo jakis,,,,,,wyjazdy z posesji zrobil z kraweznikow Patrz ulica sienkiewicza

Tarnobrzeżanin X
20 dni temu
Reply to  EWELINA

to jest totalny dramat 🙁 …. trzeba dodać, że kostka przy tych obrzeżach zapada się i tworzą się super progi zwalniające.

Hodowca baranów
20 dni temu
Reply to  łysy

innym ludkom nie jest wszystko jedno. Drogi rowerowe muszą spełniać pewne standardy. W Tarnobrzegu standardów nie spełniają i standard to kostka.
Proponuję zmienić nazwę miasta Tarnobrzeg na Kostkowy Tarnobrzeg.

rowerowy
20 dni temu

Co prawda mamy kostkę, ale za to mamy najnowocześniejsze punkty teleportacyjne. Na zdjęciu przykład ze Skłodowskiej przy połączeniu z Kwiatkowskiego bliżej targu.

7a68399c5ffd
śmiechu warte
19 dni temu
Reply to  rowerowy

No to juz taki standard w tym miescie. To samo na Sikorskiego i we wielu ulicach. Nie wiem kto i po co te znaki stawiał. A czy za PRL-u nie było podobnie? Czy coś sie w Polsce zmieniło na lepsze?

Tarnobrzeżanin X
19 dni temu

Jeżdżę dużo po naszym mieście i jeśli jest to kostka bezfazkowa dobrze ułożona to ja nie widzę problemu. Problemy są głównie na wszelkiego rodzaju zjazdach wynikające z zawyżonych obrzeży/krawężników no i ciągach z kostki fazowanej gdzie rowerzysta jest poddany drganiom.

Cyrkowiec
19 dni temu

Ja widze problem. Po kostce źle się jedzie. Przecinające ciągi, krawężniki, nierówno ułożona kostka, wstrząsawki w kolorach żółtych z bąbelkami, przy drogach poprzecznych, raczej z połówką bąbelków.
Do d… z takom robotom.
Presidento wypieprz to środowisko kostkujące Tarnobrzeg !!!

Tarnobrzeżanin X
20 dni temu
Reply to  łysy

Jaj już wyzbyłem się oporów i napierdziela dzwonkiem. Choć muszę kupić sobie coś głośniejszego na głuche święte krowy.

Tarnobrzeżanin X
19 dni temu
Reply to  Filozofek

„zrobi-ły” jprdl. skąt ta wieś w ludziach ? pojecha-ły, zrobi-ły ? skąd wiadomo, że to były kobiety ?

Cyrkowiec
19 dni temu

Bo UM to babiniec. To one zrobiły, pośrednio. Przecież miały na to zapewne wpływ. I zapewne stąd to określenie „zrobiły”

łysy
22 dni temu
Reply to  rowerowy

Nie narzekaj bo i tak jest lepiej jak były płyty drogowe zresztą sam lubie pojeździć rowerem i widze te zmiany jakie zaszły w ciągu ostatnich lat i co prawda do Holandii dużo brakuje ale jest coraz lepiej w tym temacie oby kultura była jeszcze jak w Holandii to było by super

rowerowy
21 dni temu
Reply to  łysy

Skoro jesteś świadomy tego, że do Holandii dużo brakuje, a mimo to jesteś zadowolony z tego ile i jaka infrastruktura rowerowa powstaje na ulicach w mieście, to ok – widocznie nie masz większych oczekiwań w tym zakresie. Ale dzięki za uczciwość w komentarzu.

Sigma
21 dni temu
Reply to  łysy

Dobrze że sprawę złego stanu nawierzchni z tamtych płyt zgłoszono do nadzoru budowlanego. Inaczej być może do dziś by straszyły.

Hodowca baranów
20 dni temu
Reply to  łysy

Ćwierkaj tak dalej a urzędasy dalej będa klepać drogi rowerowe z kostki.
Kup sobie peruke. Ludzie z włosami na głowie inaczej, lepiej, myślą, bo im rozum nie uciekł wraz z włosami.
Zapraszam do mojego stada.

Tarnobrzeżanin X
19 dni temu
Reply to  łysy

ponieważ jest lepiej … to już to co złe to można zaakceptować ….co za dramat w myśleniu !

Tarnobrzeżanin X
19 dni temu
Reply to  rowerowy

mistrzostwo świata …. zaraz się okaże, że w krzakach będzie stał niebieski ludzik czekający na „niedozwolony” przejazd przez pasy rowerzysty dramat ! dramat !

Karol
23 dni temu

Ttbs przez ostatnie 5 lat to wysławił się ogromnymi podwyżkami dla mieszkańców, bezczelnością prezesa, wyrzucaniem rodziny na bruku za kota, odbijaniem jeziora, ogromnymi doplatam za podgrzew wody bo bez informacji dla mieszkańców wyłączyli solary, sprawami sądowymi, sprzedażą działek miejskich developerowi i udziałem mocnym kompani wyborczej i pisaniem zgłoszeń na policję na inne komietet.

Czyli takie państwo w państwie za rządów dwóch panów….

Endrju
23 dni temu

Gość mądrze zrobił, że nie wystartował. W tym miescie sa tak roszczeniowi ludzie, ze jak by wygrał i musiał zapierdzielac na jeziorze to wylala by sie fala hejtu, ze źle i niedobrze jest wszystko robione.

Olo
23 dni temu
Reply to  Endrju

Bardzo mądrze napisałeś Endrju, po co cokolwiek robić dla dobra spółki i się narażać, że coś nie wyjdzie skoro i tak co miesiąc ok 18 tysiaczków pensji wpada na konto prezesa. Zgodnie z dewizą czy sie stoi czy się leży 20 tysiaczków sie należy. Dzięki takim ja ty nasze miasto leży i kwiczy. Jedynie nadzieja, że nowa ekipa nie będzie aż tak fatalnie zarządzać miastem. Wydaje się, że gorzej nie może być ale czas pokaże.

Maria
23 dni temu

Nie znam się na przetargach ale jeśli TTBS nie wzięła udziału w przetargu to:
– nie ma warunków do świadczenia usług
albo
– nie potrzebuje dochodów z tego tytułu.

Jeśli są inne przyczyny to jakie?
[Dziecinadę się wyklucza]

Moje przemyślenia:
23 dni temu
Reply to  Maria

Prezio się obraził na lud tarnobrzeski za krytykę TTBS
Prezio nie został radnym i z tego powodu też się obraził
Prezio przewidział, że zostanie usunięty

Cyrkowiec
19 dni temu

Prezio myślał, że zostanie tarnobrzeską gwiazdą, ale nie został i gwiazdka przygasła.

ODYSEUSZ
23 dni temu

A idź pan w cholerę z takim nieudacznikiem ! Jaki prezes takie funkcjonowanie firmy ale w tym chorym kraju praca dla swoich (człowiek bez wykształcenia, bez doświadczenia zostaje prezesem TTBS tylko dlatego że to kumpel Bożka ) – mierny, bierny ale wierny i swój !

Michał
23 dni temu

Bardzo bym prosił żeby firma z Sandomirzaaa sprzatała cały zalew w koło a nie tylko plażę. Bo z drugiej strony od tyrolki przyjeżdżają dzikusy i śmieca i nikt tam o nic nie dba

Moje przemyślenia:
23 dni temu

Tarnobrzeg to Matrix

brawo
22 dni temu

to dziura sztucznie wypromowana zqa komuny

W skrócie
22 dni temu
Reply to  brawo

Tyś jest tworem komuny wiocho pławo

S, ZERODMIESCIE
23 dni temu

NIEUDOLNY PREZES TARNOBRZESKIEGO TBS NIE POTRAFI ZARZADZAC ZASOBAMI MIESZKANIOWYMI, TO CZEGO WIECEJ PO TEJ OSOBIE MOZNA SIE SPODZIEWAC, Z CZYSTOSCIA NAD JEZIOREM TEZ NIE DAL RADY, WIEC TO DLA NIEGO POZOSTALA TYLKO MIOTLA BO DO NICZEGO WIECEJ SIE ON NIE NADAJE

Kazimierz
23 dni temu

Oświadczenie prezesa Mędrykowskiego że codziennie będzie sprawdzał porządek nad jeziorem nie mieści się nawet w kategorii śmieszne. Jest to kompromitacja i dziecinada. Od tego jest zamawiający a nie pan. Ktoś za to niby panu miał płacić czy co. Bo niby za darmo to lożna w gębę dostać. Tym bardziej że pracy w TBS ma pan w bród. Teraz powinni tam się znaleźć tacy co pana sprawdzą co pan robi w tej firmie.

Filozofek
22 dni temu
Reply to  Kazimierz

Jazda samochodem codziennie nad jezioro i sprawdzanie to są koszty. Kto miałby je ponieść, znowu mieszkańcy bloków TTBS?

W skrócie
23 dni temu

Widocznie CH nie prezes. Ale w tym mieście to standard.

Allonzo
22 dni temu

Ciekawe co PISOwski prezydent wam załatwi teraz, bo wg niektórych to miasto miodem i mlekiem będzie płynęło teraz. #czekamy

Filozofek
22 dni temu
Reply to  Allonzo

Nigdy nie płynęło ani miodem ani mlekiem. Tarnobrzeg nie miał szcześcia do dobrych gospodarzy.

Roland K ps Kiełbasa
22 dni temu
Reply to  Filozofek

Może teraz będzie miał szczęście jak rządy obejmie prezydent w okularach a ludzie w okularach są podobno inteligentni tak gdzieś kiedyś czytałem

Nie dla spalarni!
22 dni temu

Ach, FCC widać nadal na topie i za nic mają wybór mieszkańców którzy nie wybrali opcji spalarnianej na kolejną kadencje. Cisną dalej ze swoim pomysłem i nie wiedzą że w referendum ludzie juz zagłosowali przeciw spalarni. A tak świętowali ci co byli za spalarnią tydzien temu

rel2
nie dla spalarnii
22 dni temu

Trzeba to pokazywać.Niech się utrwali

Maria
22 dni temu

O tak późnej porze niektórzy powinni spać, a nie świętować ⊙⁠.⁠☉

olek
15 dni temu
Reply to  Maria

Nie maja czasu na przetargi bo mają inne sprawy na głowie.Widziałem wieczorem jak wychodzili z wozowni naebani jak stodoły tak głosno darli sie ***** *** że pies mi się wystraszył.Oj bedzie miał ten Nowak ostro pod górke z nimi!

amanda
11 dni temu
Reply to  olek

Nowy prezydent powinien wziąść RDM za cztery litery. Codziennie dowoze dziecko do Trójki i widzę że drzewa posadzone przy Kochanowskiego po remoncie juz zaczynają usychać bo nie są podlewane.Ktoś powinien za to zaplacić z własnej kieszeni !

Postaw mi kawę na buycoffee.to
65
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content