przesyłki kurierskie

Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

Baranów Sandomierski: Zakończył się remont mostu na Babulówce

Październik 3, 2013 11:25 AM

Zakończył się remont mostu w ciągu drogi powiatowej relacji Suchorzów – Gawłuszowice na rzece Babulówka, w gminie Baranów Sandomierski. Remont przeprowadzono w ramach projektu pn.: „Remont dróg powiatowych zniszczonych podczas powodzi w 2010 roku” współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

Jak podkreślają władze powiatu tarnobrzeskiego remont mostu na rzecze Babulówka w Baranowie Sandomierskim, na podwójne znaczenie. – To przede wszystkim poprawa infrastruktury drogowej, która służy mieszkańcom naszego powiatu, ale także mieszkańcom powiatu mieleckiego. Poza tym most w Baranowie Sandomierskim sąsiaduje z pobliskim zamkiem, który jest perełką turystyczną gminy Baranów, powiatu tarnobrzeskiego i Podkarpacia, dlatego jego przebudowa wpłynęła na poprawę wizerunku wokół samego zamku – powiedział Krzysztof Pitra, Starosta Powiatu Tarnobrzeskiego.

W ramach zadania wykonano między innymi: wzmocnienie posadowienia poprzez wykonanie dodatkowych umocnień; naprawę podpór; odtworzenie ustroju nośnego; i odtworzenie skarp; wykonanie izolacji bitumicznej płyty; wykonanie warstw konstrukcyjnych jezdni na dojazdach i obiekcie; – montaż bariero-poręczy na obiekcie oraz barier na dojazdach; – zabezpieczenie powierzchniowe elementów betonowych ustroju nośnego i podpór oraz umocnień w obrębie kanałów.

foto&info: Powiat Tarnobrzeski

One Response to Baranów Sandomierski: Zakończył się remont mostu na Babulówce

  1. ogr Odpowiedz

    4 października 2013 at 18:24

    Babulówce czy Krzemienicy, która nazwa właściwsza?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>