Baranów Sandomierski: Zakończył się remont mostu na Babulówce

Zakończył się remont mostu w ciągu drogi powiatowej relacji Suchorzów – Gawłuszowice na rzece Babulówka, w gminie Baranów Sandomierski. Remont przeprowadzono w ramach projektu pn.: „Remont dróg powiatowych zniszczonych podczas powodzi w 2010 roku” współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

Jak podkreślają władze powiatu tarnobrzeskiego remont mostu na rzecze Babulówka w Baranowie Sandomierskim, na podwójne znaczenie. – To przede wszystkim poprawa infrastruktury drogowej, która służy mieszkańcom naszego powiatu, ale także mieszkańcom powiatu mieleckiego. Poza tym most w Baranowie Sandomierskim sąsiaduje z pobliskim zamkiem, który jest perełką turystyczną gminy Baranów, powiatu tarnobrzeskiego i Podkarpacia, dlatego jego przebudowa wpłynęła na poprawę wizerunku wokół samego zamku – powiedział Krzysztof Pitra, Starosta Powiatu Tarnobrzeskiego.

W ramach zadania wykonano między innymi: wzmocnienie posadowienia poprzez wykonanie dodatkowych umocnień; naprawę podpór; odtworzenie ustroju nośnego; i odtworzenie skarp; wykonanie izolacji bitumicznej płyty; wykonanie warstw konstrukcyjnych jezdni na dojazdach i obiekcie; – montaż bariero-poręczy na obiekcie oraz barier na dojazdach; – zabezpieczenie powierzchniowe elementów betonowych ustroju nośnego i podpór oraz umocnień w obrębie kanałów.

foto&info: Powiat Tarnobrzeski

Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
ogr
8 lat temu

Babulówce czy Krzemienicy, która nazwa właściwsza?

function funkcja_dodawania_javascript() { if (is_post ('99994')) { ?> wpDiscuz
1
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Skip to content