przesyłki kurierskie

Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

Promocja Leksykonu i Antologii Tarnobrzeskiej Muzyki w TDK (fotoreportaż oraz video HD)

Październik 22, 2013 1:32 PM

Promocja dwóch wydawnictw Leksykonu i Antologii Tarnobrzeskiej Muzyki odbyła się w minioną niedzielę w Tarnobrzeskim Domu Kultury. Wydarzeniu towarzyszyły koncerty zespołów PULLOVER, TEGEG i RAPADUB.

Na pomysł zarchiwizowania dorobku muzycznego lokalnych artystów wpadł Piotr Duma, dziennikarz muzyczny obecnie pełniący funkcję wicedyrektora Tarnobrzeskiego Domu Kultury. – Chciałem wyrazić szacunek dla tych wszystkich którzy tworzyli bądź tworzą Tarnobrzeską Scenę Muzyczną -  mówił w rozmowie z NW24.

Pierwszy tom Leksykonu zawiera 80 haseł, prezentujących osoby związane z powstaniem i rozwojem muzycznej sceny Tarnobrzega, artystów solowych oraz zespoły, bez względu na stylistykę muzyczną, tworzące w rozległym przedziale czasowym, od lat 70 XX wieku po czasy współczesne. – Czasami ciężko dotrzeć do informacji, które by pokazywały pełna tematykę danego wykonawcy, dlatego przyjąłem takie kryterium, że tego kogo uda mi się opisać to umieszczam w tomie – tłumaczył w rozmowie z NW24 Piotr Duma. – Dlatego podjąłem decyzję, że to co mamy to publikujemy a później zbieramy informacje to następnego tomu – dodał.

Wydawnictwem niezależnym od leksykonu jest Antologia Tarnobrzeskiej Muzyki, czyli płyty, które mają uwiecznić muzykę tworzoną przez lokalnych twórców. W obecnym kształcie antologia zawiera 18 tytułów płytowych.

Zarówno Antologię jak i Leksykon Tarnobrzeskiej Muzyki można nabyć w Tarnobrzeskim Domu Kultury. Cena pierwszego tomu – 60 zł, cena jednej płyty – 10 zł.

W materiałach video rozmowa z Piotrem Dumą, autorem wydawnictwa oraz obszerne fragmenty z koncertu zespołów PULLOVER, TEGEG i RAPADUB.

video: Agnieszka Nycz

foto: Piotr Morawski

3 Responses to Promocja Leksykonu i Antologii Tarnobrzeskiej Muzyki w TDK (fotoreportaż oraz video HD)

 1. Tomek Odpowiedz

  23 października 2013 at 02:04

  Ciekawa inicjatywa z przypomnieniem tego co w muzycznym lokalnym światku działo się a działo się! Koncert z coverami jak najbardziej trafiony tylko zbyt mało coverów.

 2. wacek Odpowiedz

  26 października 2013 at 00:23

  Wujek nie mam do ciebie zupełnie nic, wrecz przeciwnie szanuje ciebie, twoją wiedze, osłuchanie, ale strasznie kaleczysz swoją kiepską nawijką ten majstersztyk jaki wykonują chłopy w tle.
  Dałbym wiele żeby posłuchać sobie tych dźwięków niezakłóconych twoją radosną twórczością.

 3. wujek Odpowiedz

  27 października 2013 at 08:34

  Ameryki nie odkryłeś – wszyscy sobie z tego zdają sprawę – na czele z głównym podmiotem – pracuje nad tym aby było lepiej i wiele razy myslałem o tym zeby sie poddać … ale to pasja Wacku … wiec nie składam broni …. lepiej mi idzie w repertuarze soundsystemowym … tego co było w tle majstersztykiem bym nie nazwał ;-) musisz zostać fanem naszego zespołu;-) …wpaśc na próbę bedziesz mial instrumental do woli.. jednym z moich ulubionych zespołów jest T.love – popatrz Muniek Staszczyk seplenił a dawał taki przekaz że urywało jaja (fajne piosenki – które stały sie kultowe).. a więc można….chłopy są świetne – mamy swoją małą rodzinę ;-) pozdrowka ;-)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>