Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

Nowodębski Sanfarm Oddziałem Produkcyjnym POLPHARMY

Listopad 9, 2013 8:51 AM

Spółka Sanfarm działająca w Tarnobrzeskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej stała się częścią Zakładów Farmaceutycznych Polpharma SA. W wyniku połączenia obu spółek powołano Oddział Produkcyjny Polpharmy w Nowej Dębie, który będzie realizował zadania w zakresie produkcji farmaceutycznej, zarówno dla firm należących do Grupy Polpharma, jak też podmiotów zewnętrznych. Wszyscy pracownicy Sanfarmu zostali zatrudnieni w nowo utworzonym Oddziale, a dotychczasowy prezes spółki Ryszard Latawiec objął stanowisko Dyrektora Oddziału.

Polpharma SA jest największym polskim producentem leków i substancji farmaceutycznych. Z obrotami w wysokości około 1 mld dolarów należy do grona 25 największych firm generycznych na świecie. Formalne połączenie przyczyni się do ściślejszej integracji działalności spółek. Przyniesie wymierne korzyści dzięki efektowi synergii, m.in. w procesach zakupu surowców, materiałów opakowaniowych czy mediów. Silna marka Polpharmy ułatwi pozyskiwanie nowych kontrahentów i pozwoli na lepsze wykorzystanie potencjału produkcyjnego Oddziału w Nowej Dębie. Połączenie umożliwi również dostęp do nowoczesnych technologii i innowacyjnych rozwiązań, jakimi dysponuje Grupa Polpharma, a dla pracowników – będzie szansą rozwoju i pozyskiwania nowej wiedzy.

- Już odczuwamy rezultaty wspólnego działania. Budżet Oddziału na 2013 rok zakładał wytworzenie 22123 tys. opakowań leków, tymczasem wyprodukujemy znacznie więcej -ponad 22 600 tyś. opakowań. Rozwijamy produkcję kontraktową i w kolejnym roku spodziewamy się wzrostu o 2 mln opakowań. Stabilne plany produkcyjne są też pozytywnym sygnałem dla naszych pracowników. O ile sytuacja na rynku farmaceutycznym znacząco się nie zmieni, pracy w najbliższym czasie nie powinno nam zabraknąć – podsumowuje Ryszard Latawiec, Dyrektor Oddziału.

Grupa Polpharma zatrudnia ponad 7 tys. pracowników, z czego ok. 4200 w Polsce. Firma została uhonorowana przez Komisję Krajową NSZZ “Solidarność” Certyfikatem Pracodawcy Przyjaznego Pracownikowi. Zajęła również l miejsce w kategorii Farmacja i Medycyna w badaniu Universum Student Survey, w którym polscy studenci wybierają Idealnych Pracodawców.

- Jesteśmy przekonani, że renoma Polpharmy oraz reprezentowane przez nią standardy w zakresie szkolenia i rozwoju pracowników będą przyciągać do Oddziału w Nowej Dębie najbardziej utalentowanych specjalistów – twierdzi Arkadiusz Nowak, odpowiedzialny w Oddziale za sprawy personalne.

Polpharma przywiązuje znaczącą wagę do dobrego sąsiedztwa i budowania relacji w społecznościach, gdzie znajdują się jej zakłady. Firma angażuje się w programy społeczne i edukację zdrowotną. Dofinansowuje projekty wolontariackie realizowane przez pracowników na rzecz społeczności lokalnych. W ramach programu wolontariatu prowadzonego przez Grupę Polpharma pracownicy Oddziału w Nowej Dębie jeszcze w tym roku przeprowadzą rewitalizację placu zabaw w Przedszkolu nr 12 w Tarnobrzegu oraz zorganizują eksperymenty zachęcające uczniów do nauki przedmiotów ścisłych w Zespole Szkół Nr 1 w Nowej Dębie.

____________

Spółka Sanfarm została założona w 1999 roku przez Warszawskie Zakłady Farmaceutyczne Polfa. Była najmłodszym zakładem na Podkarpaciu, prowadzącym działalność w dziedzinie wytwarzania preparatów farmaceutycznych. Wraz z prywatyzacją Polfy Warszawa w 2012 roku weszła w skład Grupy Polpharma, przeszła proces restrukturyzacji i znacząco podniosła efektywność swojego działania. Od 4 października 2013 roku spółka zmieniła swój status i połączyła się z Polpharma, stając się Odziałem Produkcyjnym Polpharmy w Nowej Dębie.

Grupa Polpharma zajmuje pierwsze miejsce zarówno pod względem wartości, jak i ilości leków sprzedawanych w Polsce. Poza Oddziałem w Nowej Dębie do Grupy należą: Zakłady Farmaceutyczne Polpharma SA w Starogardzie Gdańskim, Oddział Produkcyjny Zakładów Farmaceutycznych Polpharma SA w Duchnicach, Polpharma Biuro Handlowe w Warszawie, Polfa Warszawa S.A., spółka Medana Pharma S.A. w Sieradzu, firma Chimpharm – największy lokalny producent leków w Kazachstanie oraz Akrihin – jedna z wiodących rosyjskich firm farmaceutycznych. W portfolio Grupy Polpharma znajduje się około 600 produktów. Firma zajmuje l miejsce na Liście Najbardziej Innowacyjnych Dużych Firm w Polsce w rankingu Instytutu Nauk Ekonomicznych Polskiej Akademii Nauk.

foto&info: UMiG Nowa Dęba

6 Responses to Nowodębski Sanfarm Oddziałem Produkcyjnym POLPHARMY

 1. antypl Odpowiedz

  15 listopada 2013 at 12:53

  Kolejny szwabski wyzyskiwacz ludzi.

 2. arti Odpowiedz

  4 grudnia 2013 at 18:06

  Ten zakład to kompletne dno i 100km mułu.

 3. malec Odpowiedz

  16 grudnia 2013 at 18:29

  Polpharma zyskała nowego niewolnika.

 4. ah Odpowiedz

  10 lutego 2014 at 20:17

  Tam pracują sami beznadziejni debile i wariaci.

 5. ah Odpowiedz

  25 lutego 2014 at 20:22

  ARBEIT MACHT FREI

 6. hwdp Odpowiedz

  2 czerwca 2014 at 19:15

  tam pracuje banda buraczanych kretynów o mentalności blatu stołowego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>