Nowodębski Sanfarm Oddziałem Produkcyjnym POLPHARMY

Spółka Sanfarm działająca w Tarnobrzeskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej stała się częścią Zakładów Farmaceutycznych Polpharma SA. W wyniku połączenia obu spółek powołano Oddział Produkcyjny Polpharmy w Nowej Dębie, który będzie realizował zadania w zakresie produkcji farmaceutycznej, zarówno dla firm należących do Grupy Polpharma, jak też podmiotów zewnętrznych. Wszyscy pracownicy Sanfarmu zostali zatrudnieni w nowo utworzonym Oddziale, a dotychczasowy prezes spółki Ryszard Latawiec objął stanowisko Dyrektora Oddziału.

Polpharma SA jest największym polskim producentem leków i substancji farmaceutycznych. Z obrotami w wysokości około 1 mld dolarów należy do grona 25 największych firm generycznych na świecie. Formalne połączenie przyczyni się do ściślejszej integracji działalności spółek. Przyniesie wymierne korzyści dzięki efektowi synergii, m.in. w procesach zakupu surowców, materiałów opakowaniowych czy mediów. Silna marka Polpharmy ułatwi pozyskiwanie nowych kontrahentów i pozwoli na lepsze wykorzystanie potencjału produkcyjnego Oddziału w Nowej Dębie. Połączenie umożliwi również dostęp do nowoczesnych technologii i innowacyjnych rozwiązań, jakimi dysponuje Grupa Polpharma, a dla pracowników – będzie szansą rozwoju i pozyskiwania nowej wiedzy.

– Już odczuwamy rezultaty wspólnego działania. Budżet Oddziału na 2013 rok zakładał wytworzenie 22123 tys. opakowań leków, tymczasem wyprodukujemy znacznie więcej -ponad 22 600 tyś. opakowań. Rozwijamy produkcję kontraktową i w kolejnym roku spodziewamy się wzrostu o 2 mln opakowań. Stabilne plany produkcyjne są też pozytywnym sygnałem dla naszych pracowników. O ile sytuacja na rynku farmaceutycznym znacząco się nie zmieni, pracy w najbliższym czasie nie powinno nam zabraknąć – podsumowuje Ryszard Latawiec, Dyrektor Oddziału.

Grupa Polpharma zatrudnia ponad 7 tys. pracowników, z czego ok. 4200 w Polsce. Firma została uhonorowana przez Komisję Krajową NSZZ „Solidarność” Certyfikatem Pracodawcy Przyjaznego Pracownikowi. Zajęła również l miejsce w kategorii Farmacja i Medycyna w badaniu Universum Student Survey, w którym polscy studenci wybierają Idealnych Pracodawców.

– Jesteśmy przekonani, że renoma Polpharmy oraz reprezentowane przez nią standardy w zakresie szkolenia i rozwoju pracowników będą przyciągać do Oddziału w Nowej Dębie najbardziej utalentowanych specjalistów – twierdzi Arkadiusz Nowak, odpowiedzialny w Oddziale za sprawy personalne.

Polpharma przywiązuje znaczącą wagę do dobrego sąsiedztwa i budowania relacji w społecznościach, gdzie znajdują się jej zakłady. Firma angażuje się w programy społeczne i edukację zdrowotną. Dofinansowuje projekty wolontariackie realizowane przez pracowników na rzecz społeczności lokalnych. W ramach programu wolontariatu prowadzonego przez Grupę Polpharma pracownicy Oddziału w Nowej Dębie jeszcze w tym roku przeprowadzą rewitalizację placu zabaw w Przedszkolu nr 12 w Tarnobrzegu oraz zorganizują eksperymenty zachęcające uczniów do nauki przedmiotów ścisłych w Zespole Szkół Nr 1 w Nowej Dębie.

____________

Spółka Sanfarm została założona w 1999 roku przez Warszawskie Zakłady Farmaceutyczne Polfa. Była najmłodszym zakładem na Podkarpaciu, prowadzącym działalność w dziedzinie wytwarzania preparatów farmaceutycznych. Wraz z prywatyzacją Polfy Warszawa w 2012 roku weszła w skład Grupy Polpharma, przeszła proces restrukturyzacji i znacząco podniosła efektywność swojego działania. Od 4 października 2013 roku spółka zmieniła swój status i połączyła się z Polpharma, stając się Odziałem Produkcyjnym Polpharmy w Nowej Dębie.

Grupa Polpharma zajmuje pierwsze miejsce zarówno pod względem wartości, jak i ilości leków sprzedawanych w Polsce. Poza Oddziałem w Nowej Dębie do Grupy należą: Zakłady Farmaceutyczne Polpharma SA w Starogardzie Gdańskim, Oddział Produkcyjny Zakładów Farmaceutycznych Polpharma SA w Duchnicach, Polpharma Biuro Handlowe w Warszawie, Polfa Warszawa S.A., spółka Medana Pharma S.A. w Sieradzu, firma Chimpharm – największy lokalny producent leków w Kazachstanie oraz Akrihin – jedna z wiodących rosyjskich firm farmaceutycznych. W portfolio Grupy Polpharma znajduje się około 600 produktów. Firma zajmuje l miejsce na Liście Najbardziej Innowacyjnych Dużych Firm w Polsce w rankingu Instytutu Nauk Ekonomicznych Polskiej Akademii Nauk.

foto&info: UMiG Nowa Dęba

Subskrybuj
Powiadom o
6 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
antypl
7 lat temu

Kolejny szwabski wyzyskiwacz ludzi.

arti
6 lat temu

Ten zakład to kompletne dno i 100km mułu.

malec
6 lat temu

Polpharma zyskała nowego niewolnika.

ah
6 lat temu

Tam pracują sami beznadziejni debile i wariaci.

ah
6 lat temu

ARBEIT MACHT FREI

hwdp
6 lat temu

tam pracuje banda buraczanych kretynów o mentalności blatu stołowego.

6
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x