Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

Nowa Dęba: Powstaje plenerowa scena artystyczna SOK

Kwiecień 27, 2014 11:31 AM

Trwają prace związane z montażem plenerowej sceny artystycznej Samorządowego Ośrodka Kultury w Nowej Dębie. Pierwsze wykorzystanie sceny wraz z uroczystym otwarciem odbędzie się w piątek, 2 maja 2014 r. o godz. 19:00 podczas koncertu galowego z okazji 15-lecia działalności Zespołu Pieśni i Tańca „Dębianie”.

Już niedługo coraz więcej wydarzeń kulturalnych będzie mogło odbywać się plenerowo na profesjonalnej scenie zamontowanej na tarasie SOK. Umożliwi to zmniejszenie zależności od warunków pogodowych oraz poprawi możliwości techniczne, związane m.in. z wykorzystaniem inteligentnego oświetlenia scenicznego i innych nowatorskich rozwiązań.

- Scena i zadaszenie zostały zakupione z udziałem środków europejskich.Złożyłem projekt i pozyskałem dofinansowanie w wysokości 50000 zł co stanowi 74% wartości kosztów kwalifikowanych. Po przetargu cena zakupu spadła więc i wysokość dofinansowania obniży się o kilka tysięcy złotych, jednak nie zmniejszy to wskaźnika wysokości dofinansowania – informuje Krystian Rzemień, dyrektor nowodębskiego SOK.

Pełna nazwa programu, z którego SOK realizuje zadanie to „Europejski Fundusz Rolny na Rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich. Europa inwestująca w obszary wiejskie. Zadanie jest współfinansowane ze środków Unii Europejskiej w ramach działań Osi 4 Leader objętych Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013”.

- Mam nadzieję, że dzięki tej inwestycji będziemy jeszcze ciekawiej przybliżać kulturę wszystkim mieszkańcom naszej gminy i zachęcimy do udziału w wydarzeniach kulturalnych coraz większą ilość społeczności nowodębskiej – dodaje dyrektor SOK.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>