Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

Tarnobrzeg: Pierwsi inwestorzy w Parku Przemysłowo-Technologicznym

Maj 15, 2014 9:46 AM

Firmy Petrology oraz Sarko – to pierwsi inwestorzy w Parku Przemysłowo-Technologicznym, ulokowanym w tarnobrzeskim osiedlu Zakrzów.

Firma Petrology, realizuje innowacyjny projekt inwestycyjny o wartości ponad 47 mln zł. Część z tych pieniędzy – 12,5 mln zł zainwestuje w parku. Za tę kwotę firma uruchomi w parku prototyp reaktora do pirolizy, co przyczyni się do wdrożenia innowacyjnej technologii i produkcji urządzeń do wytwarzania energii.

W parku pojawił się również drugi inwestor, firma Sarko, która początkiem maja wynajęła część hali TPPT, gdzie zamierza realizować projekt przemysłowy polegający na wdrożeniu innowacyjnej technologii produkcji granulowanego nawozu o działaniu fitoochronnym.

Wartość tej inwestycji w TPPT docelowo wynosić będzie ponad 7 mln zł.

- Obie realizowane inwestycje z uwagi na docelowy, produkcyjny charakter posiadają bardzo wysoki potencjał innowacyjny. Osiągnięcie spodziewanych efektów wdrożenia tych technologii pozwoli na budowę instalacji produkcyjnych zlokalizowanych również na terenach TPPT – dodaje Hubert Czub – prezes Tarnobrzeskiej Agencji Rozwoju Regionalnego (TARR) – operatora TPPT.

Obaj inwestorzy już na etapie prac wdrożeniowych zamierzają stworzyć po kilkanaście miejsc pracy.

TARR zapowiada, że w najbliższym czasie planuje podpisanie kolejnych umów na wynajem powierzchni TPPT z przedsiębiorcami, z którymi aktualnie trwają ustalenia, co do warunków inwestowania w parku.

źródło: UM Tarnobrzeg
foto: archiwum

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>