przesyłki kurierskie

Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

Pierwsza sesja V kadencji Rady Powiatu Tarnobrzeskiego. Nowe władze powiatu (fotoreportaż)

Grudzień 2, 2014 9:27 PM

Pierwsza sesja V kadencji Rady Powiatu Tarnobrzeskiego odbyła się w miniony poniedziałek w Siedzibie Starostwa Powiatowego w Tarnobrzegu. W obradach wzięło udział 17 radnych, którzy wybrali władze powiatu: przewodniczącego i wiceprzewodniczących rady, starostę tarnobrzeskiego i wicestarostę Tarnobrzeskiego, a także członków zarządu powiatu.

Obrady sesji rozpoczęły się od wręczenia radnym zaświadczeń o wyborze oraz złożenia przez nich ślubowania. Sesję otworzył senior Wacław Wróbel, który odczytał akt ślubowania.

Przewodniczącym Rady Powiatu Tarnobrzeskiego został Dominik Szewc, a wiceprzewodniczącymi Rady Powiatu Andrzej Kołodziej i Leszek Tomanek.
Starostą został Paweł Bartoszek. Funkcję wicestarosty będzie odtąd sprawował dotychczasowy starosta Krzysztof Pitra.

Wybrano także nowych członków zarządu powiatu. Zostali nimi: Krystyna Kozieja, Danuta Serafin i Jerzy Sudoł.

Skład Rady Powiatu Tarnobrzeskiego:

Paweł Bartoszek, Wojciech Zygmunt Gruszka, Andrzej Kołodziej, Krystyna Janina Kozieja, Teresa Lipińska, Adam Łabuda, Marek Ożga, Krzysztof Piotr Pitra, Tadeusz Juliusz Rękas, Jacek Rożek, Krystyna Ru-sin, Danuta Serafin, Jerzy Zbigniew Sudoł, Dominik Szewc, Leszek To-manek, Wacław August Wróbel, Marek Grzegorz Zięba.

Liczba mandatów: 17

Polskie Stronnictwo Ludowe – 6 mandatów
Prawo i Sprawiedliwość – 6 mandatów
Platforma Obywatelska – 3 mandaty
Forum Powiatu Tarnobrzeskiego – 2 mandaty

info: Powiat Tarnobrzeski
foto: Katarzyna Młyniec

2 Responses to Pierwsza sesja V kadencji Rady Powiatu Tarnobrzeskiego. Nowe władze powiatu (fotoreportaż)

 1. By żyło się lepiej. Kolegom. Odpowiedz

  3 grudnia 2014 at 11:26

  Na wniosek europosłów PO, Komisja Petycji Parlamentu Europejskiego zadecydowała o zamknięciu petycji dotyczącej trasy Via Carpathia. Za zamknięciem głosowali europosłowie PO oraz ci należący do Europejskiej Partii Ludowej.

  Via Carpathia

  Niepożądana budowa?

  – Polskimi rękami zamknięto cenną inicjatywę budowy drogi, która poprawiłaby dostępność komunikacyjną naszego kraju – mówi europoseł Tomasz Poręba, który wielokrotnie apelował o budowę Via Carpathia.

  Podczas posiedzenia Komisji Petycji podkreślał on, że budowa tego szlaku, przebiegającego z Kłajpedy do Tesalonik, byłaby zgodna z filozofią Unii Europejskiej w zakresie wyrównywania różnic między krajami nowej i starej UE. Europoseł przypomniał, że podczas poprzedniej kadencji KP zadecydowała o utrzymaniu petycji i rozważeniu możliwości wysłania misji obserwacyjnej, by rozpoznać możliwości budowy trasy w najbliższych latach.

  – To jest kwestia strategicznych interesów UE, żeby wschodnia flanka była lepiej skomunikowana i zasobniejsza, co na pewno przełoży się na bezpieczeństwo Unii – mówił Poręba. Inicjatywę popierał też Janusz Wojciechowski, który zaznaczył, że UE nie może się rozwijać bez odpowiednich decyzji komunikacyjnych.

  Z kolei Jarosław Wałęsa z PO stwierdził, że w sprawie Via Carpathia nie można nic zrobić i apelował o całkowite zamknięcie petycji. Natomiast Julia Pitera oznajmiła, że Podkarpacie to jeden z najlepiej dofinansowanych regionów w Polsce i poddała w wątpliwość zasadność inwestycji.

  • wacek Odpowiedz

   3 grudnia 2014 at 13:27

   Zemsta za to jak ściana wschodnia, a zwłaszcza Podkarpacie głosuje.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>