Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

Tarnobrzeg: Prezydent rozwiązuje umowę z Miejską Telewizją Tarnobrzeg oraz zwalnia dwóch pracowników magistratu za prywatne zakupy za służbowe pieniądze (video)

Luty 20, 2015 1:07 PM

Podczas dzisiejszej konferencji prasowej prezydent Kiełb poinformował, iż wypowiedział w trybie natychmiastowym umowę z Miejską Telewizją Tarnobrzeg na emisje i nagrywanie programów. Ostatnia umowa z MTVT podpisana została 26. listopada ubiegłego roku na kwotę 240 tysięcy złotych bez możliwości renegocjacji z sześciomiesięcznym okresem wypowiedzenia. MTVT za emisje każdej konferencji otrzymywała 800 złotych, zaś za program z udziałem gościa – kwotę 1000 złotych. Jednocześnie utrzymana została umowa dotycząca nagrywania sesji Rady Miasta, za którą miasto płaci rocznie 50 tysięcy złotych.

Prezydent za porozumieniem stron rozwiązał dziś umowę z dwoma pracownikami, powodem tej decyzji były prywatne zakupy dokonywane przez tych pracowników za służbowe pieniądze. Prezydent zapowiedział również przekazanie tej sprawy do prokuratury.

Szczegóły w materiale video. Zapraszamy

video: Piotr Morawski

36 Responses to Tarnobrzeg: Prezydent rozwiązuje umowę z Miejską Telewizją Tarnobrzeg oraz zwalnia dwóch pracowników magistratu za prywatne zakupy za służbowe pieniądze (video)

  1. Mariola Odpowiedz

    20 lutego 2015 at 14:14

    Za porozumieniem stron? Czemu nie dyscyplinarka?

  2. frd Odpowiedz

    20 lutego 2015 at 14:45

    czemu? a oglądnij i posłuchaj ze zrozumieniem to będziesz wiedzieć czemu.

  3. waldi Odpowiedz

    20 lutego 2015 at 15:14

    Tego Dziedzica wywalic Panie Prezydencie bo jest bez pojecia !!!

  4. Damian Odpowiedz

    20 lutego 2015 at 15:16

    Grzegorz Kiełb mógł,a Prezydent nie może podważać autorytetu Sądu.

    • obserwator Odpowiedz

      20 lutego 2015 at 19:09

      Co ty tam wiesz, Kiełb na urzędzie teraz wszystko może. Słomę z butów widać z kilometra.

  5. Zadowolony Odpowiedz

    20 lutego 2015 at 16:20

    W końcu Tarnobrzeg doczekał się konkretnego prezydenta, który wziął się za to wszystko.

  6. ja Odpowiedz

    20 lutego 2015 at 18:50

    Wreszcie ktoś się wziął za piłkarzyków państwo w państwie- dość kasy z naszych podatków. Kto płaci za pomieszczenia zajmowane przez prezesów w MOSIR kto płaci za szatnie, wodę itp?

  7. Figa Odpowiedz

    20 lutego 2015 at 18:55

    Jeeeezu to aż tak się działo w UM ?!Żeby buciki sobie za miejską kasę kupowali?? Żenada. Moja sąsiadka emerytka kupuje za swoje…

  8. Ha Odpowiedz

    20 lutego 2015 at 18:55

    Posprzątać Panie Kiełb po Mastalerzu, oczku w głowie piłki kopanej- tyle kasy szło na tych nieudaczników z miasta i spółek jemu podległych, a ile zarabiali na tym działacze KS???

  9. Ha Odpowiedz

    20 lutego 2015 at 19:01

    Wygląda z materiału filmowego, że nowy prezydent czyta fora internetowe – to bardzo dobrze.Niekoniecznie musi robić i wsłuchiwać się w je, ale powinien je analizować i wyciągać wnioski. Gdyby to robił poprzednik, a nie robił… bo go zjadła arogancja, to może miałby II kadencję, a tu kicha…

  10. mieszkaniec TBG Odpowiedz

    20 lutego 2015 at 19:15

    Nawet z wycieczkami personalnymi prezydencja nam tu wyskakuje. Jakim prawem na konferencji prasowej prezydencja wygaduje o chodzeniu po sklepach pani prezes MTVT i prokurent? Każdy z nas chodzi po sklepach co to prezydenta interesuje? Jeszcze ten ton i szyderczy uśmieszek. Żenuła.

  11. Mariusz K. Odpowiedz

    20 lutego 2015 at 19:34

    Może ktoś mi wytłumaczyć o co chodzi z tym budżetem obywatelskim bo czegoś tu nie rozumiem. Czy jak mieszkańcy głosowali na projekt tych wież dla jerzyków i projekt przeszedł bo był na II miejscu to teraz obecny prezydent może nie stawiać wież??? To po kiego ch. fatygowałem swoje cztery litery oddać głos jak władza ma mój i innych mieszkańców głos w d. Tak można zgodnie z prawem? To jawna kpina z obywateli i pomysłu budżetu obywatelskiego, bo skoro obecna władza wie wszystko najlepiej…

  12. kiz Odpowiedz

    20 lutego 2015 at 20:05

    to jest właśnie PATOLOGIA SAMORZĄDOWA KTÓRĄ BUDUJE CZŁOWIEK W MASCE….!!!

  13. Kinia Odpowiedz

    20 lutego 2015 at 20:09

    Przenosi korty do Zwierzyńca – podobno było to konsultowane z autorami projektu, teraz zamiast wież będą budki – była jakaś konsultacja?, a co z modernizacją schroniska? – może uznają, że nie warto wydawać tych 90 tys złotych bo przyjdą kolesie do urzędu i powiedzą, że oni te psy uśpią za połowę tej kwoty

    • ja Odpowiedz

      21 lutego 2015 at 11:26

      no własnie, były konsultacje z autorem projektu?? a może jakieś konsultacje z mieszkańcami Przywiśla?? z góry założono że odgłosy ptaków będę im przeszkadzać, a ktoś się ich pytał o zdanie?? sam mieszkam na Przywiślu i jest tam dużo ptaków chociażby sów i nie słyszałem żeby jakis mieszkaniec skarżył się na ich odgłosy a wrecz przeciwnie cieszą sie że zyją blisko “przyrody”… Ściema panie prezydencie, czyżby tu tez jakieś kolesiostwo wchodzi w grę?? budki na prywatnych budykach.. już widzę jak właściciele sie zgadzają albo prezesi spółdzielni… brak szacunku dla tarnobrzeżan którzy głosowali na ten projekt i tyle w temacie… za 4 lata bedzie rozliczenie panie Kiełb…

  14. dr Odpowiedz

    20 lutego 2015 at 20:25

    Korty na Zwierzyńcu to porażka. Komary nie dadzą żyć !

  15. quatros Odpowiedz

    20 lutego 2015 at 20:40

    Konferencja rzeczowa i merytoryczna teraz powoli zaczynamy poznawać to co dzialo się przez ostatnie cztery lata jaki nepotyzm i kolesiostwo panowało-czekam na koniec audytu nie tylko w UM

    • rodzic Odpowiedz

      21 lutego 2015 at 10:17

      Kolesiostwo dopiero się zaczyna. Wąsika wsadził na kolejny stołek – prezesa rady nadzorczej Wodociągów. Obawiam się że to dopiero początek.

  16. Daria Odpowiedz

    20 lutego 2015 at 20:49

    To jak to jest z budżetem obywatelskim, każdy może byle bubel przeforsować? Nikt tego merytorycznie nie sprawdził?

    • Polak Odpowiedz

      20 lutego 2015 at 22:23

      Który projekt w budżecie obywatelskim wg. ciebie był bublem? Widziałem tam wiele wartościowych i przydatnych mieszkańcom projektów. Nie podobało mi sie tylko to, że niektórzy chcieli wyręczyć gminę w obowiązkach wpisując tam remonty dróg i chodników. Budżet O. chyba miał na celu pokazać władzy potrzeby, których ona nie widzi.

      • Daria Odpowiedz

        23 lutego 2015 at 00:33

        Nie stwierdziłam, że projekty były bublami, prezydent krytykował wieże dla jerzyków twierdząc, że ze złych materiałów i w złych miejscach chciano je wykonać, że korty też w złym miejscu wymyślono, bo ciasno, bo toalet nie zaplanowano etc.
        Dlatego zaciekawiło mnie jak to jest, czy jeżeli ktoś przedstawia projekt to czy urzędnicy go jakoś sprawdzają, pytają ekspertów o to czy projekt jest dobry, teraz się pyta ornitologów?

  17. adsdsa Odpowiedz

    20 lutego 2015 at 22:59

    milo by bylo gdyby dziennikarze przedstawiali sie przed zadawaniem pytan. bo poki co to jakis burdel sie robi powoli kazdy mowi gdzie chce i co chce.
    o! jakies liczby sie w koncu pjawily jak milo!
    nie zostali zwolnieni dyscyplinarnie, poniewaz ktos tez poszedl komus na ugode. czyste doswiadczenie
    konferencja, ktora dalo sie zrobic w 20 min rozwalono na prawie godzine

  18. tarnobrzeżanin Odpowiedz

    21 lutego 2015 at 08:58

    cóż to za maniery, prezydent jedzie po byłym naczelniku jak po burej suce a zwalnia go za porozumieniem stron, to jest jakieś totalne nieporozumienie. Gdzie ma jaja prezydent? boi się konfrontacji w sądzie skoro tak po człowieku publicznie pojechał. Nawet jeżeli bezpośrednio nie zrobił tego naczelnik to k. chyba on przede wszystkim odpowiada za przekręty swoich pracowników. Dyscyplinarka należała się jak nic.

  19. ja Odpowiedz

    21 lutego 2015 at 11:03

    ale ja głosowałem na wieże dla jerzyków a nie na budki… właśnie chcę pójść pod taką wieżę i oglądać zycie ptaków a nie pod pojedyńcza budkę… poza tym Kiełb mówił że ornitolodzy twierdzą że jerzyki wolą budki betonowe, nie wiem czy mam już problem ze wzrokiem ale z tego co widzę na liceum wiszą budki drewniane więc chyba przeczy sam sobie podając przykład budek na liceum… kto tam powiesił budki jak nie miasto?? coś czuje tu oszukanie mieszkańców którzy głosowali na konkretny projekt… i o jakiej muzyce dla ptaków on mówi?? mógłby bardziej przygotować się merytorycznie skoro zarzuca to innym… jeżeli zmieni ten projekt to budżet obywatelki straci sens…

  20. Bogdan Odpowiedz

    21 lutego 2015 at 15:30

    co do tych budek dla jerzyków to jest to tak durny pomysł ze szok.
    trzeba być naiwnym zeby wierzyć ze zlikwidują one problem komarów, a co najgorsze poprzednia władza chciała za to grubo przepłacić skoro wg ornitologów można to zrobić za połowe tej kwoty, którą chcieli wywalić.
    przeciez te pieniądze można przeznaczyc na kupno sprzętu do odkomarzania tak jak w Dębicy pare lat temu.

  21. miłośnik ptaków Odpowiedz

    21 lutego 2015 at 16:52

    Wpisałem w googlach “wieża dla jerzyków” wyskoczyła masa stron informująca o budowie tych wież w największych miastach w kraju oraz na świecie. Miasta to: Toruń, kilka wież w Warszawie, Gdańsk, Lublin, Zielona Góra, Białystok, Kielce i kilka wież w Pile, Londyn, Pekin. Włodarze tych miast wg. Bogdana wpadli na równie durny pomysł na marnotrawienie publicznych pieniędzy że szok, ba większa połowa tych wież to wynik głosowań w budżetach obywatelskich. Ornitolodzy w tych miastach muszą być mocno niedouczeni, tak? Szkoda słów na polemikę z ludźmi pokroju Bogdana.

    • Bogdan Odpowiedz

      21 lutego 2015 at 18:04

      a co ze skutecznością takiego odkomarzania miłośniku ptaków? chyba słabo skoro w wymienionych przez ciebie miastach w zeszłym roku i tak nie obyło się bez oprysków.
      To, że jest to wynik głosowania budżetu obywatelskiego nie zmienia faktu, ze jest to pomysł bezsensowny tak samo jak wieża widokowa na skarpie z której widać było dach fregaty i skrawek krzaków za Wisłą.

  22. jolka Odpowiedz

    21 lutego 2015 at 21:10

    niech ci dziennikarze wezmą mikrofon jak zadają pytania!!!!!!!!!!!!!!!

  23. ola Odpowiedz

    22 lutego 2015 at 17:09

    MOZE BY SIE CHLOP WRESZCIE WZIAL ZA SCIAGANIE INWESTOROW I ORGANIZOWANIE MIEJSC PRACY A NIE CIAGLE MOSCI SWOICH KOLESIOW NA DOBRZE PLATNYCH STOLKACH !CZEKAMY NA OBIECANE ELDORADO W TARNOBRZEGU !!!!!!!!

  24. UM Odpowiedz

    22 lutego 2015 at 19:10

    Ściągnąć to on se może… Eldorado będą mieli tylko i wyłącznie kolesie urzędującej władzy. Chyba nikt nie ma złudzeń. Zwykły mieszkaniec nawet jak znajdzie pracę to za najniższa krajową wtedy albo zdechnie z głodu albo wyjedzie z kraju bo nie będzie mógł patrzeć na świnie przy korycie którym ciągle mało jak np. temu byłemu naczelnikowi, za mało zarabiał? na buty nie starczało?

  25. Tommy Odpowiedz

    22 lutego 2015 at 22:41

    a kto by tam wyżył z takiej marnej urzędaskiej pensji :-P

  26. mieszkaniec Odpowiedz

    23 lutego 2015 at 00:04

    jak można negować wolę mieszkańców z wyniku budżetu obywatelskiego ??!!!

  27. Radek Odpowiedz

    23 lutego 2015 at 00:08

    Skoro prezydent nie uznaje wyników budżetu O. to ja nie uznaję wyników samorządowych na prezydenta !

  28. tarnobrzeżanin Odpowiedz

    23 lutego 2015 at 10:06

    Radku, prezydent swoje tam wie, nie czepiaj się go. Powiedział co myśli o tym budżecie i projektach. Nie dość że buble przeszły to jeszcze banda idiotów na te buble zagłosowała. Za to jego wybrali mieszkańcy w demokratycznych wyborach. Dowiedzieliśmy się również po co idzie się do sądu, jak to powiedział na konferencji po wyrok a nie po sprawiedliwość. Gdyby był trenerem i oficjalnie na konferencji prasowej coś takiego walnął by na sędziów meczu wiązało by się to niewątpliwie z karą finansową a tu co mu zrobią? niby kto? Przecie to on jest prezydentem.

  29. gość Odpowiedz

    25 lutego 2015 at 16:05

    Dobrze powiedział w sądzie sprawiedliwości nie znajdziesz. Tworzenie nowych, niepotrzebnych bo dublujących się miejsc pracy dla kolesiów, którzy pracowali przy wyborach też jest bardzo niesprawiedliwe – panie prezydencie.

  30. Zbulwersowana mieszkanka Tarnobrzega Odpowiedz

    12 marca 2015 at 11:07

    Reasumując żenada.Nic nie zmienia sie dla przeciętnego mieszkańca miasta.