Nowe połączenie: Autobusem z Sandomierza nad Jezioro Tarnobrzeskie

Tarnobrzeskie Linie Podmiejskie uruchamiają linię, która połączy Sandomierz bezpośrednio z terenami rekreacyjnymi nad jeziorem.

Nowe połączenie ma na celu ułatwienie dojazdu nad Jezioro Tarnobrzeskie mieszkańcom regionu oraz turystom. Linia będzie funkcjonować wg regularnego rozkładu jazdy, dostosowanego do zwiększonego ruchu w sezonie wiosenno-letnim i będzie obsługiwana pełnowymiarowym autobusem niskopodłogowym – informuje przewoźnik.

Kluczowe informacje o linii

Okres kursowania: od 1 maja do 31 sierpnia 2026 r.

Dni kursowania: w maju w weekendy i święta, a od czerwca codziennie.

Operator: Tarnobrzeskie Linie Podmiejskie – Marcel Kosztur.

Pełna lista przystanków

Linia obsługuje wszystkie kluczowe punkty na trasie, ułatwiając dojazd z wielu części obu miast:

W Sandomierzu: ul. Mickiewicza (przystanki: Rondo, Park, Brama Opatowska, Starostwo Powiatowe, Straż), ul. Armii Krajowej, ul. Koseły (Stadion), ul. Żwirki i Wigury oraz ul. Lwowska (przystanki przy ul. Cichej, ul. Powiśle oraz Stacja Kolejowa).

W Tarnobrzegu: Wisłostrada Jezioro (przystanek końcowy), ul. Mickiewicza (Rondo, Urząd Miasta), ul. Piłsudskiego, ul. Sikorskiego (WORD, Zamek), ul. Grota-Roweckiego, ul. Warszawska (osiedla: Borów, Zakrzów, Sielec, Wielowieś) oraz przystanek przy Unimet.

Kierunek: Sandomierz

Od poniedziałku do piątku (oprócz świąt), w okresie od 1 czerwca do 31 sierpnia: Odjazdy: 09:30, 11:25, 13:25, 15:45, 17:35.

W soboty, niedziele i święta, w okresie od 1 maja do 31 sierpnia: Odjazdy: 08:15, 09:45, 11:45, 14:15, 16:00, 17:40, 19:20.

Kierunek: Tarnobrzeg (Jezioro)

Od poniedziałku do piątku (oprócz świąt), w okresie od 1 czerwca do 31 sierpnia: Odjazdy: 10:30, 12:30, 14:30, 16:35, 19:00.

W soboty, niedziele i święta, w okresie od 1 maja do 31 sierpnia: Odjazdy: 09:00, 11:00, 12:30, 15:00, 16:45, 18:30, 20:05

Szczegółowy rozkład jazdy oraz ewentualne aktualizacje rozkładu można znaleźć na stronie internetowej operatora: http://tlp-bus.pl/.

foto&info: Tarnobrzeskie Linie Podmiejskie

Subskrybuj
Powiadom o
15 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Najwięcej głosów
Smerf pracuś
1 miesiąc temu

Super incjatywa !? Mam nadzieję tylko panowie, że sprzęt będzie wam hulał!?

Turkus Podjadek
1 miesiąc temu

Brawo dla pomysłodawców, może w końcu Ojciec Mateusz odwiedzi jezioro tarnobrzeskie !?

Pomysłowy
1 miesiąc temu
Odpowiedź do  Turkus Podjadek

Już pora by odwiedził, z wątkiem zabójstwa poprzez utopienie ofiary.

TBG
1 miesiąc temu
Odpowiedź do  Pomysłowy

debil? czy umysłowo pomysłowy

Telewidz
1 miesiąc temu
Odpowiedź do  TBG

Ociec Mateusz to detektyw w sutannie zajmujący się też sprawami zabójstw,to wzczym masz problem?

Gruchol
1 miesiąc temu
Odpowiedź do  Telewidz

Ojciec Mateusz – pozdrowienia z Tarnobrzega, scena z odcinka 86

Pomysłowy
1 miesiąc temu

Pomysł dobry.

Wyświetlane napisy na tablicy autka, informującej dokąd ma kurs, powinny być następujące:
-z Sandomierza do Tarnobrzega – „Tarnobrzeg Jezioro”
-w drodze powrotnej z Tarnobrzega do Sandomierza – „Sandomierz”

Nie ma info na stronie przewoźnika gdzie można zakupić bilety,
Nie ma info czy można będzie przewieźć rower. Taką możliwość powinno się przewidzieć np. na wypadek awarii roweru. Znajdzie się w takim autku miejsce na rower?

Nebbia
1 miesiąc temu

Dobry pomysł. Takie same powinny lecieć z kierunku Stalowej i Mielca ba Rzeszowa

Ostrożny
1 miesiąc temu
Odpowiedź do  Nebbia

Nie przesadzasz? Gdzie masę ludzi nad jeziorem pomieścisz? Każdy teren ma ograniczoną pojemność, teren rekreacyjny też.

Nebbia
1 miesiąc temu
Odpowiedź do  Ostrożny

Tam, gdzie do tej pory, zostawią tylko swoje smrodliwe miotły yyy auta przed chałupami.

Czarownica
1 miesiąc temu
Odpowiedź do  Nebbia

Lecieć to może czarownica na miotle, samolot, balon. Autobus jedzie.

Jasno-widz
1 miesiąc temu

Lato nie będzie ładne, upalne, więc nie należy spodziewać się tłumów nad tzw. jeziorem.

Gruchol
1 miesiąc temu
Odpowiedź do  Jasno-widz

Już w majówkę będzie tam sporo ruchu a lato jakie będzie to wróżenie z fusów

Monika dziewczyna ratownika
1 miesiąc temu
Odpowiedź do  Jasno-widz

Właśnie zapowiadają ekstremalne upały więc nad jezioro może przyjechać rekordowa liczba plażowiczów

???????
1 miesiąc temu

Autobusy jeżdżo na jęzioro?

15
0
Chętnie poznam Twoje przemyślenia, skomentuj.x
Przejdź do treści