Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

Tarnobrzeg: Nowy pododdział chirurgi szczękowo-twarzowej w szpitalu

Luty 25, 2015 10:26 AM

Od stycznia br. w Oddziale Otolaryngologii tarnobrzeskiego Szpitala Wojewódzkiego im. Zofii z Tarnowskich Zamoyskiej funkcjonuje pododdział chirurgii szczękowo-twarzowej. Dzięki temu zwiększona została dostępność do świadczeń tego typu, dotychczas pacjenci zmuszeni byli do leczenia w ośrodkach w Rzeszowie, Lublinie czy Kielcach.

W tarnobrzeskim szpitalu zabiegi z zakresu chirurgii szczękowo-twarzowej wykonywane są od 2007 roku, zaś od 2013 roku w placówce funkcjonuje poradnia z tego zakresu usług. Nowo powstały pododdział liczący sześć łóżek w miesiącu może przyjąć do 30 pacjentów. Do placówki chorzy mogą zgłaszać się ze skierowaniem wydanym przez lekarza w ramach NFZ. Obecnie okres oczekiwania na przyjęcie wynosi kilkanaście dni, w sytuacjach wymagających szybkiej interwencji przyjęcie następuje w trybie pilnym.

Chirurgia szczękowo-twarzowa zajmuje się m.in. zmianami skóry twarzy, szczególnie w okolicach wymagających rekonstrukcji, leczeniem neuralgii nerwu trójdzielnego, złamań kości twarzy, ran i zniekształceń pourazowych twarzy, ropni twarzy i szyi, chirurgią wad rozwojowych jamy ustnej tj. przerosty wędzideł warg i języka itp.

Więcej w materiale video. Zapraszamy

foto&video: Piotr Morawski

One Response to Tarnobrzeg: Nowy pododdział chirurgi szczękowo-twarzowej w szpitalu

  1. Pacjent Odpowiedz

    26 lutego 2015 at 00:05

    Stasiak, kiedy weźmiesz się za ten burdel na kółkach, zwany poradnią ortopedyczną ?? I czy będzie tam przyjmował choć jeden normalny i kompetentny łapiduch ??

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>