Tarnobrzeg: Nowy pododdział chirurgi szczękowo-twarzowej w szpitalu

Od stycznia br. w Oddziale Otolaryngologii tarnobrzeskiego Szpitala Wojewódzkiego im. Zofii z Tarnowskich Zamoyskiej funkcjonuje pododdział chirurgii szczękowo-twarzowej. Dzięki temu zwiększona została dostępność do świadczeń tego typu, dotychczas pacjenci zmuszeni byli do leczenia w ośrodkach w Rzeszowie, Lublinie czy Kielcach.

W tarnobrzeskim szpitalu zabiegi z zakresu chirurgii szczękowo-twarzowej wykonywane są od 2007 roku, zaś od 2013 roku w placówce funkcjonuje poradnia z tego zakresu usług. Nowo powstały pododdział liczący sześć łóżek w miesiącu może przyjąć do 30 pacjentów. Do placówki chorzy mogą zgłaszać się ze skierowaniem wydanym przez lekarza w ramach NFZ. Obecnie okres oczekiwania na przyjęcie wynosi kilkanaście dni, w sytuacjach wymagających szybkiej interwencji przyjęcie następuje w trybie pilnym.

Chirurgia szczękowo-twarzowa zajmuje się m.in. zmianami skóry twarzy, szczególnie w okolicach wymagających rekonstrukcji, leczeniem neuralgii nerwu trójdzielnego, złamań kości twarzy, ran i zniekształceń pourazowych twarzy, ropni twarzy i szyi, chirurgią wad rozwojowych jamy ustnej tj. przerosty wędzideł warg i języka itp.

Więcej w materiale video. Zapraszamy

foto&video: Piotr Morawski

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Pacjent
8 lat temu

Stasiak, kiedy weźmiesz się za ten burdel na kółkach, zwany poradnią ortopedyczną ?? I czy będzie tam przyjmował choć jeden normalny i kompetentny łapiduch ??

Postaw mi kawę na buycoffee.to
function funkcja_dodawania_javascript() { if (is_post ('99994')) { ?> wpDiscuz
1
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content