Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

Tarnobrzeg: Magistrat odpowiada na oświadczenie Roberta Niedbałowskiego, byłego likwidatora Kopalni Siarki Machów

Kwiecień 16, 2015 4:19 PM

Poniżej publikujemy oświadczenie tarnobrzeskiego magistratu.

” Odpowiedź na opublikowane w mediach zarzuty b. likwidatora Kopalni Siarki Machów SA w likwidacji Roberta Niedbałowskiego.

Prezydent Grzegorz Kiełb zaprezentował wyniki niezależnego audytu wykonanego przez biegłego rewidenta uprawnionego do badania sprawozdań finansowych. Audyt został zlecony z powodu podejrzenia nieprawidłowości i wobec tego był to obowiązek odpowiedzialnego za sprawy kopalni i jej majątku likwidatora. Nie są to prywatne opinie i „opowieści” prezydenta, ale fakty przedstawione w raporcie po wspomnianym audycie. Wszystkie przekazane do publicznej wiadomości informacje są poparte dowodami, w tym fakturami. Prezydent uważa, że jest to jego obowiązek i spełnienie wyborczych obietnic, by ujawniać mieszkańcom kulisy spraw, które ich dotyczą.

1. Ws. banerów reklamowych. Jeżeli wysiłek w celu sprzedania majątku kosztuje ponad 100 tys. zł rocznie i nie przynosi efektu, to jak można go nazwać?

2. Audytor nie zakwestionował szlachetności samego faktu wspierania lokalnych inicjatyw, czy instytucji samorządowych, ale celowość takiego wsparcia. Podmiot będący w likwidacji zajmuje się zamykaniem spraw związanych z działalnością, a nie wspieraniem – nawet najbardziej chwalebnych – inicjatyw. Na tym polega likwidacja.
Ponadto pieniądze na te szlachetne cele wypłacane były szczególnie szybko i sprawnie w okresie wyborczym.

Dlaczego także niektóre darowizny tego typu były wypłacane na podstawie faktur, a inne tylko przelewem? Te drugie opiewały na sumę ponad 112 tys. zł za okres od października 2013 do grudnia 2014. Mieszkańcy mają prawo wiedzieć, jak się ich wspomaga i dlaczego.

3. Nikt nie kwestionuje „działań ze wszech miar pożytecznych i miastotwórczych” TDK. Pytanie tylko, czy powinien być wspierany w taki sposób? W ocenie audytora do zadań spółki w likwidacji nie należy mecenat kulturalny. Mieszkańcy mają prawo to wiedzieć.

4. Załącznik nr 1: Faktura za kufel okazjonalny.

5. Załącznik nr 2: Faktura za usługi gastronomiczne i hotelowe.

6. Mamy oświadczenie owego pracownika, któremu likwidator, tj. pan Niedbałowski „zasugerował”, by swój przydział na mundur przekazał ówczesnemu prezydentowi. I przyznaje, że miara była brana na prezydenta. Co więcej, pracownik ten sam pokrył część kosztów uszycia munduru. Pan Norbert Mastalerz na swoim profilu na Facebooku potwierdził, że otrzymał mundur i go oddał.

7. W czasie wypłaty nagród kopalnia była na minusie: w marcu 2013 r. strata wynosiła 174 tys. zł, a w miesiącach luty – marzec wyniosła 534 tys. zł.

8. Prawo pracy dotyczy wszystkich pracowników i nikt nie kwestionuje jego zapisów. Pytanie dlaczego przekształcając spółkę Witold Bochyński dostał odprawę i ekwiwalent za niewykorzystany urlop, a pozostali pracownicy takich świadczeń nie otrzymali? Czy oni nie przechodzili do nowej spółki w likwidacji? Czy dla pana Bochyńskiego zastosowano inne prawo, niż dla szeregowych pracowników? Inni pracownicy w tym czasie mieli zachowaną ciągłość zatrudnienia i nie było konieczności wypłaty podobnych świadczeń.

16 Responses to Tarnobrzeg: Magistrat odpowiada na oświadczenie Roberta Niedbałowskiego, byłego likwidatora Kopalni Siarki Machów

  1. rozum Odpowiedz

    16 kwietnia 2015 at 19:32

    pkt. 4 i 8 to jawne sk….two. Reszta nieco naciągana.

  2. Basia Odpowiedz

    16 kwietnia 2015 at 19:56

    Brawo Panie Prezydencie! Takiego Prezydenta sobie wymarzyłam. Jest Pan WIELKI!

  3. obywatel Odpowiedz

    16 kwietnia 2015 at 20:10

    Dodam, że szacowny były prezydent jest na tyle zadufany w sobie, że na wspomnianym wcześniej profilu facebookowym zablokował dodawanie komentarzy dla przeciętnych użytkowników. Jednocześnie bezmyślnie przedsięwziął “walkę z wiatrakami” w obronie dotrzymania “obietnic wyborczych” obecnego Prezydenta. Stąd mój apel:

    Zapomnijmy o tym niedojrzałym chłopczyku jakim jest Norbert Mastalerz i przestańmy wkoło doń wracać. On mając choć trochę honoru odszedłby z politycznego świata, ale wszyscy wiemy, że nic nie potrafi, więc bycie politykiem i tak wychodzi mu najlepiej. Dodatkowo nie jest otwarty na żadną krytykę pod swoim adresem i potrafi tylko lawirować i atakować. Zapomnijmy o nim, ponieważ jest to człowiek zupełnie nieodpowiedzialny i przy tym wrzeszczący zwykły bachor.

    Panie Mastalerz. Dorośnij Pan.

    Zaś Pana Kiełba ocenimy za(już niespełna) 4 lata. Mam tylko nadzieje, że okaże się dobrym Prezydentem, bo Tarnobrzeg nie może sobie pozwolić na kolejną pomyłkę jaką był p.Mastalerz.

    • Ktoś Odpowiedz

      17 kwietnia 2015 at 01:04

      Prawdziwe słowa!

  4. ^ Odpowiedz

    16 kwietnia 2015 at 21:26

    Ludzie, nie zaśmiecajcie sobie sumień .

  5. Gość Odpowiedz

    16 kwietnia 2015 at 23:57

    A wystarczyłoby aby biegły zweryfikował u źródła czyli we wspomnianej firmie czy faktura czasem nie była na 1 kompl. kufli na Karczmę piwną – jak było to zawsze finansowane od zarania kopalni. Ale nie byłoby afery!

    • gosc Odpowiedz

      17 kwietnia 2015 at 07:34

      A co według ciebie znaczy 1 komplet kufli ile to jest?

  6. Dr Dree Odpowiedz

    17 kwietnia 2015 at 09:14

    Kufel: ilość 1. Brak jednostki miary , idąc dalej może to być również jedno opakowanie liczące x sztuk. Ta faktura nie mówi jednoznacznie ile było tych kufli.

    • Obywatel Odpowiedz

      17 kwietnia 2015 at 14:21

      A może jeszcze oznaczenie surowca, grubość denka i odcisk stopy mamuta, który jako ostatni przechodził obok miejsca pozyskania surowca?

      Kufel ozdobny nie jest sprzedawany jako użytkowy, a więc pojemność nie jest jego cechą charakterystyczną i nie ma konieczności jej podawania. Natomiast jeśli się kupuje komplet, to taka informacja powinna się znaleźć na fakturze i roztropny kupujący wymagałby tego-co tylko by źle świadczyło o kupującym, jeśli to zaniedbał. Jest natomiast ilość, a więc został zakupiony jeden kufel.

  7. gość Odpowiedz

    17 kwietnia 2015 at 12:32

    Na fakturze nie ma jednostki miary. Kupuję cytryny (w liczbie mnogiej) na fakturę, na której napisane jest” cytryna ” często wystawiający faktury tak robią. Zamiast “jabłka” na fakturze napisane jest” jabłko”, a nigdy nie kupuję jednego…?? Czy nie jest tak,że wystawiający fakturę ” poszedł na skróty”?
    Złodziej byłby uważny.

    • sam Odpowiedz

      19 kwietnia 2015 at 18:43

      Może tak być, tylko kupując cytryny masz w miejscu ilość np. 2 kg, a nie 1 sztuka jak w tym przypadku. Gdyby tych kufli było 300 szt. tak też byłoby na fakturze, bo żaden księgowy by takiej faktury nie przyjął !!!!!

  8. gość Odpowiedz

    17 kwietnia 2015 at 12:42

    Panie prezydencie my ludzie( nie tylko kolesie i rodzina) chcemy, pracować i żyć w tym mieście. Co pan robi w tym kierunku? Złodziejstwo i rozrzutność trzeba piętnować ale to zajęcie dla policji i prokuratury.

    • Jaś Odpowiedz

      19 kwietnia 2015 at 18:40

      A że teściem Mastiego jest prokurator nie ma już żadnego znaczenia? Poza tym większość wymiaru niesprawiedliwości to członkowie lub potomkowie Komunistycznej Partii Polski, niemal sami żydzi. A KPP to taki odpowiednik Polskiej Partii Robotniczej, które po połączeniu stworzyły PZPR. Co ciekawe większość tych żydków przetrwało antysemityzm Gomułki, bo mieli immunitet prokuratorski lub sędziowski.

  9. vertigo Odpowiedz

    17 kwietnia 2015 at 14:58

    były rezydent będzie zaraz w odpowiedzi z powrotem odwracał kota ogonem.

  10. Pierwszy Odpowiedz

    17 kwietnia 2015 at 19:34

    to w Tarnobrzegu są górnicy? pierwszy raz słyszę

  11. coś Odpowiedz

    19 kwietnia 2015 at 13:44

    Dziecino!
    W Machowie była kopalnia siarki i zakłady przetwórcze siarki. To były świetlane czasy dla Tarnobrzega i regionu.W kopalni surowiec wykopują górnicy tak więc w Tarnobrzegu mieszkają górnicy, którzy obecnie przebywają na emeryturze.