przesyłki kurierskie

Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

Tarnobrzeski magistrat : Żadne przepisy nie zostały złamane, a zarzuty Łukasza Dybusa są nieudolną próbą zdyskredytowania Prezydenta i jego współpracowników

Maj 15, 2015 11:55 AM

Żadne przepisy nie zostały złamane, a zarzuty Łukasza Dybusa są nieudolną próbą zdyskredytowania Prezydenta i jego współpracowników. Są na to dowody. Grzegorz Kiełb obiecał przejrzystość i wprowadza ten postulat w życie – odpowiada tarnobrzeski magistrat na pismo Łukasza Dybusa.

Pismo, które Ł. Dybus przesłał do CBA oraz Urzędu Wojewódzkiego zamieściliśmy tutaj.

Odpowiedź magistratu nadesłaną do naszej redakcji w całości prezentujemy poniżej.

“Żadne przepisy nie zostały złamane, a zarzuty Łukasza Dybusa są nieudolną próbą zdyskredytowania Prezydenta i jego współpracowników. Są na to dowody. Grzegorz Kiełb obiecał przejrzystość i wprowadza ten postulat w życie.

W sprawie zarzutów opublikowanych w mediach i przesłanych do Wojewody Podkarpackiego zostały już przygotowane wyjaśnienia, które jednoznacznie obalają wszystkie wyssane z palca oskarżenia. Nieprawdą jest, jakoby w Urzędzie Miasta w Tarnobrzegu „powszechne stało się łączenie działalności gospodarczej ze sprawowaniem funkcji publicznych”. Wręcz przeciwnie – wszystkie sytuacje, w których pojawiał się choć cień wątpliwości, zostały szybko rozstrzygnięte w trosce o przejrzystość i jasność pracy Urzędu Miasta. Nie ma żadnych „sytuacji sprzyjających działaniom korupcyjnym”.

Prezydent Miasta Grzegorz Kiełb zakończył swoją współpracę z firmą 5 grudnia, czyli 4 dni przed zaprzysiężeniem na urząd. Wykreślenie z KRS trwa trochę dłużej, stąd nazwisko widniało tam jeszcze przez jakiś czas.

Z kolei Wiceprezydent Wojciech Brzezowski w momencie powołania i do dzisiaj nie prowadzi żadnej działalności gospodarczej. Firma, o której wspomniano w piśmie nie jest prowadzona przez żonę, ale córkę Wiceprezydenta. Podstawowe informacje na ten temat można znaleźć w ogólnodostępnej Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej Rzeczypospolitej Polskiej.

Wiceprezydent Brzezowski jest natomiast rzeczywiście Prezesem Zarządu Towarzystwa Budownictwa Mieszkaniowego Sp. z o.o. z siedzibą w Sandomierzu, co zostało zaznaczone w oświadczeniu majątkowym. Prawo tego nie zabrania. Jest to spółka gminna i to właśnie gmina zgłosiła Wiceprezydenta do objęcia stanowiska, a w takim przypadku łączenie funkcji w świetle prawa jest w pełni dozwolone. Zarzuty Łukasza Dybusa są zatem pozbawione jakichkolwiek podstaw prawnych.

Poza tym reputacja, jaką cieszy się Wiceprezydent Brzezowski jest bez skazy. Nie ma takiego przypadku, w którym urzędowa decyzja Wiceprezydenta zostałaby podjęta pod wpływem osobistych interesów, czy pobudek. Wszystkie podejmowane są w sposób bezstronny i obiektywny, a przede wszystkim zgodnie z prawem. Insynuacje zawarte w piśmie są niedopuszczalne.

Co do prowadzenia działalności gospodarczej przez likwidatora KS Machów Wojciecha Wąsika, a teraz Damiana Bogdańskiego – żadne przepisy tego nie zakazują.

W sprawie radnej Haliny Mudreckiej nie zachodzi żadna z opisanych w piśmie okoliczności. Z orzecznictwa Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie z 10 lipca 2014 r. wynika, że radny nie prowadzi działalności gospodarczej z wykorzystaniem mienia gminy, jeżeli korzysta z tego mienia na warunkach powszechnie ustalonych dla członków danej wspólnoty samorządowej. Gmina Tarnobrzeg wydzierżawia swoje lokale na prowadzenie działalności leczniczej wszystkim na tych samych zasadach i pobiera od wszystkich takie same opłaty. Zatem obniżka czynszów dotyczyła wszystkich. Halina Mudrecka nie zyskała zatem żadnej osobistej korzyści z faktu bycia radną. Ponadto nie miała wpływu na obniżkę, ponieważ jest rozporządzenie prezydenta, a nie Rady.

Wszystkie zarzuty przedstawione w piśmie Łukasza Dybusa są bezpodstawne.”

5 Responses to Tarnobrzeski magistrat : Żadne przepisy nie zostały złamane, a zarzuty Łukasza Dybusa są nieudolną próbą zdyskredytowania Prezydenta i jego współpracowników

 1. Domek Odpowiedz

  15 maja 2015 at 12:33

  Ha ha a nie mówiłem ze teraz z Dybus będziemy śmiać Panie Dybus poraz kolejny koledzy wystawili Pana do wiatru hi hi. Toś zablysnal zobaczymy jak wy będziecie się tłumaczyć śledztwo w Nowym Sączu trwa :-)

 2. Prawnik Odpowiedz

  15 maja 2015 at 14:06

  Oj Dybus,Dybus,Dybus po prostu brak słów, żenada

  • mieszkaniec Odpowiedz

   18 maja 2015 at 22:14

   oj bajor bajor

 3. mieszkaniec Odpowiedz

  18 maja 2015 at 22:14

  szczekacze z UM nie odpuszczają

 4. Nie wybierajcie śmieci Odpowiedz

  20 maja 2015 at 21:27

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>