Tarnobrzeski magistrat : Żadne przepisy nie zostały złamane, a zarzuty Łukasza Dybusa są nieudolną próbą zdyskredytowania Prezydenta i jego współpracowników

Żadne przepisy nie zostały złamane, a zarzuty Łukasza Dybusa są nieudolną próbą zdyskredytowania Prezydenta i jego współpracowników. Są na to dowody. Grzegorz Kiełb obiecał przejrzystość i wprowadza ten postulat w życie – odpowiada tarnobrzeski magistrat na pismo Łukasza Dybusa.

Pismo, które Ł. Dybus przesłał do CBA oraz Urzędu Wojewódzkiego zamieściliśmy tutaj.

Odpowiedź magistratu nadesłaną do naszej redakcji w całości prezentujemy poniżej.

„Żadne przepisy nie zostały złamane, a zarzuty Łukasza Dybusa są nieudolną próbą zdyskredytowania Prezydenta i jego współpracowników. Są na to dowody. Grzegorz Kiełb obiecał przejrzystość i wprowadza ten postulat w życie.

W sprawie zarzutów opublikowanych w mediach i przesłanych do Wojewody Podkarpackiego zostały już przygotowane wyjaśnienia, które jednoznacznie obalają wszystkie wyssane z palca oskarżenia. Nieprawdą jest, jakoby w Urzędzie Miasta w Tarnobrzegu „powszechne stało się łączenie działalności gospodarczej ze sprawowaniem funkcji publicznych”. Wręcz przeciwnie – wszystkie sytuacje, w których pojawiał się choć cień wątpliwości, zostały szybko rozstrzygnięte w trosce o przejrzystość i jasność pracy Urzędu Miasta. Nie ma żadnych „sytuacji sprzyjających działaniom korupcyjnym”.

Prezydent Miasta Grzegorz Kiełb zakończył swoją współpracę z firmą 5 grudnia, czyli 4 dni przed zaprzysiężeniem na urząd. Wykreślenie z KRS trwa trochę dłużej, stąd nazwisko widniało tam jeszcze przez jakiś czas.

Z kolei Wiceprezydent Wojciech Brzezowski w momencie powołania i do dzisiaj nie prowadzi żadnej działalności gospodarczej. Firma, o której wspomniano w piśmie nie jest prowadzona przez żonę, ale córkę Wiceprezydenta. Podstawowe informacje na ten temat można znaleźć w ogólnodostępnej Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej Rzeczypospolitej Polskiej.

Wiceprezydent Brzezowski jest natomiast rzeczywiście Prezesem Zarządu Towarzystwa Budownictwa Mieszkaniowego Sp. z o.o. z siedzibą w Sandomierzu, co zostało zaznaczone w oświadczeniu majątkowym. Prawo tego nie zabrania. Jest to spółka gminna i to właśnie gmina zgłosiła Wiceprezydenta do objęcia stanowiska, a w takim przypadku łączenie funkcji w świetle prawa jest w pełni dozwolone. Zarzuty Łukasza Dybusa są zatem pozbawione jakichkolwiek podstaw prawnych.

Poza tym reputacja, jaką cieszy się Wiceprezydent Brzezowski jest bez skazy. Nie ma takiego przypadku, w którym urzędowa decyzja Wiceprezydenta zostałaby podjęta pod wpływem osobistych interesów, czy pobudek. Wszystkie podejmowane są w sposób bezstronny i obiektywny, a przede wszystkim zgodnie z prawem. Insynuacje zawarte w piśmie są niedopuszczalne.

Co do prowadzenia działalności gospodarczej przez likwidatora KS Machów Wojciecha Wąsika, a teraz Damiana Bogdańskiego – żadne przepisy tego nie zakazują.

W sprawie radnej Haliny Mudreckiej nie zachodzi żadna z opisanych w piśmie okoliczności. Z orzecznictwa Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie z 10 lipca 2014 r. wynika, że radny nie prowadzi działalności gospodarczej z wykorzystaniem mienia gminy, jeżeli korzysta z tego mienia na warunkach powszechnie ustalonych dla członków danej wspólnoty samorządowej. Gmina Tarnobrzeg wydzierżawia swoje lokale na prowadzenie działalności leczniczej wszystkim na tych samych zasadach i pobiera od wszystkich takie same opłaty. Zatem obniżka czynszów dotyczyła wszystkich. Halina Mudrecka nie zyskała zatem żadnej osobistej korzyści z faktu bycia radną. Ponadto nie miała wpływu na obniżkę, ponieważ jest rozporządzenie prezydenta, a nie Rady.

Wszystkie zarzuty przedstawione w piśmie Łukasza Dybusa są bezpodstawne.”

Subskrybuj
Powiadom o
5 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Domek
5 lat temu

Ha ha a nie mówiłem ze teraz z Dybus będziemy śmiać Panie Dybus poraz kolejny koledzy wystawili Pana do wiatru hi hi. Toś zablysnal zobaczymy jak wy będziecie się tłumaczyć śledztwo w Nowym Sączu trwa 🙂

Prawnik
5 lat temu

Oj Dybus,Dybus,Dybus po prostu brak słów, żenada

mieszkaniec
5 lat temu
Reply to  Prawnik

oj bajor bajor

mieszkaniec
5 lat temu

szczekacze z UM nie odpuszczają

Nie wybierajcie śmieci
5 lat temu
5
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x