Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

Tarnobrzeg: O audycie i zarzutach na konferencji w magistracie

Maj 25, 2015 11:56 AM

Zapraszamy do obejrzenia relacji z poniedziałkowej konferencji, która odbyła się w tarnobrzeskim magistracie. W konferencji udział wzięli prezydent Grzegorz Kiełb oraz wiceprezydent Wojciech Brzezowski. Głównymi tematami poruszanymi w trakcie wydarzenia były wyniki zakończonego w magistracie audytu, odpowiedź na zarzuty byłego prezydenta Norberta Mastalerza oraz byłego wiceprezydenta Łukasza Dybusa oraz zbliżające się Dni Tarnobrzega.

video: Piotr Morawski

25 Responses to Tarnobrzeg: O audycie i zarzutach na konferencji w magistracie

  1. kowalski Odpowiedz

    25 maja 2015 at 12:52

    a w kampanii wyborczej Pan Prezydent obiecywał, że nie będzie zwalniał nauczycieli :( (

    • miki Odpowiedz

      25 maja 2015 at 13:40

      Panie Prezydencie zapytuję dlaczego podczas prowadzonej kampanii wyborczej okłamał Pan bardzo liczne środowisko oświatowe składając nie mające nic wspólnego z prawdą obietnice wyborcze przypominające tzw. „kiełbasę wyborczą”. Czy wypada w tak żałosny sposób traktować mieszkańców Tarnobrzega i zarazem swoich wyborców.

      A oto co Pan obiecywał w swojej strategii rozwoju miasta Tarnobrzega w dziedzinie oświaty:

      1. Zdecentralizowanie zarządzania placówkami światowymi, przywrócenie
      rzeczywistych uprawnień dyrektorom; umożliwienie rodzicom wpływania
      na kształt oświaty i rozwój dzieci. Polityka oszczędzania na edukacji odejdzie
      w przeszłość.
      2. Tworzenie niezbyt licznych klas.
      Czyżby już Pan zapomniał o swoich obietnicach teraz zostały rzodkiewki, krówki, ornaty i inne rzeczy? Czekam na odpowiedź i poważne traktowanie nas wyborców.

      • obywatel Odpowiedz

        25 maja 2015 at 21:27

        “1. Zdecentralizowanie zarządzania placówkami światowymi, przywrócenie
        rzeczywistych uprawnień dyrektorom; umożliwienie rodzicom wpływania
        na kształt oświaty i rozwój dzieci. Polityka oszczędzania na edukacji odejdzie
        w przeszłość.
        2. Tworzenie niezbyt licznych klas.”.
        Co do punktu 1, to właśnie to realizuje bon oświatowy – włącz myślenie. Teraz dyrektor musi się postarać, aby uczniowie chcieli przyjść do szkoły. Nie będzie pikników, ani zbędnych imprez z gościem “honorowym” w postaci Mastalettiego. Dyrektorzy będą też zmuszeni słuchać rodziców, a nie patrzeć na nich z góry.

  2. Amelka Odpowiedz

    25 maja 2015 at 12:54

    Panie prezydencie, nie mówi się “czysta” tylko “trzysta” :-)

  3. Robin Odpowiedz

    25 maja 2015 at 14:52

    Ale jaja. Obecny prezydent nie ma ważniejszych problemów od tego co Mastalerz miał w menu i komu kwiatki kupował. Znaczy się obecny będzie przyjmował gosci o suchym pysku.

  4. kryspin Odpowiedz

    25 maja 2015 at 15:06

    niektóre wieprzki nie mają za gorsz wstydu i przyzwoitości.

  5. Oddaj pieniądze za nagrody Odpowiedz

    25 maja 2015 at 17:42

    Norbert kup mi kwiaty jutro mam imieniny .

  6. Oddaj pieniądze za nagrody Odpowiedz

    25 maja 2015 at 17:48

    Norbert kup mi kurtkę na dni tarnobrzega w niej pójdę .

    • mieszkaniec Odpowiedz

      25 maja 2015 at 18:43

      jeszcze Ci mało, jak jedną wziąłeś?

  7. Tommy Odpowiedz

    25 maja 2015 at 17:52

    “Obecny prezydent nie ma ważniejszych problemów od tego co Mastalerz miał w menu i komu kwiatki kupował. Znaczy się obecny będzie przyjmował gosci o suchym pysku”.
    A to wolno kupować sobie wyżerkę i kwiatki na imieniny za pieniądze podatników? Nie jest to defraudacja? Zwolenniku Norberta jak chcesz to mu funduj upominki żeby obłaskawiał sobie potencjalnych wyborców, ale ja nie mam najmniejszego zamiaru za to płacić. Gości o suchym pysku nikt w białym domku pewnie nie przyjmuje – z tego co wiem obecny prezydent też ogłosił na jkąś skromną kwotę przetarg na kawę, wodę i ciastka, ale kawa i ciastka to nie kotlety, majonezy i kiełbasy. Zwykły robol co zarabia 1500 zł może sobie zrobić kanapki do pracy to ex prezydent też mógł, zwłaszcza że zarabiał trochę więcej od robola.
    P.S. Jak ktoś się chce nażreć to niech idzie do restauracji a nie do magistratu obżerać się za pieniądze podatników.

  8. bywszy Odpowiedz

    25 maja 2015 at 18:42

    To lepiej wydać 30 tysięcy złotych jak to robił prezydent Jan Dziubiński na godziny obiad w jednej z tarnobrzeskich restauracji.

    • Tommy Odpowiedz

      26 maja 2015 at 00:35

      Dziubiński owszem, z tego co pamiętam wydał ucztę za 20 parę tysięcy w związku z wizytą w Tarnobrzegu Prezydenta RP (uzasadniano to rangą tego wydarzenia gdyż poprzednia wizyta głowy państwa w Tarnobrzegu miała miejsce jeszcze przed II wojną). Z pewnością nie była to też oszczędność środków publicznych, no ale Norbi,jak wynika z odczytanych przez prezydenta fragmentów protokołu, przeżarł 100 tysięcy z naszych pieniędzy! I to w jeden tylko rok! To jest skandal!!! I nie pomoże tu bagatelizowanie sprawy, że to jakaś tam tylko rzodkiewka czy pietruszka. TO NIE JEST ŻADNA JAKAŚ TAM PIETRUSZKA TYLKO PRZEŻARTE 100 TYSIĘCY Z PIENIĘDZY OBYWATELI! No a do tego jeszcze te breloczki na kilkadziesiąt tysięcy z pieniędzy na zwalczanie i zapobieganie alkoholizmowi – ile można by było za to dzieciaków skrzywdzonych przez ojców-pijaków na wakacje nad morze albo w góry wysłać! No ale nie pojechały bo przecież breloczki i koszulki były ważniejsze… A do tego jeszcze ponad 70 tysięcy z tego co płacimy w opłatach śmieciowych poszło znowu na gadżety. Jakby nas mało jeszcze wycyckali. I to żeby na coś konkretnego ale na gadżety?! Od razu widać co dla ex prezydenta było naprawdę ważne – pieprzone gadżety do rozdawania. Żałosne…
      P.S. Nie pomoże z ukrycia kilku nicków zasłaniać nieprawidłowości, bagatelizować, umniejszać. Naga prawda nareszcie ujrzała światło dzienne. A co do Wąsika to powiem tylko tyle: a Niedbałowski złożył oświadczenie majątkowe za okres gdy był likwidatorem? I co odwołał go Norbert? A Niedbałowski to dopiero w kopalni zarobił – pół miliona za rok, w tym samej nagrody 50 tysi i co – ujawnił to w oświadczeniu? G…no ujawnił. To tyle w temacie.

      • mieszkaniec Odpowiedz

        26 maja 2015 at 19:32

        Ale wyszczekana ta Agata, zapomniała komu w grudniu tyłek lizała

  9. zbulwersowany mieszkaniec Odpowiedz

    25 maja 2015 at 19:11

    Ktoś mi wytłumaczy jak to możliwe, że zwolniony likwidator Wąsik(za niezłożenie oświadczenia majątkowego), który chyba nawet nie przepracował 4 miesięcy – bierze odprawę w wysokości 3 miesięcznej pensji + jednomiesięczne odszkodowanie?????????????????? Miało za tej ekipy tak nie być!!!!!! Za co k. należało mu się odszkodowanie? za co odprawa? Kiełb pier….li za przeproszeniem o tym ile Mastalerz zapłacił za rzodkiewkę czy natkę pietruszki a jego kolega z kampanii wyborczej w 4 miechy zarobił w kopalni ponad 100.000zł To są te oszczędności ????????????? Podobno miało nie być kolesiostwa, podobno… Jak poprzednicy wypłacili sobie nagrody opozycja krzyczała aby oddali je na cele charytatywne. Może Wąsik odda? Ktoś krzyczy?

    • obywatel Odpowiedz

      25 maja 2015 at 21:29

      Mogę się mylić, ale wydaje mi się, że jako pracownik państwowy w momencie zerwania umowy o pracę musi dostać odprawę. Proszę o korektę, jeśli się mylę.

      • zbulwersowany mieszkaniec Odpowiedz

        25 maja 2015 at 22:50

        pokaż mi Pan obywatela, który pracując na umowę o pracę po 4 miesiącach pracy dostaje trzymiesięczną odprawę oraz odszkodowanie. Ba! podobno prezydent Kiełb zwolnił go z jego winy za brak złożenia oświadczenia majątkowego w terminie(Wąsik nie złożył go wcale) Czy to nie jest bulwersujące? Jak mam to odebrać? Opinii publicznej mówi co innego a swoim wypłaca publiczne pieniądze bez mrugnięcia okiem. Przecież dopiero zaczęła się kadencja a już takie kwiatki rozdaje prezydent Kiełb. Jestem pewien, że lepiej nie będzie, będą chapać ile wlezie bez opamiętania przez te 4 lata. Przykład mamy.

  10. mieszkaniec Odpowiedz

    25 maja 2015 at 19:54

    Jąkasz się panie PGK, naucz się wypowiadać

    • Kludia Odpowiedz

      25 maja 2015 at 20:15

      Haha! Mamy Mastalerza. Na swoim twitterze też używa skrótu – PGK. :)

  11. Mamy Cię Norbert : ) Odpowiedz

    25 maja 2015 at 20:38

    :D ha ha

  12. Klaun Odpowiedz

    25 maja 2015 at 20:43

    O jak cieszę już niedługo Norbi może będzie karany :-) to i nową posadkę w Krośnie straci nie mówiąc już o Radzie Miasta.

    • olo Odpowiedz

      28 maja 2015 at 11:20

      A co to za posadka?

  13. Kodex Odpowiedz

    25 maja 2015 at 22:38

    Żałosny jesteś Kiełb. Weź się do roboty, bo chyba nie byłeś się nawet przedstawić wojewodzie. Kawał lenia.

  14. tbg Odpowiedz

    26 maja 2015 at 09:59

    Wstyd Mastalerz wstyd, oddaj te kurtki i kwiaty doniczkowe!!!!!

    • mieszkaniec Odpowiedz

      26 maja 2015 at 19:35

      pani agato, a w czym pani swoje piękne schaby prezentowała podczas dni tbg, czyżby nie pięknej kurteczce od prezia hahahaha

  15. aaaa Odpowiedz

    26 maja 2015 at 17:58

    Prośba do dziennikarzy : sprawdźcie w każdej szkole, ilu zwolniono nauczycieli i ilu mających umowę na czas określonych, nie będzie miało ich przedłużonych.