Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

Tarnobrzeg: Zwolnienie z podatku od nieruchomości

Czerwiec 30, 2015 9:55 AM

W Tarnobrzegu weszła w życie uchwała w sprawie zwolnienia z podatku od nieruchomości stanowiącego regionalną pomoc inwestycyjną. Tym samym Tarnobrzeg jest jedną z 19 gmin w Polsce i jedyną w województwie  (zgodnie z danymi UOKiK), w której aktualnie obowiązują tego typu zwolnienia podatkowe.

Zwolnienie z podatku od nieruchomości ma na celu wspieranie nowych inwestycji realizowanych zarówno przez przedsiębiorców już prowadzących działalność w Tarnobrzegu jak i tych, którzy dopiero szukają miejsca do podjęcia działalności.

Przedsiębiorcy inwestujący w Tarnobrzegu mogą liczyć na zwolnienie z podatku od nieruchomości przez okres 5 lat. Minimalny nakład inwestycyjny to 500 000 zł.

Wysokość zwolnienia to 70 % kosztów kwalifikowanych dla mikro i małych, 60 % dla średnich i 50 % dla dużych przedsiębiorców. Maksymalna kwota pomocy niepodlegająca notyfikacji komisji UE to 37,5 mln €.

Zgłoszenia zamiaru korzystania ze zwolnienia należy dokonać przed rozpoczęciem realizacji inwestycji.

Zwolnieniu nie podlegają nieruchomości związane z działalnością handlową, instytucji finansowych, stacji paliw oraz w zakresie wynajmu powierzchni handlowej i mieszkaniowej.

Ponadto w Urzędzie Miasta Tarnobrzega funkcjonuje Centrum Obsługi Inwestora, które oferuje bezpłatne wsparcie dla inwestujących w Tarnobrzegu, w tym pomoc w znalezieniu nieruchomości odpowiadającej oczekiwaniom inwestora.

Szczegółowe informacje, akty prawne oraz wzory wniosków można znaleźć tutaj

źródło: UM Tarnobrzeg

One Response to Tarnobrzeg: Zwolnienie z podatku od nieruchomości

  1. Podatnik Odpowiedz

    3 lipca 2015 at 12:15

    To rewelacyjna wiadomość.Po to głosowałem na Kiełba.Tak trzymać.Lecz pieniądze na sport wg mnie to pieniądze wyrzucane w błoto.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>