Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

Tarnobrzeg: Młodzi radni ustalili plan pracy

Styczeń 22, 2016 10:47 AM

Powołanie komisji Młodzieżowej Rady Miasta Tarnobrzega oraz ustalenie planu pracy na cały rok – to najważniejsze zadania, jakie zrealizowali radni MRM podczas drugiej sesji.

Podczas wtorkowego posiedzenia MRM powołali następujące komisje: Komisję Rewizyjną, Komisję ds. Sportu, Komisję ds. Kultury, Komisję Medialną i Komisję Społeczno-Charytatywną. Opracowali też plan pracy na cały rok.

- Jest to taki zarys tego, co chcielibyśmy w ciągu roku robić. Plan jest jak najbardziej elastyczny, nie ograniczamy się jego zapisem, jesteśmy otwarci na propozycje – zapewnia Adrianna Błaszkiewicz, przewodnicząca Młodzieżowej Rady Miasta Tarnobrzega.

Radni juniorzy pierwszą dużą akcję zaplanowali na luty. Podczas zimowych ferii chcą odwiedzać tarnobrzeskie przedszkola, by czytaniem bajek i zabawami umilać czas tym maluchom, które ferie musza spędzać w mieście. W ciekawy sposób chcą zaznaczyć Walentynki, Dzień Kobiet, czy później w czerwcu włączyć się w organizację Dnia Dziecka, a we wrześniu zasygnalizować, że świętują chłopcy (Dzień Chłopaka).

W planach młodych radnych organizowanie i wieczorków poetyckich, konkursów, i filmowych przeglądów, i sportowych zmagań, konkursów czy gier miejskich. Nie zapominają też o ważnych datach i rocznicach. Chcą włączyć się organizację obchodów Narodowego Święta Niepodległości 11 Listopada, jak i każdej ważnej miejskiej uroczystości. Gwarantują pomoc w zorganizowaniu Miejskiej Wigilii, a także Mikołajek.

Planują, by zaktywizować mniej znane, ale bardzo zdolne środowiska tarnobrzeskiej młodzieży, z myślą o których organizować chcą koncerty, przeglądy. Z myślą o promocji miasta przymierzają się do tworzenia filmików. Nie zapominają też o seniorach. Młodzi radni będą odwiedzać najstarszych mieszkańców naszego miasta, tych, którzy nie mogą liczyć na pomoc najbliższych.

foto&źródło: UM Tarnobrzeg

One Response to Tarnobrzeg: Młodzi radni ustalili plan pracy

  1. Brawo ! Odpowiedz

    24 stycznia 2016 at 13:13

    Sławomir ! Sławomir ! Sławomir ! Sławomir !

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>