Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

Tarnobrzeg: Dziś rozpoczął się Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem (video)

Luty 22, 2016 3:56 PM

Dziś rozpoczął się Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem. Gospodarzem inicjatywy jest Ministerstwo Sprawiedliwości.

Podstawowym celem projektu jest zwrócenie szczególnej uwagi na potrzeby i prawa osób pokrzywdzonych przestępstwem. Przedsięwzięcie to realizowane jest we współpracy z innymi instytucjami, w tym m.in. sądami, prokuratorami i jednostkami organizacyjnymi Policji. Podstawowym celem akcji jest poinformowanie społeczeństwa o uprawnieniach, jakie przysługują osobom pokrzywdzonym, a także o podmiotach, które mogą im udzielić pomocy i wsparcia.

W czasie Tygodnia Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem będą pełnione dyżury, w trakcie których zainteresowani będą mogli uzyskać niezbędną pomoc. W tym roku, podobnie jak w latach ubiegłych, działania podejmowane na rzecz ofiar przestępstw polegają przede wszystkim na udzielaniu porad m.in. o swoich prawach, obowiązkach, procedurach i etapach postępowania prawnego oraz instytucjach pomocowych.

Komenda Miejska Policji w Tarnobrzegu ul. 1 Maja 2, specjalne dyżury policjantów pełnione od poniedziałku do piątku w godz. 9-20, w sobotę w godz. 6-20.

- (telefon zaufania: 15 851-35-48).

- Prokuratura Rejonowa w Tarnobrzegu i Prokuratura Okręgowa w Tarnobrzegu ul. Sienkiewicza 27.
- Pomocy osobom pokrzywdzonym udzielają także inne tarnobrzeskie instytucje i stowarzyszenia między innymi
- Powiatowe Centrum Pomocy w Rodzinie ul. 1 Maja 4, tel. (15) 822 13 40,
- Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie ul. Kopernika 3, tel. (15) 823 07 38,
- Punkt Pomocy Ofiarom Przemocy ul. Jędrusiów 16, tel. (15) 823 17 67,
- Stowarzyszenie Kobiet wobec Przemocy Alkoholowej w Rodzinie ul. Jędrusiów 16.

W czasie trwania niniejszego Tygodnia w Sądach Rejonowych okręgu tarnobrzeskiego dyżury pełnić będą kuratorzy zawodowi. – harmonogram dyżurów dostępny jest tutaj

Działaniom tarnobrzeskiego Sądu Okręgowego w ramach Tygodnia Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem poświęcona była dzisiejsza konferencja prasowa. Szczegóły w materiale video.

foto&video: Piotr Morawski

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>