Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

Tarnobrzeg: Około 60 miejsc pracy zaoferuje nowy inwestor w strefie

Luty 23, 2016 3:22 PM

Po Domdeco i Schollglass, kolejna firma otworzy swoją produkcję w naszym mieście. W halach o powierzchniach 5700 m kw. i 2000 m kw. prowadzona będzie działalność wytopu i obróbki innowacyjnych stopów metali kolorowych dla przemysłu lotniczego, kosmicznego i metalowego, które nie są obecnie wytwarzane przez polskich producentów.

Nakład inwestycyjny wyniesie 84 miliony złotych, liczba nowych miejsc pracy: 60 – 80.

Działka położona jest w Tarnobrzeskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej EuroPark Wisłosan, zatem inwestor będzie starał się o zezwolenie na prowadzenie działalności w strefie i zwolnienia z podatku dochodowego. – Inwestor zgłosił także zamiar korzystania z pomocy publicznej w formie zwolnienia z podatku od nieruchomości – poinformował dzisiaj prezydent Kiełb dodając, iż na prośbę inwestora nie może w tej chwili zdradzić nazwy firmy.

Planowane rozpoczęcie realizacji inwestycji to luty 2016 r. Przed startem z pracami budowlanymi, inwestor musi uzyskać decyzję o środowiskowych uwarunkowaniach przedsięwzięcia oraz pozwolenie na budowę. Inwestor planuje zakończyć prace budowlane i rozpocząć produkcję do końca 2018 r.

Przypomnijmy: zgodnie z uchwałą Rady Miasta Tarnobrzega Nr XI/107/2015 Rady Miasta Tarnobrzega z dnia 26 maja 2015 r. w sprawie zwolnienia z podatku od nieruchomości, stanowiącego regionalną pomoc inwestycyjną, inwestor musi rozpocząć realizację inwestycji w ciągu roku od dnia zgłoszenia zamiaru korzystania z pomocy publicznej i zakończyć ją w terminie 3 lat, a takżeutrzymać inwestycję w Tarnobrzegu przez okres przynajmniej 3 lat od zakończenia jej realizacji. Zwolnienie będzie udzielone na 5 lat.

info: UM Tarnobrzeg, własne

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>